20. kolo   5.12.2015 - 18.00
VPVPP
Rozhodčí: Svatopluk – Potůček, Pechánek, tresty: 5:7
Vyloučení - 2 min.: 5:5
Mimořádné tresty: sign. trest pro tým Sokolova nebyl uložen pro dosažení branky, TS proti týmu Sokolova - Chytráček neproměnil

Beneš, Karlík, Kubica, Vácha, Suvorov

Shamolin, Půlpán A., Fedulov, Janoušek, Kastner, Malý, Půlpán T., Chytráček, Perutek, Smékal, Uchin

Jiří Malinský

Jaromír Carvan

Baník vybojoval bod v Trutnově

Hokejisté A týmu i po dlouhé cestě bojovali a přiváží cenný bod z Trutnova.

Na dlouhou trasu až do podkrkonoší se vydali hokejisté Sokolova v rámci 20. kola II. ligy ČR. Do Trutnova odjížděli sice v okleštěné sestavě, ale s nadějí na bodový zisk, když v posledním zápase rozdrtili Klatovy. Nakonec se jim podařilo po bojovném výkonu ukořistit 1 bod, když prohráli až po prodloužení 3:2 po třetinách 2:0, 0:0 a 0:2.

První dvacetiminutovka se odehrávala spíše v lehké převaze hostů, kteří začali velmi zodpovědně, s dobrým bráněním a nebezpečnými výpady směrem k Jeschkeho brance. První šanci Baníku měl Kašpar, ale s jeho pokusem neměl domácí gólman problém. V 7. minutě si nerozuměla domácí obrana a využít toho mohl Kukla, ale v přečíslení dva na jednoho hosté neuspěli. V 8. minutě se k odraženému puku dostal domácí Dominik Kubica a s pomocí hostujícího obránce vstřelil úvodní branku utkání - 1:0. V 9. minutě se k sólu odhodlal hostující Tvrdek, ale Jeschkeho betony byly na místě. V 10. minutě ujeli domácí a nejprve střílel Vácha, po něm minul kotouč Malý a Perutek Feča nepřekonal. Ve 13. minutě dostal Sokolov výhodu jednoho muže v poli, tu však nevyužil a záhy se nechal také vyloučit. V poslední minutě při signalizovaném vyloučení hostů po faulu – nefaulu (zbytečně se však hosté nekoncentrovali na další hru) se prosadil domácí Kastner, který si poradil s hostující obranou a naservíroval kotouč Pavlovi Fedulovovi - 2:0.

Druhá třetina byla bohatá na šance, ale ne na vstřelené branky. Už ve 21. minutě měl šanci aktivní Tvrdek, ale jeho pokus chytil domácí Jeschke. Ve 23. minutě pálil dvakrát od modré Suvorov, ale ani dorážka Janouška v brance neskončila. V téže minutěl měl obrovskou šanci domácí Karlík, pálil pouze mimo. Ve 24. mintě měl na své holi branku Kukla, ale výtečným zákrokem mu zkazil radost Jeschke. Ve 26. minutě mohl navýšit vedení domácích Pavel Malý, ale jeho střelu Fečo chytil. Ve 28. minutě se do brejku dostal Pfister, ale domácí Vácha mu šanci zmařil výborným obranným zákrokem. O dvě minuty později pálil od modré čáry domácí Kastner, střelu vyrazil hostující Fečo do rohu. Ve druhé polovině třetiny se dostal Sokolov do početní výhody. Od modré pálil Říha, k dorážce se dostali Račanský a Tvrdek, ale ani jeden ze střelců Jeschkeho nepřekonal. V oslabení naopak ujeli domácí Janoušek s Kubicou, ale slovenský obránce ve službách Trutnova minul branku. Z oslabení přešel Trutnov do přesilové hry. Největší šanci měl domácí Aleš Půlpán, který šikovnou tečí minul odkrytou branku Sokolova. Dvě minuty před koncem si zahráli hosté opět přesilovou hru. V ní opět pálil Říha a odražený kotouč napálil Tvrdek do ochranné sítě. Tři sekundy před koncem druhého dějství byl v úniku faulován Chytráček a sudí nařídil trestné střílení. To však domácí útočník neproměnil, když ztroskotal na betonu výborného Feča.

Třetí třetina byla z hlediska hostů nejvydařenější. Sokolov se dostával do větších šancí, ačkoliv ve 42. minutě mohl nejprve Malý a Vácha celé utkání rozhodnout. Ve 49. minutě přišlo pro domácí tým první zemětřesení. Jejich obrana zaspala a toho hosté využili. Kamil Tvrdek po kombinaci s Kuklou a Račanským poslal kotouč za záda Jeschkeho - 2:1. V dalším průběhu hry to byla pravá bitva o druholigové body. Obě mužstva měla příležitosti, hosté však byli nebezpečnější a měli stále dost sil. No a v čase 54:19 se jim zaslouženě podařilo vyrovnat. Bleskové přečíslení zakončil z druhé vlny Petr Kukla a srovnal stav zápasu - 2:2, asistovali mu Račanský s Tvrdkem. Domácí mohli jít znovu do vedení v 56. minutě, když hráli přesilovou hru. Hosté však početní nevýhodu ubránili a jelikož i poslední příležitosti na obou stranách zůstaly nevyužity, šlo se do prodloužení.

V jeho úvodu měli obrovskou šanci hosté, ale ve finále netrefili branku. Naopak první průnik trutnovských do obranného pásma Sokolova skončil brankou. První střelu Aleše Půlpána Fečo zlikvidoval, poté se ale, pro Feča dost smolně, dostal puk za brankovou čáru, když ho tam došťouchal Tomáš Půlpán – 3:2.

Poklona za bojovnost – tu si rozhodně zaslouží hokejisté Baníku, kteří i přes nepříznivý vývoj utkání stále věřili a nakonec zaslouženě vybojovali bod. Možná mohlo být i víc. Další utkání hrají sokolovští na domácím ledě a to v sobotu 12.12., když od 17.30 hostí tým HC Draci Bílina.