Kalová, Šebesta, Michalík, Převor, Chýle, Anděl, Lausman, Novák, Oršulák

Roland Wágner

Ml. žáci v posledním kole základní části bodovali naplno

Důležité body získali mladší žáci do konečné součtové tabulky v sobotu 12.12.2015 proti Kadani.

V sobotu 12.12.2015 jsme od 10:00 na vlastním ledě zahájili poslední utkání základní části Ligy mladších žáků proti nepříjemnému soupeři SK Kadaň. Kdo sleduje postavení týmů v tabulce žákovské ligy, věděl již dopředu, že dnešní soupeř potřebuje sbírat body aby mohl pomýšlet na postavení v horní polovině součtové tabulky a hrát tak po Novém roce atraktivnější zápasy. Již při rozcvičce a přípravě na utkání v kabině se ale nemluvilo o ničem jiném, než o tom že Baník dnes neprohraje. Družstvo bylo dobře naladěné a odhodlané na ledě odvést dobrou práci. Utkání bylo rozehráno ve velkém stylu. Hodně se bruslilo, střílelo a především na kadaňských hráčích a hráčkách bylo vidět, že se snaží zatlačit baníkovce a vstřelit nějaký gól. Stejně jako na ledě soupeře byla opět nejnebezpečnější hráčkou z Kadaně hráčka s číslem 19. Při jejím pobytu na ledě musely naše řady být na pozoru a nedávat jí prostor k rozjetí a střelbě. Domácí byli ale zdatnými soupeři, svou kůži nechtěli dát zadarmo a devatenáctku se snažili hlídat. Hrál se svižný, pohledný hokej, kdy především domácí předváděli kombinaci, kterou se naučili. Přesto se první prosadil soupeř, kdy minutu po půli první třetiny doslala více prostoru nejlepší hráčka soupeře a nekompromisně zavěsila pod víko naší brány. Kdo by ale čekal, že domácím se podlomí kolena, byl by na omylu. Přesně o minutu později se rozjela útočná akce, která začala už u našich obránců a končila skvěle načasovanou přihrávkou Vendy Eismanna na hůl Ondry Kvasňovského, který nekompromisně prostřelil gólmana a bylo srovnáno. Po zbytek třetiny se hrálo nahoru dolu. Více ze hry měli ale domácí, kteří předváděli pohledné akce.

Do druhé třetiny jsme vstoupili trochu smolně, když „devatenáctka“ z buly vzala puk, zatáhla jej do pásma a vystřelila přesně do horní čísti naší brány. Baníkovci jsou ale bojovníci a proto za necelé dvě minuty po skvělé individuální akci srovnal dnes perfektně hrající Venda Eismann. V dané fázi utkání se na ledě začalo i jiskřit a pokud v první třetině byl udělen jen jeden menší trest, tak druhá třetina byla v tomto směru plodnější. Soupeř se zdál nervóznější a plodil chyby končící faulem. Baník ale využil hned první přesilovou hru před polovinou druhé třetiny, kdy Maty Beran zavezl a nahodil puk na soupeřovu bránu a Pepé Rybár jej pohotově dorazil do brány. Poté jsme špatně střídali, zahráli jsme v šesti a rozhodčí nás poslal do čtyř. Soupeř se nás snažil zatlačit do našeho obranného pásma, ale zapomněl na zadní vrátka. Toho využil „rychlonožka“ Pepé Rybár a i ve čtyřech pokořil počtvrté soupeřova gólmana. Ke konci třetiny dostal soupeř trest za příliš mnoho hráčů na ledě, což pramenilo ze snahy zrychlit střídání a vyvinout tlak na domácí hráče. Třetí třetina tedy skončila 4:2 pro domácí.

Na šatně si všichni odpočali, posilnili ovocem a šlo se do závěrečné části. Třetina začala opožděně vlivem technických problémů. Dobíhal ale stále trest soupeře za špatné střídání. Mladší žáci už mají přesilovou hru natrénovanou a dokáží toho využít. Hned po vhazování tak zavezli puk do pásma, rozehráli přesilovku, Radek Sobotka předal Matymu Beranovi a ten zvýšil stav utkání na 5:2. Za necelou minutu si vzal puk na hokejku ve vlastním pásmu Peťa Holejšovský, ve středním pásmu zapnul „turbo“, najel do pásma, přes obránce se natlačil před brankáře a zasunul do brány, stav 6:2. Na soupeřích bylo vidět, že jsou z vývoje utkání rozhození a kupí množství chyb. Už ani „devatenáctka“ nepředváděla tak oslnivý výkon a zdálo se, že hosté již rezignují a utkání pouze dohrají. Přesto se právě „devatenáctce“ povedlo dobře zavést puk do našeho obranného pásma, posunout na spoluhráče a ten vstřelil třetí gól hostí. Poslední slovo ale měli opět domácí, kdy se opakovaně prosadili jedni z nejmladších hráčů na ledě. Po souhře celé řady se dobrou přihrávkou blýskl dnes famózní Venda Eismann, který našel Radka Sobotku a ten posedmé rozezněl signalizaci góóóól. V závěru utkání udělili rozhodčí ještě dva menší tresty, které ale již neměly vliv na stav utkání. Baník tak dovedl poslední utkání základní části Ligy mladších žáků do vítězného konce v poměru 7:3.

Za předvedený výkon všem aktérům dnešního utkání děkuji. Všem ostatním, kteří se z různých důvodů nemohli utkání zúčastnit, přeji, aby se dali dohromady a připravili se na nadcházející akce, které nás do konce roku ještě čekají. Nadstavba soutěže Ligy mladších žáků začíná hned o víkendu po Novém roce. Vzhledem k tomu, že v součtové tabulce MŽ a SŽ jsme se umístili se 43 body na prvním místě, bude nadstavbová část sloučena s Ústeckým krajem (první čtyři celky z naší tabulky proti prvním čtyřem z tabulky v Ústeckém kraji). Nalaďte se proto na atraktivní soupeře, na jejichž led zavítáme a kteří přijedou k nám. S předstihem přeji všem čtenářům klidné prožití svátků Vánočních, do nového roku pohodový vstup a hodně baníkovských vítězství.