Šmejc, Charousek "C", Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Máta, Toušek, Hammerbauer, Toman, Diviš, Kozák

Petr Mikeš

Jaromír Carvan

V Klášterci se nedařilo

Utkání 31. kola 2. ligy ČR, které se odehrálo v sobotu 30.1.2016, bylo utkáním tymů, které dělí jedna příčka v tabulce. Pro oba týmy bylo důležité body z tohoto utkání urvat, avšak šťastnější byli tentokráte domácí, hostům se zápas nevydařil.

První třetinu začínáme vyhranou buly a Petr Kukla ihned orazítkuje domácí bránu. Ač jsme si ze začátku utkání vytvořili tlak, žádná velká akce se z toho nevyvinula. Při útoku domácích hákoval Roman Kašpar a jsme nuceni se bránit. V čase 2:09 domácí fanoušci začali oslavovat branku, avšak sudí jim hned radost sebrali, když branku správně neuznali pro hru vysokou holí. Toto oslabení jsme nemuseli bránit do konce, neboť i klášterecký hráč se proviňuje a odchází na trestnou. Ani nám se však nedaří krátkou přesilovou hru využít. Brankář hostů si na nedostatek práce stěžovat opravdu nemohl. Domácí prověřovali jeho pozornost ze všech stran. V čase 7:40 však Jiří Charousek Petra Hrušku v bráně překonává a Klášterec vede 1:0. Baník po inkasované brance zvýšil svůj pohyb, avšak skórovat se nedařilo. V čase 12:29 je vyloučen Vojtěch Šik a následně po něm i domácí Kuncl. Hraje se tedy 4 na 4. Ani tady jsme však nic zázračného neviděli. Za kláštereckým Janem Dlouhým jen zazvonila tyč, avšak skóre se neměnilo. A tak první třetinu končíme za stavu 1:0

Druhou třetinu jsme zahájili opět tlakem, avšak naše pokusy o střelu skončí buď na brankáři Dlouhém, nebo vůbec netrefíme bránu. V čase 23:31 dostáváme šanci hrát v převaze, avšak tuto šanci jsme si po chvilce sami sebrali hrou se šesti hráči v poli. A tak se opět hraje 4 na 4. Hra se odehrávala více ve středním pásmu a hosté se trápili. Domácí jsou nyní aktivnějším týmem na ledě. A opět přichází vyloučení na domácí střídačce, avšak ani tuto přesilovku jsme nedohráli do úplného konce a ještě Petr Hruška podržel svůj tým, když přečetl blafák Petra Chotaše, který se před něj dostal zcela sám ve vlastním oslabení. Klášterečtí jsou již v plném počtu a hrají přesilovou hru, kterou v čase 35:41 využívají. Brankář domácích posílá puk na hokejku Charouska, který však našel ještě lépe postaveného Vladislava Vrtka a ten překonal Petra Hrušku. 2:0. Do konce druhého dějství jsme viděli ještě faul Petra Kukly, za který byl potrestán dvěma minutami. Naštěstí ani jedna ze střel vyslaných na naši bránu za Hrušku nepropadla. Na světelné tabuli tedy přibyla jedna branka na domácí straně - 2:0.

Do třetí třetiny poslal trenér hostů obměněné útoky a bylo to znát na oživení hry. Snažili jsme se dostat do hry vstřelením kontaktní branky, avšak dnes se opravdu nedařilo nic, puky nám přeskakovaly hokejky, nepřesné přihrávky a skvěle chytající Jan Dlouhý. Domácí hráči se snažili náš tlak otupit, avšak mnohdy si počínali nedovoleně. Přesilové hry jsme ale neodehrávali vůbec v pohodě a žádnou doposavad odehranou jsme nevyužili. V čase 56:15 však hákuje Vladislav Vrtek a přisedá k vyloučenému Touškovi, Baník bude hrát poměrně dlouhou přesilovku 5 na 3. A konečně ji sehráváme a překonáváme Jana Dlouhého v domácí bráně. Střelcem branky je označen Ivan Říha, který dorážel puk do zcela odkryté klece. Asistence u této branky si připisují Petr Račanský a Miroslav Jirušek. A opět jsme v tlaku, domácí střídačka využívá oddechového času, aby dala svým klíčovým hráčům trochu odpočinout, mezi tím co na hostující střídačce se domlouvá možná power play. Klášterec byl až do konce utkání pod velkým tlakem a na závěr utkání jsme viděli drama, když sudí ještě vylučovali na straně Klášterce a my hráli 6 proti 4 a pět vteřin před koncem i proti 3. Avšak času již bylo jen poskromnu. Domácí si své hubené vítězství pohlídali a odskočili nám tak na rozdíl 8 bodů v tabulce 2. ligy skupiny Západ.

Příští utkání hrajeme na domácím ledě v sobotu 6.2.2016 s Ledními medvědy z Pelhřimova. Do konce základní části nám již zbývají poslední 3 kola, přijďte klukům vytvořit atmosféru pro vítězství. Začínáme tradičně od 17:30.