Čmejla, Veverka, Biben, Šiller, Nejepsa, Novák, Svoboda, Martin, Damianidis, Moška, Rezvy

Jiří Parkmann

Starší dorost na vítězné vlně

K dalšímu zápasu odjel starší dorost na stadion pražské Hvězdy

Bojovnost a chuť do hry nevzalo našim hráčům ani brzké nedělní vstávání, v Praze se začínalo již v deset hodin dopoledne.

Hráči Hvězdy chtěli získat zpět tři body, které nechali ve druhém kole v Sokolově. Baník opět dobře bránil a dostával se do nebezpečných protiútoků, některé z nich domácí zastavovali jen pomocí nedovolených zákroků. Když hrál Baník v šestnácté minutě již třetí přesilovku, dokázal se před brankou Hvězdy prosadit Robert Kala a do šaten se šlo za stavu 0:1.

Druhá třetina přinesla tři dvouminutové tresty tentokrát na straně hostí, domácí však ani jednu z těchto příležitostí nevyužili. Naopak, v třicáté druhé minutě ujel Jiří Nídl a Baník vedl o dvě branky.

V polovině poslední třetiny navýšil vedení hostů na 0:3 po pěkné kombinaci Jaroslav Maloušek, přihrávali mu Petr Kaňkovský a Petr Štaif. Jen o minutu později využil Baník další přesilovku, když od modré přesným golfem prostřelil domácího brankáře Robert Kala. Stav byl již 0:4 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Hvězda dokázala ještě snížit - rovněž při přesilovce - na 1:4, ale poslední gól tohoto utkání vstřelil opět v početní výhodě útočník Baníku Josef Kaňkovský.

Baník dokončil zápas se zúženým kádrem. Po druhé třetině odstoupil pro zranění obránce Daniel Kunc. Nedohrál také Jaroslav Maloušek, který ve dvaapadesáté minutě dostal ke dvěma minutám za hrubost ještě desítku za protesty.

O výsledku v tomto zápase rozhodovaly přesilové hry, Baník v nich skóroval třikrát z pěti vstřelených branek. Rovněž domácí dali svůj dnes jediný gól v početní převaze.

Trenér Jiří Parkmann pochválil po utkání všechny hráče za bojovnost a předvedený výkon, díky nimž dokázali během jednoho víkendu získat na hřištích silných soupeřů šest bodů s celkovým skóre 9:2.