Schmid (34.-60. Kubík)

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci začali nadstavbu remízou v Mostě

1. kolo nadstavby odehráli mladší žáci na zimním stadionu v Mostě

Dne 6.1. 2016 jsme zahájili nadstavbovou část Ligy mladších žáků zápasem na ledě Sport Most, kde utkání začínalo netradičně ve 13:00. Přesun ze Sokolova proběhl autobusem, kde panovala dobrá nálada. Celé družstvo si dalo poctivou rozcvičku, aby se po herní přestávce dobře připravilo na utkání. Na led se šlo načas. První minuty utkání se nesly ve znamení opatrnosti a oťukávání, oba soupeři zjišťovali co by na druhého platilo. V polovině první třetiny se ale již hrálo naplno. První, kdo slavil úspěch zásahem do brány, byli domácí borci - s přispěním našich hráčů se vystřelený puk dostal za záda našeho brankáře. Nepolevili jsme ale v našem snažení a postupně jsme domácí tým tlačili do jejich obranné třetiny. Tento tlak se vyplatil před koncem první části, kdy po souhře hrotových hráčů zavěsil Petr Holejšovský. První třetina skončila remízou 1:1, kdy především v druhé polovině měli více ze hry baníkovci. Hrálo se v mezích pravidel, kdy rozhodčí museli užít trestu pouze jednou a to na straně domácích.

Druhá třetina začala tak jak skončila část první - tlakem našich mladších žáků. Na řadu přišlo ale vyloučení na straně Baníku. Tento faul se domácím nepodařilo využít, naopak Venda Eismann si dobře poradil s přihrávkou mezi beky a dostal Baník do vedení. Oslabení jsme ustáli a hra plynula dál především v režii baníkovců. Soupeři se ale podařilo z ojedinělé akce dostat puk do naší obranné třetiny, kdy po několika odrazech dostali puk do naší svatyně, 2:2. Po třech minutách zatáhl Šimon Albrecht puk z našeho obranného pásma až za bránu soupeře, nenašel volného spoluhráče a tak z rohu, z brankové čáry, vystřelil na bránu soupeře. Puk se o brusle brankáře dostal až do brány a Baník šel opět do vedení. Ve 35. minutě se povedla dobrá akce Adamu Sobotkovi, který protáhl puk po pravé straně až před bránu soupeře, kde šikovně vystřeli na brankáře, který puk nekryl, ten mu vypadl a Martin Čech z druhé vlny dorážel volný puk do brány. V tuto chvíli jsme vedli o dva góly. Poté se z přemíry snahy dostal baníkovský hráč na trestnou lavici za podražení a hráli jsme v oslabení. Oslabení jsme hráli hodně zataženě a skoro celou dobu v naší obranné třetině. Osm vteřin po skončení našeho oslabení se podařilo soupeři využít zmatku v našich řadách a vstřelil kontaktní gól. Do šaten se šlo za mírného vedení Baníku.

V šatně byly uděleny taktické pokyny k závěru dobře rozehraného utkání a šlo se do posledního dějství. Nikdo neví proč, ale třetí třetinu jsme začali zataženě, jako ze strachu o výsledek. Toto využil soupeř, který po souhře celé útočné řady vsítil hned na začátku třetiny gól na 4:4. Hned po dvou minutách udělala naše obrana chybu na útočné modré, kde si nepřevzali útočníky a opozdili se ve hře dozadu. Toho soupeř využil, najel mezi kruhy a střelou do horní poloviny brány šel do vedení. Za minutu se ale podařilo Adamu Sobotkovi zopakovat svůj únik z druhé třetiny, dostat puk do skrumáže před bránou, kde o něj bojovali naši hrotoví hráči s obranou domácích a nakonec Adam puk do brány dorazil a bylo opět srovnáno. V polovině utkání odpískali rozhodčí trest domácímu celku pro příliš mnoho - slovy sedm - hráčů v poli. Přesilovou hru jsme nesehráli příliš dobře. Od této chvíle se hrálo nahoru dolu, po mantinelech apod. Soupeř se snažil zopakovat akci při jejich pátém gólu, kdy se ale tentokrát podařilo našim obráncům zabránit střelbě dobruslením najetého útočníka. Hra ale byla „nemastná neslaná“. Na obou stranách předváděli své umění především brankáři, kdy do hry zasáhli všichni čtyři, kteří byli k dnešnímu utkání připraveni. Utkání tak skončilo remízou 5:5 a tedy i dělením bodů. Mladí baníkovci ale opět předvedli, že hokej hrát umějí a soupeřů se nelekají.

Další utkání nás čeká opět na severu Čech v sobotu 9.1.2016, kde na extraligovém ledě soupeře HC Piráti Chomutov odehrajeme od 11:30 druhé utkání nadstavby ligy mladších žáků.