Angr, Filip, Ehl T., Hurný, Mareček, Chrudimský, Bauer, Janů, Ehl M.

Martin Štěpánek

Mladší žáci neinkasovali s Ústím ani gól

Mladší žáci v dalším kole nadstavby přehráli soupeře z Ústí nad Labem

V pátém kole nadstavby Ligy mladších žáků jsme 30.1.2016 přivítali od 10:00 družstvo severočeského HC Slovan Ústí nad Labem. Na led jsme vyjeli včas a ve stejném složení jako v pátečním utkání. Jediná změna byla na postu brankáře, kdy do naší svatyně se postavil David Kubík.

První třetina začala velmi svižně. Hodně se bruslilo a hned od začátku baníkovci tahali za delší konec pomyslného lana. Domácí hráli hodně na puku, předváděli pěkné hokejové akce a hlavně stříleli ze všech pozic. To přineslo ovoce v podobě vstřelených branek. Hned ve třetí minutě zatáhl puk po levé straně Pepé Rybár, natlačil se před bránu a střelou „pod víko“ vsítil první gól utkání, 1:0. Ve 4. minutě se vhazovalo vpravo od naší brány. Puk se dostal k Šimonu Albrechtovi, ten dlouhým pasem o mantinel našel rozjetého Pepču Rybára, který nalezl dobře natočeného Petra Holejšovského před bránou soupeře, který dopravil puk do poloodkryté brány, 2:0. V šesté minutě se celá akce opakovala. Šimon Albrecht po buly našel dlouhou přihrávkou o mantinel Pavlínu Horvátovou, která přihrála před bránu Pepé Rybárovi a ten se v koncovce nemýlil, 3:0. Když se po stejné kombinaci, po ose Adam Sobotka, Pavlína Horvátová a zakončovatel Richard Horváth, v 9. minutě utkání změnilo skóre na 4:0, byl soupeř „na ručník“. Utkání se ale rozhodl dohrát se ctí. Více ze hry měl stále Baník, jehož mladší žáci vládli na ledě. Od desáté minuty se hrálo především ve středním pásmu nebo v soupeřově obranném pásmu. Soupeř kupil chyby a začal se proviňovat proti hokejovým pravidlům. Nejprve v sedmnácté minutě nedovoleně bránil. Rozehráli jsme přesilovku, na puk se dostal Matyáš Beran, který se v 18. minutě svou typickou akcí z našeho obranného pásma dostal až k soupeřově bráně a vstřelil pátý gól, 5.0. Po vstřeleném gólu soupeř opět fauloval, tentokrát podražením a hráli jsme opět přesilovou hru. Z této jsme ale již branku nevytěžili a proto stav třetiny skončil 5:0. Přes jednoznačnost výsledku se i náš gólman ve svém území zapotil a musel krýt nebezpečné pokusy soupeře.

O přestávce trenéři nabádali k obezřetnosti, neusnout na vavřínech a nenechat soupeře hrát. Do druhého dějství jsme nastoupili jako by se hrálo od nuly a soupeři jsme nechtěli půjčovat puk. Hrálo se celkem rychle a především soupeř musel odrážet naše ataky. Ve 24. minutě našel Šimon Albrecht dobrou přihrávkou před bránu soupeře Adama Sobotku a ten přidal šestý gól, 6:0. Bylo poznat, jak na soupeře sedla „deka“, hráči soupeře jezdili se svěšenými hlavami. Po jedné akci v soupeřově pásmu, ve snaze nepřijít o puk, jsme se ve 28. minutě dopustili přestupku proti pravidlům podražením a hráli jsme tak v oslabení. Celé dvě minuty jsme ale odehráli bez ztráty bodu a daleko od naší brány. Hrálo se svižně a akce následovala akci, a to na obou stranách. Ve 35. minutě jsme měli výhodu hráče v poli za nedovolené bránění, ale bez brankového efektu. Do konce třetiny rozhodčí ještě jednou vylučoval, na straně hostí ve 40. minutě, na jejím samotném konci, za podražení, kdy celá přesilovka se přenesla do poslední třetiny.

V šatně všichni odpočívali, ovocem doplnili vitamíny. Řekli si, že tento zápas nesmějí ztratit a že nechtějí zkazit čisté konto brankáři. První dvě minuty jsme hráli v početní výhodě, která stav utkání nezměnila. Přesto se ve 46. minutě podařila akce Radku Sobotkovi s Vencou Eismannem, když jako na tréninku Radek našel dobře natočeného a postaveného Vencu a ten se střelou nemýlil, 7:0. Ve 47. minutě šel na trestnou lavici hráč hostí, který opět podrážel naše dobře bruslící hráče. Tato přesilovka nám ale vstřelený gól nepřinesla. Následně jsme se ale provinili proti pravidlům o hákování a ve 49. minutě jsme dostali druhý trest v utkání. Soupeř ale neudržel nervy na uzdě a hned vzápětí v 50. minutě fauloval podražením a hrálo se chvíli čtyři proti čtyřem, beze změny stavu skóre. Do konce utkání se soupeřovi hráči dopustili ještě tří menších přestupků proti pravidlům, které plynuly ze snahy hrát na puku. V posledních třech minutách bylo navíc znát, že domácím již docházely síly. S přispěním gólmana ale dotáhli utkání do úspěšného konce bez vstřelené branky. Za předvedený výkon všem účastníkům, i těm, kteří dnes do utkání nezasáhli, děkuje celý realizační tým mladších žáků. Přeneste si tento přístup do dalšího utkání nadstavby.

Šesté utkání nadstavby Ligy mladších žáků nás čeká opět na domácím ledě proti týmu HC Litvínov. Toto utkání se uskuteční výjimečně ve čtvrtek dne 4.2.2016 od 15:00. Přijďte v hojném počtu mladším žákům zafandit.