HC PZ Kladno
Rozhodčí: Pokorný, Schtechmüller, Doskočil, tresty: 6:4
Vyloučení - 2 min.: 6:4
Počet diváků: 30
  • 11:57 Petrov Daniil (Hoang, Kaňkovský)
  • 48:14 Rampfel (Vach, Šebesta)
  • 60:00 Vlk - Samostatný nájezd
Kobra Praha - Litoměřice 4:7
Třemošná - Hvězda Praha 5:4
Tachov / M. L. - Most 4:2
Kadaň - Ústí n/L 4:3
Soupiska HC PZ Kladno

Hedbávný

Slatinský, Šebesta, Kubín, Vlk, Matula, Rampfel

Vach, Jarý, Pric, Mrkvička, Nekvinda, Rejzek, Gestberger, Kolenatý, Frančík

Trenér:

Vladimír Macháček

Beran (Mráz)

Koco, Kellner, Hrůša, Kala, Kunc, Přibyl

Trenéři:

Jiří Parkmann, Miroslav Hylas

Starší dorost na Kladně bere bod po nájezdech

Starší dorostenci odehráli v pátek 2.10. 2015 utkání na ledě PZ Kladno. I přesto, že po dvě třetiny vedli o jednu branku, vítězné dva body po nájzdech si připisuje soupeř.

K dalšímu těžkému utkání odcestovali hráči staršího dorostu do Kladna. Před zápasem upozorňoval trenér Jiří Parkmann svůj tým na sílu soupeře, který ještě v loňské sezóně hrál extraligu a letošní tabulku dosud vedl bez ztráty bodu.

Hned v úvodu přišel očekávaný nápor domácích. Baník se však v defenzivě zlepšuje zápas od zápasu. Potom, co tým PZ nevyužil první dvouminutovou přesilovku, Baník srovnal krok a začal se dostávat do šancí. Ve dvanácté minutě poslal po přihrávce Josefa Kaňkovského kotouč na branku Pavel Koco a zblízka dorážel Daniil Petrov - 0:1! Domácí tým po inkasovaném gólu ještě zvýšil svoje úsilí, ale dobře bránící Baník, v jehož brance stál skvěle chytající Adam Beran, nedával soupeři příliš šancí na vyrovnání.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako ta první, jen přibylo vyloučených. Hosté dostali dva dvouminutové tresty, domácí čtyři. Tým PZ se tak nedostával do souvislého tlaku, v polovině zápasu navíc ke smůle Baníku zazvonila za zády kladenského brankáře pravá tyčka.

V závěrečné třetině se domácím podařilo po téměř čtyřicetiminutovém vedení Baníku vyrovnat, když z levého kruhu prostřelil Berana obránce Rampfel. Tvrdý boj o tři body pokračoval až do poslední sekundy. Žádný z týmů v řádné hrací době branku nepřidal, o vítězi proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěl pouze domácí střelec David Vlk, a tak Pracovní zálohy braly dva body.

Jiří Parkmann po utkání vysoko ohodnotil bojovný výkon a maximální nasazení všech hráčů. Jeden bod z ledu PZ Kladno rozhodně není zklamáním.