Drnec, Volráb, Hašek, Buďa, Oliverius, Zika, Kment, Fojt, Faigl, Sýkora, Chovanec, Vacek

Jaromír Carvan

Baník předvedl obrat v utkání s Děčínem

Neuvěřitelný obrat předvedli hráči Baníku v posledním dějství utkání s Děčínem.

Další utkání 2. ligy ČR sehráli sokolovští hokejisté na severu Čech, když se v Děčíně utkali s mužstvem místních „Medvědů“. Baníkovci sehráli velmi dobré utkání a i když po dvou třetinách prohrávali rozdílem tří branek, skóre otočili a nakonec vyhráli po samostatných nájezdech 6:7 po třetinách 1:1, 4:1 a 1:4.

Hosté začali aktivně a tak měl Volke v brance Děčína od začátku plné ruce práce. Ve třetí minutě nastřelil pěknou střelou švihem Beránek tyčku domácí branky. Na druhé straně to svou střelou zkoušel Sýkora, ale Fečo Byl na místě. V páté minutě se už skóre měnilo, když po asistenci Vrány propálil z levého kruhu Volkeho Ondra Beránek – 0:1. Na druhé straně o chvíli později vylapal Fečo Oliveriuse. Ve čtrnácté minutě mohl jet úplně sám na Volkeho Zikmund, ale byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Sokolovský útočník však nad domácím gólmanem nevyzrál a puk skončil ve Volkeho lapačce. Další obrovskou šanci neproměnili hosté o pár chvil později, když skvělou kombinační akci dobře zakončoval Jirušek, Volke ale vytáhl fantastický zákrok. A tak se podle pravidla nedáš – dostaneš měnilo skóre na druhé straně. Ve skrumáži před Fečovou brankou se nejlépe zorientoval domácí matador Jaroslav Hašek a vyrovnal na 1:1. Takový byl i stav po dvaceti minutách.

Druhá třetina nebyla pro Baník až tak úplně šťastná. Domácí se k Fečovi moc nedostávali, ale když už ano – bylo zle. Vedení na svou stranu strhli děčínští ve 23. minutě, když se opět trefil Jaroslav Hašek – 2:1. V polovině utkání přidali Medvědi další dvě branky v rozmezí necelých dvou minut a u obou byl veterán Michal Oliverius, který nejprve dotlačil kotouč do odkryté klece hostů po střele Drnce – 3:1 a poté přidal další přesný zásah opět po asistenci stejného spoluhráče – 4:1. V brankovišti Baníku vystřídal Feča Hruška. Sokolovští neklesali na mysli a snažili se vrátit brankově do zápasu. V pětatřicáté minutě využil početní výhodu Jakub Vrána a snížil na rozdíl dvou branek – 4:2. Jenomže lekci z produktivity ve druhém dějství dokončil agilní Jaroslav Hašek, který tak zkompletoval hattrick a poslal děčínské do poslední periody s tříbrankovým náskokem – 5:2.

Třetí třetinu zahájili několika možnostmi domácí hráči, poté ale převzali otěže sokolovští. Ve 48. minutě se Ondřej Beránek proháčkoval celým kluzištěm až před Volkeho a svou akci dotáhl do zdárného konce – 5:3. To byla velká vzpruha pro hráče Baníku, bylo jich plné hřiště a domácí se nestačili divit. V polovině třetí třetiny se hosté dostali na dostřel jediné branky. Rulík našel přihrávkou od modré Beránka, ten přistrčil Jakubu Vránovi a bylo to 5:4. Sokolovský tlak pokračoval a po třiceti vteřinách bylo vyrovnáno, když po přihrávce Kašpara střelou od modré čáry vyrovnal kapitán Petr Kukla – 5:5. To ale nebylo všechno, během necelé minuty dokončil dokonalý obrat Ladislav Zikmund, když prudkou střelou nedal Volkemu žádnou šanci – 5:6. Baníkovci však vedení až do konce neudrželi. Projevila se zkušenost starších hráčů Děčína. Volke odpálil puk do středního pásma na Oliveriuse a ten bez váhání vyslal do úniku Lukáše Ziku, který sice se štěstím, ale přece jen vyrovnal – 6:6. Protože základní hrací doba vítěze neurčila, na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

V nastavené hrací době obě mužstva dobře bránila a tak moc střeleckých příležitostí k vidění nebylo. Po pětašedesáti minutách byl tedy stav stále nerozhodný a tak na řadu přišly dovednostní soutěže v podobě samostatných nájezdů. Za domácí borce proměnil pouze Zika, za sokolovské Miroslav Jirušek a Petr Kukla, jehož nájezd byl nakonec rozhodující a bonusový bod si odvezl jeho tým – 6:7.

Baník potřetí za sebou bodoval a v této sérii má možnost pokračovat v sobotu 19.12., když na svém hřišti hostí od 17.30 celek NED Hockey Nymburk.