Šulc "A", Bříška, Tondr, Homolka, Demel "A", Peřina, Mulač, Hric, Frk, Cadrik

Jindřich Zeman

S Jabloncem jsme vybojovali bod

Ve středu 27.1.2016 se A tým Baníku utkal s týmem TJ Jablonec nad Nisou.

První třetina vyzněla z pohledu domácích trochu ustrašeným dojmem. Hosté měli ve všem navrch, zatímco domácím nevycházelo nic. Akci z čtvrté minuty, kdy se hostující útočník protáhl mezi domácími obránci, zakončil úspěšně Šulc. 0:1. David Fečo v bráně vytahuje jeden úspěšný zákrok za druhým, zatímco Stejskal v bráně hostí tolik práce neměl. Žádná ze střel na něj vyslaných nebyla nijak ohrožující. V čase 11:18 dostáváme šanci ke skórování. Hostující Pavlů odchází na trestnou a my máme výhodu jednoho hráče v poli. Avšak přesilovka se vůbec nepovedla a Stejskal stále drží čisté konto. Zatímco před Davidem Fečem se bojuje. Slibná akce Bříšky se nevydařila, v čase 15:25 však Michal Pavlů poslal puk směr brána a ten se od horní spojnice dostává až za záda Davida Feča. 0:2. Na konci první třetiny sudí opět pískají faul hostům a tak konec třetiny budeme dohrávat v přesilovce. Ač hrajeme přesilovou hru, třetina končí za nepříznivého stavu pro Baník 0:2.

Do druhé třetiny přeházel trenér domácích útoky a bylo to na hře hned znát. Měli jsme více ze hry a hostům jsme nedali kousek ledu zdarma. V čase 25:42 byla aktivita domácích odměněna brankou, kterou dává Petr Kukla po asistenci Jakuba Vrány. 1:2. V čase 26:19 Adam Rulík fauluje a my se musíme bránit. Čtveřice domácích hráčů srdnatě bojuje, hráči skáčou do střel a hostům se přesilovku využít nepodařilo. Ubránili jsme se a přecházíme do útoku. Jablonecký Homolka si pomáhá nedovoleným bráněním a odchází si odpykat trest. Přesilovka trvá jen pár vteřin, když padá vyrovnávací branka z hole Petra Račanského po asistenci Vojty Šika. 2:2. Branka Petra Račanského domácí nakopla a Stejskal v bráně si už nemohl na nedostatek práce stěžovat. Avšak naší akčnost zastavil faul Petra Kukly, který v čase 31:51 odchází na trestnou. Opět jsme obětavě bránili a hostům vyšla i tato přesilovka naprázdno. Avšak nehráli jsme dlouho v plném počtu a skóre se opět měnilo. V čase 34:09 aktivní Kamil Bříška vrací vedení Jablonci. 2:3. Opět víc práce v domácím brankovišti. Přecházíme do protiútoku, Ladislav Zikmund jen těsně míjí branku. Blíží se konec druhé třetiny a jak to vypadá, budeme opět odcházet do kabiny s mankem na skóre. Avšak v čase 39:50 zakončuje pěknou akci Jakub Vrána, když puk dostává od Petra Kukly. Před Jakubem byla zcela prázdná branka, tudíž nebyl problém zasunout kotouč a vyrovnat. A tak touto brankou do šatny srovnáváme opět krok s hosty. 3:3.

Třetí třetinu začínáme oslabením po vyloučení Romana Kašpara. I toto dnes ubráníme. Dvě velké šance jsme měli možnost vidět na obou stranách hrací plochy. Nejprve zazvonila tyč za Fečovými zády a poté Ivan Říha netrefuje prázdnou bránu. V čase 52:54 ochozy jásají. Ladislav Zikmund skóruje z dorážky a strhává vedení na stranu Baníku. 4:3. A další šanci k navýšení skóre dostáváme vyloučením zkušeného Kamila Bříšky. Avšak tuto přesilovou hru jsme odehráli bez efektu. A tak jsme na nevyužitou přesilovku doplatili a hosté v čase 55:17 vyrovnávají. Střelcem branky je označen Lukáš Tondr a asistenci si připisují Kamil Bříška a Jan Šulc. 4:4. Obě mužstva si již toto skóre pohlídala do konce třetí třetiny a tak se utkání dostalo do prodloužení. Ještě před koncem třetí třetiny dostává opět trest Petr Kukla a tak na začátek prodloužení nastupujeme pouze se třemi hráči. Hosté mají drtivý tlak, avšak domácí trojice hráčů bojuje. A bojují úspěšně, již je Petr Kukla na ledě a hrajeme ve čtyřech. Avšak prodloužení se odehrává pouze v obranném pásmu domácích. David Fečo čelí střelám. Jednu střelu Lukáše Tondra dokázal polapit, avšak ne tu v čase 62:14, kdy domácí hráči podcenili situaci a nechali Lukáše Tondra opět volného a ten již byl neomylný. A tak je rozhodnuto, bod navíc putuje do Jablonce. Škoda, nechybělo moc a mohly doma zůstat všechny body. Ale v situaci, v jaké se Baník nyní nachází, je každý bod vážen zlatem. Po dnešním utkání si tedy připisujeme bod do tabulky 2. ligy.

Příští utkání nás čeká derby v Klášterci nad Ohří, což bude velmi důležité utkání vzhledem k postavení obou týmů v tabulce.