Marek Opluštil

Beran (Mráz)

Jiří Parkmann

Starší dorost veze body z Litoměřic

Druhou polovinu základní části letošní sezóny odstartovali hráči staršího dorostu na ledě vedoucího HC Litoměřice. Měli svému soupeři co vracet, Litoměřice si v prvním kole odvezly ze Sokolova dva body za vítězství na nájezdy.

Utkání začalo v podobném duchu jako první vzájemné měření sil. Baník byl aktivnější a odehrál v útočném pásmu více času než soupeř. Domácí pod tlakem faulovali a tak šli už ve třetí minutě do oslabení. Po sedmdesáti sekundách přesilovky pět na čtyři vyhodil domácí obránce Student kotouč přes ohrazení a dostal dvě minuty za zdržování hry. Téměř minutovou přesilovku pět na tři ale Baník nevyužil. Naopak, v době, kdy domácí byli znovu ve čtyřech, ujel ve vlastním oslabení po pasu od Bejčka Marek Domský a Litoměřice vedly 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s jednobrankovým deficitem, ale trpělivá hra a zlepšující se ofenziva přinesly ve čtvrté minutě vyrovnání na 1:1, když po přihrávce Jiřího Nídla skóroval Josef Kaňkovský. Po této brance se domácí obrana trochu otevřela a toho využil v čase 36:37 Jiří Nídl, když obkroužil útočné pásmo a přesnou střelou upravil stav na 1:2. O minutu později převzal přihrávku od Jiřího Halberštáta Jakub Habr, rychlou zasekávačkou mezi kruhy se zbavil domácího obránce a tvrdou střelou pod víko zvýšil na 1:3. Pro závadu na výstroji musel do šatny brankář Baníku Adam Beran a tak si na konci druhé třetiny připsal několik dobrých zákroků i střídající Jan Mráz.

V poslední třetině se domácí tlačili do útoku ve snaze otočit výsledek, ale obrana Baníku i se spolehlivým Adamem Beranem v brance soupeři už skórovat nedovolila. Konečnou podobu výsledku utkání dal v padesáté druhé minutě Josef Kaňkovský, když po asistenci Daniila Petrova a Jakuba Habra zvýšil na konečných 1:4.

Velmi dobře odehrané utkání vrátilo Baník po prohře v Mostě do herní pohody a přineslo zasloužené tři body.