František Wágner

Jiří Parkmann, Miroslav Hylas

Starší dorost porazil Kadaň

I přes horší začátek si starší dorostenci vezou z Kadaně výhru.

Do utkání sedmého kola hraného v Kadani nevstoupil tým Baníku dobře. Již v páté minutě přišlo první oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě a po dalších několika vteřinách přisedl k Honzovi Hoangovi na trestnou lavici i Petr Zeman za seknutí. Dlouhé oslabení tří proti pěti Baník však ubránil a minutu po jeho skončení se samostatnou akcí prosadil Jiří Hudečka - 0:1. Do konce první třetiny přišla ještě dvě vyloučení na obou stranách, stav se však neměnil.

Ve druhé třetině byl k vidění oboustranně rychlý hokej. Ve 35. minutě rozehráli kotouč v útočné třetině Robert Kala a Jan Hoang na Daniila Petrova, který zvýšil na 0:2. Za tohoto stavu se šlo podruhé do kabin.

V úvodu třetí třetiny při hře čtyři na čtyři zamířil přesně z prostoru mezi kruhy kadaňský Jan Hnídek a domácí tak snížili na 1:2. O čtyři minuty později hrál Baník přesilovku. Od modré čáry vystřelil obránce Dan Kellner, brankář Kadaně Šebek zasáhl, ale kotouč v lapačce neudržel. Toho využil Petr Zeman a zvýšil na 1:3. Když se domácím podařilo zásluhou Hanuše Petržílky znovu snížit na rozdíl jediné branky, rozhodl se kadaňský kouč dvě minuty před závěrečným hvizdem pro power-play a odvolal brankáře. Domácí začali v situaci šesti proti pěti dobře, ale po třiceti sekundách rozehrál zachycený kotouč pohotově Filip Grančarov na Tomáše Přibyla. Ten z vlastního obranného pásma zamířil přesně do prázdné kadaňské branky a bylo prakticky rozhodnuto. V poslední minutě po pěkné kombinaci mezi Denisem Salnikovem a Petrem Štaifem uzavřel skóre na konečných 2:5 David Holub.

Úvod zápasu nebyl v podání Baníku dobrý, hráči se však díky nasazení dostali do tempa a na ledě dalšího kvalitního soupeře dokázali vybojovat tři body.