Husa, Mišovic, Zeman, Petrovský, Schreinemachers, Horský, Bystřický, Kubanek, Treutner, Šafařík

Petr Jíra

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci remizovali s Piráty

Ve sváteční den 28.10.2015 si mladší žáci rozdělili body se svým soupeřem z Chomutova.

V den vzniku samostatného Československa, tedy ve státní svátek, jsme v době od 11:30 nastoupili k dalšímu utkání soutěže Ligy mladších žáků „D“ a to na ledě Pirátů z Chomutova. Poprvé jsme byli jen v pánské společnosti. Celé družstvo bylo do hry natěšené a po úspěchu v Kadani si věřilo. Zápas ale nezačal moc šťastně, neboť jsme hned v první minutě inkasovali do vlastní sítě poté, co jsme si po prvním buly řádně nerozebrali soupeřovy hráče. Hrál se hodně rychlý hokej, kdy především domácí se snažili být útočným týmem. Dařilo se nám ale odrážet jejich výpady a naopak jsme se my dostávali více a více do hry. Co jsme nezastavili v poli, zastavil brankář. Hra se vyrovnala a bylo jen na čase, kdy se nám podaří srovnat i skóre na ukazateli. Do konce třetiny se nám to podařilo a do pomyslné kabiny se šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina se nesla v duchu rychlého hokeje především ve středním pásmu, neboť obrany zbytek pokryly a pokud ne, čarovali brankáři. V polovině utkání se ale domácím podařilo vstřelit dvě branky po povedených akcích a odskočit do vedení 3:1. To by ale nebyli baníkovci, kdyby je to hned zlomilo. Úpravy v sestavě a bojovalo se dál. Do konce třetiny se nám podařilo skóre snížit a utkání před nástupem do třetího dějství zdramatizovat.

Do třetí třetiny provedli trenéři úpravu v sestavě a šlo se do boje. Třetina však začala „pozoruhodnými“ rozhodnutími arbitrů tohoto utkání, kteří poslali Baník do oslabení. Naši kluci situaci ustáli, kdy dokonce v oslabení soupeři „zatápěli“. Poté si arbitr „všiml“, že domácí hrají občas v šesti a dokonce za to i vylučoval. Hra plynula dál i přes zákroky do těla na hraně pravidel především na straně domácích. A najednou kde se vzal, tu se vzal, opět se baníkovec na trestnou vydal. Po pár vteřinách se ale musel na trestnou vydat i domácí borec, neboť faul kolenem byl natolik viditelný, že se nadal přehlédnout ani v Chomutově. Hra běžela ve čtyřech na obou stranách, ale ve vzduchu viselo mnoho otazníků, především to, za co a kdy se bude opět vylučovat. Baníkovci si ale i po srovnání sil na ledě vytvářeli stále více šancí a bylo vidět, že se nadechujeme k obratu. Po polovině třetiny se navíc podařilo z povedené akce srovnat skóre na 3:3. Soupeř ale také zbraně nesložil a hned z dalšího útoku se mu podařilo opět skórovat a strhnout vedení na svou stranu. V Sokolově jsou ale také dobří bojovníci, trenér předal instrukce nejzkušenějším hráčům a těm se podařilo po buly v útočném pásmu sehrát danou situaci na jedničku. Po rychlých přihrávkách z hole na hůl zavěsili počtvrté puk do soupeřovy brány. Opět „plichta“ a do konce byly necelé tři minuty. Baník se snažil obrátit výsledek proti opařeným domácím. Hra se v tuto chvíli kouskovala a hrálo se především v rozích. V posledních vteřinách se podařil „break“ na rozjetého útočníka, ten proskočil mezi obránci a jel sám na domácího gólmana. Ve chvíli kdy hodlal vystřelit, byl hákován domácím obráncem a zazněl hvizd rozhodčího. Do konce utkání byly minimálně čtyři vteřiny a světe div se, arbitr udělil trest a ukončil utkání. Další cca 3 minuty diskutoval arbitr s kapitány obou družstev u kabiny časoměřičů a poté odeslal hráče do kabin, aniž by cokoliv vysvětlil hráčským lavicím.

Přes černou kaňku na výkonu rozhodčích ze závěru utkání se hrál v Chomutově pěkný rychlý hokej, ve kterém hráči obou družstev předvedli co se již v hokeji naučili. Baníkovci ukázali, že jsou to bojovníci a za předvedený výkon jim děkuji a zároveň přeji, aby jim vydržel co nejdéle.

Další soutěžní utkání sehrajeme na vlastním ledě v sobotu 31.10.2015 od 10:00, kdy v Sokolově přivítáme hráče z HC Energie Karlovy Vary. Zvu všechny příznivce Sokolovského hokeje na tento zápas. Přijďte podpořit své kamarády, spolužáky, hokejisty mladších žáků HC Baník Sokolov.