Polák "A", Šefl, Brettschneider, Fučík, Machač, Kolíček, Chmel

Čmolík, Sekerka, Petráš "A", Procházka, Štěpka, Zdeněk, Řezníček, Trübenekr, Brandejský, Pánek, Böhm "C", Jirkovský

Král

Utkání s Bílinou rozhodly nájezdy

Utkání odehrané v sobotu 12.12.2015, které jsme mohli sledovat na zimním stadionu v Sokolově, mělo všechno co hokejový zápas má mít. Domácí stateční bojovali až do poslední chvilky, avšak v dovednostní disciplíně byli lepší hosté.

Na začátku utkání se do útoku dostávají hosté, avšak nebyl zakončen ideálně a tak se do útočného pásma pouští také domácí. Hra se přelévá ze strany na stranu. V čase 3:15 přichází první vyloučení utkání, kdy si za faul na Romana Kašpara odchází odpočinout Dominik Štěpka. Domácí tým však výhodu jednoho muže nevyužívají a hosté již hrají v plném počtu. Ke střele se dostává Kolíček, ale David Fečo je v bráně pozorný. Stejnou měrou se ukazuje také hostující brankář Slyusarchuk. A další vyloučení hostů je na světě. Jakub Čmolík dostává menší trest za hru vysokou holí. A toto vyloučení bylo již domácími hráči potrestáno, když Kamil Tvrdek vystřelil, Petr Račanský posunul touš na Ivana Říhu, který proměnil - 1:0. V čase 12:27 přichází také první vyloučení domácího hráče, na trestnou lavici míří Petr Kukla za držení protihráče. Domácí borci oslabení přežili bez újmy a kapitán domácích se již zapojuje do hry. V čase 15:05 však Jakub Procházka srovnává krok s domácím mužstvem, když překonává Davida Feča. Asistenci u této branky si připisuje Jiří Brandejský - 1:1. Avšak domácí tým stále dotírá na hostujícího gólmana a to se vyplácí. V čase 18:53 Kamil Tvrdek projíždí přes půl hřiště, pošle přihrávku na Petra Kuklu, který zakončuje zcela přesně. 2:1. Druhá asistence patří Petrovi Biniasovi. A domácí špatně střídají, Jakub Krejsa si jde odpykat trest za hráčskou lavici a tak jsme nuceni se bránit. V oslabení předvádí svůj um Kamil Tvrdek, který upláchl všem a dostal se až před hostujícího brankáře, který však tuto parádu pokazil svým zákrokem. Za potlesku publika končí první třetina.

Druhá třetina patřila více hostům, alespoň co se vstřelených branek týče. Druhé dějství začínají hosté v početní převaze, ale srovnat stav se jim ještě nedaří. Avšak co se jim nepodařilo v početní výhodě, podařilo se ve hře 5 na 5. V čase 21:38 trio bílinských mladíků zařídilo vyrovnávací branku. Radim Řezníček je hlasatelem ohlášen jako střelec branky a asistenty mu byli Roman Fučík a Dominik Štěpka. 2:2. Šance domácích skončila na tyči Slyusarchukovy brány. A hosté odpovídají tak, jak bývá zvykem. Opět mladíci z Bíliny úřadují a poprvé v tomto utkání posílají Bílinu do vedení. V čase 26:58 Jakub Zdeněk překonává - jinak výborného - Davida Feča v bráně. 2:3. Asistence Radim Řezníček a Dominik Štěpka. Do konce druhé třetiny jsme viděli ještě krátkou rozkouskovanou přesilovou hru obou týmů, poté hru 4 na 4 a vyloučení domácího kapitána Petra Kukly na 2 minuty za hrubost a 10 minut za nesportovní chování. V této třetině bohužel pro obnovené zranění odstoupil z utkání nejproduktivnější hráč domácího týmu Kamil Tvrdek, tudíž je trenér Jaromír Carvan nucen obejít se bez dvou klíčových hráčů, kteří vedou tým vpřed. Branku jsme již v tomto dějství neviděli a tak do kabiny odcházíme s jednobrankovým mankem - 2:3.

Třetí třetinu začínají bílinští zaměstnáním Davida Feča v bráně, který vytahuje pěkné zákroky jeden za druhým a drží stále svůj tým ve hře. Domácí nevyužívají přesilovku, ve které se na výlet před Fečovu bránu vydal Čmolík, avšak narazil na domácího gólmana. A tak stále na světelné tabuli svítí stav 2:3. V čase 51:35 se vrací z trestné lavice Petr Kukla a může se zapojit do hry. V čase 52:49 posílají sudí na trestnou lavici Romana Fučíka za napadení a domácím se naskýtá příležitost vyrovnat. A tak se i stalo. Hostující Fučík je po minutě strávené na trestné propuštěn zpět do hry, když sudí hlásí autora branky Miroslava Jiruška a asistenty Petra Kuklu a Petra Račanského. 53:31 stav 3:3. V čase 54:30 přichází sprcha na domácí střídačku - Bílina vstřelila branku. Dnes velmi agilní Dominik Štěpka posílá opět hosty do vedení. 3:4. A k tomu všemu ještě sudí rozdávají tresty na domácí střídačce. Za hrubost odchází na trestnou Petr Kukla a za zdržování hry si k němu přisedá Marek Dimitrov. A tak má Bílina na svých hokejkách vyrovnání. Domácí však výborně brání a i soupeř si pomáhá nedovoleně, což rozhodčí viděli a trestají. A tak mají hosté přesilovku 4 na 3. Tuto výhodu však nevyužívají a domácí již hrají v plném počtu proti 4 hráčům z Bíliny. A svou kratičkou přesilovou hru domácí využívají. Miroslav Jirušek překonává Slyusarchuka v bráně a obrovská radost panuje na zimním stadionu v Sokolově. 4:4. V čase 58:44 si hosté vybírají oddechový čas a těsně před závěrečnou sirénou si vybírá oddechový čas i domácí tým. Do konce 3. třetiny jsme již branku neviděli a tak přichází na řadu prodloužení.

Račanský vyhrává buly, avšak Říha přes Fučíka neprošel. I v prodloužení rozdávají sudí tresty a tak se hraje 3 na 3. Tresty končí a dohráváme ve čtyřech. Ani 65 minut nerozhodlo o vítězi, na řadu tedy přichází samostatné nájezdy. V samostatných nájezdech zvítězil tým Bíliny, když nájezd proměnili Dominik Štěpka a Zdeněk Petráš. Za domácí tým se trefil pouze Miroslav Jirušek.

A tak si Bílina odváží z našeho ledu bod navíc. Naši borci však bojovali do poslední vteřiny a všem patří obrovské poděkování. Výborný výkon předvedl celý tým podtrhnutý vynikajícím výkonem Davida Feča. Příští utkání hraje Baník na ledě Děčína ve středu 16.12.2015. Na domácím ledě uvidíme hráče zase v sobotu 19.12.2015 od 17:30, kdy budeme hostit tým NED HOCKEY NYMBURK. V TOMTO UTKÁNÍ PROBĚHNE CHARITATIVNÍ AKCE PLYŠÁCI NA LED. VŠICHNI JSTE NA TUTO AKCI ZVÁNI, PŘIJĎTE A HOĎTE NA LED SVÉHO PLYŠÁKA. UDĚLÁTE TÍM RADOST NEMOCNÝM DĚTEM.