Jungwirth, Nerad, Ševčík, Crha, Ledvinková, Josefíková, Votoček, Petr

Radek Nerad

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci otočili utkání v Klášterci

Mladší žáci, ač již v třetí minutě prohrávali 2:0, dokázali utkání otočit a nadělit Klášterci 6 branek.

Sedmnácté kolo Ligy mladších žáků „D“ jsme odehráli dne 5.12.2015 na ledě Klášterce nad Ohří, kde jsme k utkání nastoupili v 10:30. Jelikož jsme pozdě odjeli ze Sokolova, nestihli jsme řádnou rozcvičku a proto bylo na každém z účastníků, jak se před utkáním protáhne a zahřeje na „provozní“ teplotu. Po rozbruslení se šlo na věc.

Chybějící rozcvička byla na začátku znát a domácí tým toho hned využil a ve třetí minutě to bylo 2:0 pro domácí. Vzhledem k marodce a dalším akcím jsme na utkání přijeli jen s dvanácti hráči. Trenér musel udělat změny v sestavě a podařilo se. V polovině první třetiny kapitán zavelel k obratu, podařilo se po mantinelu nahodit na najíždějícího křídelního útočníka, který nahrál na druhé křídlo, které nekompromisně zavěsilo do domácí brány. Krásná kombinace a snížení stavu. Baníkovci tlačili soupeře do obranné třetiny a dobrou kombinací tlačili všechny puky do brány. Výpady domácího týmu končily především ve středním pásmu. Dobývání soupeřovy brány se nám vyplatilo a po další pěkné souhře se podařilo před koncem třetiny srovnat stav na 2:2. Stav ze začátku 1. třetiny se nám podařilo vynulovat a do druhé se šlo opět od začátku.

V této fázi utkání změnili hráči přístup ke hře a zadařilo se, po souhře celé řady se ve čtvrté minutě prosadil obránce a zvýšil stav utkání na 3:2 pro Baník. Hned minutu nato nahodil křídelní útočník puk na bránu z nulového úhlu a puk propadl až za brankáře a bylo to 4:2 pro Baník. Více ze hry měli hráči Baníku. Přesto se soupeř nevzdával a snažil se něco udělat s výsledkem utkání, jeho výpady ale většinou končily na holích našich obránců a nebo v náručí brankáře Baníku. Po polovině třetiny se opět pěknou kombinací prosadil Baník, kdy po povedené akci křídelního hráče, který obkroužil domácí „svatyni“ a nahodil puk do brankoviště, centr dorazil osamocený kotouč do sítě - 5:2 pro Baník. Na přestávku se šlo s dobrým pocitem tříbrankového náskoku, přesto by nebylo na místě soupeře podcenit.

Do třetí třetiny se šlo velmi zodpovědně a celé družstvo již nechtělo soupeři dovolit skórovat. To se nakonec povedlo a jediným kdo měnil stav ve skóre, byli hráči Baníku. Po pohledné kombinaci před půlkou třetí třetiny vsítil křídelní útočník, po nahrávce centra, šestý zásah baníkovců do sítě domácího Klášterce. Baník dnes zaslouženě vyhrál poté, co vsítil šest gólů v řadě.

Poslední utkání základní části Ligy mladších žáků sehrajeme na domácím ledě dne 12.12.2015, kdy od 10:00 přivítáme soupeře SK Kadaň. Jedná se o nevyzpytatelného soupeře a budeme potřebovat podporu hlediště. Přijďte proto v hojném počtu fandit mladším, ale i starším hráčům na Zimní stadion v Sokolově.