Janeček, Kos "C", Krpata, Záleský, Fortelka, Náprstek, Slavíček, Raclavský, Sladký, Brém, Kalla

Jan Novotný, Ivan Záleský

Jaromír Carvan

Smolný závěr s Řisuty

Ve středu 20.1. 2016 odjeli sokolovští hokejisté odehrát další kolo 2. ligy ČR.

Ve 28. kole 2. ligy ČR se střetli řisutští „Buldoci“ se sokolovským Baníkem. V utkání plném zvratů byli nakonec v úplném slova smyslu šťastnější domácí hokejisté, kteří brankou dvě minuty před koncem zvítězili 4:3 po třetinách 1:0, 2:3 a 1:0.

Baníkovci nezačali zrovna dobře, působili ospalým dojmem a domácí měli v úvodu výraznou herní převahu. Navíc měli možnost ve 4. minutě hrát téměř minutu a půl trvající přesilovku 4 na 3. Hosté se však ubránili a obraz hry se poněkud vyrovnal. V čase 13:42 se přece jen podařilo domácím jít do vedení, když Kosovu přihrávku zužitkoval Sladký – 1:0. V závěru třetiny měli sokolovští možnost vyrovnat při přesilové hře, ale brankář Buldoků všechny střely zlikvidoval. Do šaten tedy odcházeli spokojenější domácí hokejisté.

Druhé dějství přineslo nejzajímavější okamžiky celého utkání. Hosté nastoupili jako vyměnění a svého soupeře přehrávali. Dostávali kotouče jednoduše ze třetiny a vyvíjeli tlak na soupeřovu branku. Domácí byli evidentně zaskočení a začali vyrábět chyby, zejména v rozehrávce. Ve 24. minutě využili sokolovští přesilovou hru, když výbornou kombinaci Říhy s Kuklou zakončil Petr Račanský střelou do šibenice Ilašenkovy svatyně – 1:1. Baník pokračoval v aktivní hře a to se mu vyplatilo. Na začátku 30. minuty vyrobili domácí chybu na obranné modré, puku se zmocnil Zikmund a ideální přihrávkou našel zcela nepokrytého Míru Jiruška – 1:2. V polovině 31. minuty zastavili hosté protiútok domácích a Říha rychlou rozehrávkou vyslal do brejkové situace Romana Kašpara. Ten nedal brankáři Buldoků žádnou šanci a střelou do pravého horního rohu zvýšil na 1:3. Domácím se ale o dvě minuty později podařilo snížit, když v přesilovce Buldoků tečoval Babického střelu Záleský – 2:3. To domácí hokejisty trochu nakoplo a najednou jich bylo plné hřiště. Chvilkový výpadek koncentrace se hostům nevyplatil. Na konci 37. minuty se v mlýnici před Hruškovou brankou nejlépe zorientoval Janeček a zařídil remízové skóre po dvou třetinách – 3:3.

Třetí dvacetiminutovka přinesla boj o každý milimetr ledu. Víceméně bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Baníkovci byli aktivnější, ale v koncovce mnohdy neměli potřebné štěstí. Minuty plynuly, obě mužstva v závěru třetiny začala více bránit a zdálo se, že utkání dospěje do prodloužení. Jenomže v čase 57:23 vstřelili domácí branku z kategorie velmi šťastných, když se Krpatovi podařilo puk došťouchat za brankovou čáru – 4:3. Hosté se však nevzdali a o necelou minutu později si vytvořili tutovku na vyrovnání. Láďa Zikmund jako zakončovatel byl však zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To bohužel hosté neproměnili, Zikmundovi se nepodařilo propasovat zleva kotouč pod Ilašenkovými betony. 50 vteřin před koncem základní hrací doby hosté zkusili hru bez brankáře. Podařilo se jim ji sehrát tak, jak se v oddechovém čase poradili, ale puk už za záda domácího gólmana neprotlačili.

Škoda, za předvedený výkon si sokolovští minimálně bod zasloužili. Hraje se však na góly a těch dali domácí o jeden víc.

K dalšímu utkání zajíždějí hokejisté Baníku do Kolína, kde se v sobotu 23.1. střetnou v netradičním čase 17:07 s místními „Kozly“.