Knobloch, Wiedemann, Čmolík, Nedrda, Matys, Fryč

Rameš, Komínek, Kalina, Najman, Havlíček, Kabourek, Kopřiva, Vladař, Leitner

Kamil Kašťák

Poslední minuta rozhodla utkání juniorů s Mostem

Nedělní utkání sokolovské juniorky s posledním týmem tabulky ligy juniorů bylo velmi napínavé

V neděli 24.1. 2016 odehráli sokolovští junioři utkání s mladíky z Mostu. Do utkání šly oba týmy s vědomím potřeby každého bodu. Jelikož Baník v pátečním utkání na Hvězdě úspěšný nebyl, dalo by se říci, že dnes byla výhra povinností. Avšak povinnost neznamenala samozřejmost a těsné vítězství se nerodilo vůbec lehko.

Hned v úvodu první třetiny domácí hráč fauloval a rozhodčí ponechává výhodu hostům, kteří ji využívají a otvírají skóre dnešního utkání. 0:1. Ještě jsme se nestihli vzpamatovat a časomíra upravuje skóre na 0:2. Začátek jsme tedy úplně nepodchytili. V čase 11:29 však Matěj Kurfürst překonává hostujícího gólmana a snižuje tak na 1:2. Minutu poté dobrou prací kolem branky vyrovnává Petr Binias. 2:2. Do konce první třetiny jsme se trefili ještě jednou. V čase 17:26 hostující Kabourek doslova knokautoval domácího Davida Prachaře a vysloužil si trest 5 + do konce utkání. Hrajeme 4 na 4, jelikož na domácí trestné si odpykává trest Václav Juránek. Hru ve čtyřech využil Míra Jirušek, když prostřelil hostujícího Švehlu a zvrátil vedení na stranu Baníku. 3:2.

Druhá třetina přinesla dalších pět branek. V čase 23:19 Petr Binias přidává čtvrtou branku Baníku a již je to veselejší. 4:2. Ale i mostečtí si přijeli pro body a nedají nám kousek ledu zadarmo. V čase 23:46 hostující Vladař překonává Filipa Grančarova v bráně. 4:3. V čase 31:49 Most využívá přesilovou hru a je vyrovnáno. 4:4. A nejen vyrovnáno, Most se nadechl a opět strhnul vedení na svou stranu. 4:5. Trochu sprcha pro domácí, avšak do konce třetiny jsme přeci jen zvládli vyrovnat. Marek Dimitrov v pádu skóruje a v čase 39:39 je opět vyrovnáno. 5:5.

Třetí třetina začala rychlou brankou domácích, Marek Dimitrov v samostatné akci opět skóruje a zase vyhráváme. 6:5. Ale tím dnešní přestřelka nekončila. V čase 40:37 bylo opět vyrovnáno. 6:6. Utkání mělo spád, hrálo se nahoru-dolu a obě mužstva si vypracovávala slibné šance. V čase, kdy už jsme všichni asi pomalu vyhlíželi prodloužení, padla vítězná branka. V čase 59:09 posunul Milan Novák puk mezi kruhy postavenému kapitánovi domácího týmu Markovi Dimitrovi a ten dovršil svůj dnešní hattrick vítěznou brankou. Hosté to zkoušeli ještě v šesti, avšak Filip Grančarov si již svou bránu pohlídal a všichni domácí hráči bojovali jako lvi, aby toto utkání skončilo za 3 body.

Utkání bylo po celou dobu velmi napínavé. Oba týmy bojovaly o každý kousek ledu a musí se mosteckým nechat, že nějaký bodík by si za dnešní výkon zasloužili. K naší radosti ale body zůstaly doma a naši junioři se posunuli v tabulce zase výš. Na utkání přišli kluky podpořit také naši áčkoví fanoušci "Mafia fans", kteří klukům vytvořili správnou atmosféru pro výhru. Díky všem, kteří jste si v nedělní podvečer našli cestu na Baník a ukázali tak klukům, že se o nich ví.