Štěpánek, Kunstmüller, Kaňka, Kovářů, Prokš, Střecha, Bureš, Vítek, Hron, Gregar

Martin Sobotka

Semknutí, bojovnost a odhodlání přineslo body

S novými posilami - Vojtou Šikem a Lubošem Adamem - byl Baník silnější a Žďár nad Sázavou to pocítil na vlastní kůži.

V sobotu 16.01.2016 se v rámci 27. kola 2. ligy skupiny západ proti sobě postavily týmy HC Baník Sokolov a SKLH Žďár nad Sázavou. Utkání sledovala necelá pětistovka diváků, kteří si v ochozech toto utkání velmi užívali. Do utkání nastoupili v domácích barvách posily, navrátivší se Vojtěch Šik a z pražské Slávie přišel obránce Luboš Adam. Posila v zadních řadách Baníku byla znát a tak jsme měli možnost sledovat vyrovnané utkání se vším, co může hokejové utkání přinést. Silný tým ze Žďáru s mnohými známými jmény si vylámal zuby na obětavosti, bojovnosti domácích hráčů a vynikajícím Hruškovi. Utkání dospělo do samostatných nájezdů.

V začátku utkání se puku ujali domácí a ihned prověřili pozornost hostujícího Blažíčka v bráně. Ale i na druhé straně se Petr Hruška předvedl jako pozorný. Domácí Roman Kašpar se dostal do brejku, avšak zastavil ho kapitán domácích Tomáš Smejkal. V čase 4:12 přichází první vyloučení. Domácí budou hrát přesilovou hru, Adam Rašnar dostává 2 minuty za sekání. Hosté se brání, Blažíček však své spoluhráče drží a tak se Baníku přesilovou hru využít nepodařilo. Slibné pozice si vypracovali Kunstmüller a Štěpánek, avšak i Hruška byl pozorný. Domácí střídačka špatně střídá a na ledě se prohání hned 6 borců v domácích barvách. A tak sudí trestá hráčskou lavici a i hosté si zahrají přesilovou hru. Hostům se podařilo zamknout domácí hráče v obranném pásmu, avšak žádná velká akce z toho nebyla a tak je Sokolov opět v plném počtu. Hostující útočníci se vydávají na cestu do našeho pásma, avšak obránci domácího týmu pracují svědomitě a žádné velké ohrožení domácí svatyně jsme neviděli. V čase 16:29 je vyloučen Jakub Truhlář za krosček a musíme se opět bránit silné pětici Žďárských. Vynikající zákrok si připisuje Petr Hruška. V oslabení se utrhnul Roman Kašpar, který sám ujel, avšak výtečně ho vychytal Blažíček. Domácí své oslabení ubránili a hrají v plném počtu. Na konci první třetiny se ještě vylučovalo, tentokráte na straně hostí a tak si závěr třetiny zahrajeme s výhodou jednoho muže v poli. Do konce první třetiny jsme již nic zajímavého nevymysleli a tak jsme v tomto dějství branku neviděli a do kabin se odchází za stejného stavu, za jakého utkání začínalo.

Druhá třetina začíná stále přesilovou hrou a zákrokem žďárského Blažíčka. Avšak ani na začátku třetiny jsme si s přesilovkou neporadili a hosté jsou v plném počtu. A hosté útočí, Hruška zasahuje. Petr Račanský si svým útočením na hostující svatyni vykoledoval faul a budeme hrát opět přesilovku. Ani tato přesilovka však nebyla využita a stejně jako ujel Roman Kašpar ve vlastním oslabení, tak ujel i Tomáš Střecha, avšak branku Hrušky minul. V polovině utkání rozdával rozhodčí tresty jako na běžícím pásu. Nejprve poslal Žďár do tří po faulech Střechy a Kunstmüllera. Ale hned po vhození buly píská a vylučuje domácího Míroslava Jiruška za hákování, hraje se 4 na 3. V čase 28:34 přisedá k chlapcům v červenobílém další hráč za vysokou hůl. Avšak dlouhou přesilovku 4 na 3 se opět Baníku nepodařilo využít. A další vyloučení na straně hostí - Petr Beneš si odjíždí odsedět dvě minuty za podražení. Na trestné stále sedí hráč s trestem za vysokou hůl a tak máme opět možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, domácí trenér si vybírá oddechový čas. Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují. Touš lítá z hokejky na hokejku, ale žádná ze střel neskončila za zády Blažíčka. Hosté hrají ve 4, přesilová hra domácích pokračuje. V čase 31:07 ochozy zimního stadionu vypukly v oslavy, Ivan Říha využívá přesilovku a po přihrávkách Miroslava Jiruška a Petra Kukly otevírá skóre dnešního zápasu. Do konce druhé třetiny jsme byli ještě nuceni dvakrát hubený náskok hlídat pouze se čtyřmi hráči v poli. Opět jsme špatně střídali a tak Roman Kašpar musí odpykat trest za hráčskou lavici. Hostující tým předvedl velký tlak, avšak domácí hráči hráli velmi obětavě a famózní Hruška všechny útoky pokryl. A tak na druhou přestávku odcházíme za stavu 1:0.

Do třetí třetiny nastoupili hosté odhodlaní otočit výsledek ve svůj prospěch a začali velmi aktivně, avšak domácí hráči bojovali a rvali se o každý kousek ledu. Oba gólmani musí být neustále ve střehu. Domácí tým bude hrát v oslabení. V čase 49:23 Jan Priškin vyloučený za sekání, avšak ani tuto přesilovku hosté nedokázali využít. Opět famózní Hruška drží stále Baníku jednobrankové vedení. I přes vynikající zákroky, přeci jen jednu střelu za Hruškova záda hosté dopraví. V čase 52:44 Tomáš Smejkal vystřelil od modré a David Vítek, připravený před bránou na teč, tečoval až do domácí brány. 1:1. Trošku si závěr utkání komplikujeme, přichází dvě vyloučení bezprostředně po sobě a i hosté si vybírají oddechový čas. Trojice domácích hráčů se musí bránit. A dokázali to, z tlaku hostů v přesilové hře se osvobozují a již hrajeme v plném počtu. Hosté už neví, jak si s domácími poradit a trochu jim povolují nervy. Do konce druhé třetiny již branku nedalo ani jedno mužstvo a tak se bude prodlužovat.

V prodloužení, ač opět s výhodou jednoho hráče v poli, jsme branku do sítě hostů neviděli a stejně tak na druhé straně si Petr Hruška výsledek pohlídal. A je čas se pomalu chystat na samostatné nájezdy. Nájezdy se rozhodly až po dlouhé 7. sérii, kdy za domácí byli úspěšní Miroslav Jirušek a vítěznou branku si připisuje staronová posila Vojta Šik. Za hosty Hrušku překonal pouze Marek Prokš a tak ten vítězný bod zůstává doma. 2:1.

Další utkání odehrají hráči Baníku již ve středu 20.01.2016 na zimním stadioně ve Slaném s týmem z Řisut. Na domácím ledě uvidíme své hráče až ve středu 27.01.2016 od 18:00, kdy se utkají s týmem z Jablonce. Všichni jste srdečně zváni, přijďte podpořit naše bojovníky.