Badinka Dom., Badinka Dan., Husa, Zeman, Bystřický, Petrovický, Šafařík, Schreinemachers, Horský, Berthold

Petr Jíra

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci vezou z Chomutova bod

Mladší žáci odehráli v sobotu 9.1.2016 druhé kolo nadstavby na ledě Pirátů z Chomutova.

K druhému utkání nadstavby jsme dne 9.1.2016 zavítali na led extraligového týmu HC Piráti Chomutov. Zde jsme zahájili utkání s mladšími žáky z místního klubu v 11:30. Od začátku se hrál velice rychlý hokej. Akce za akcí, nahoru dolu. Hodně se bruslilo a i brankáři na obou stranách měli dost co dělat. Na straně domácích byli, jak jsme na severu Čech zvyklí, i dnešní arbitři. Přesto se skóre utkání měnilo až po polovině utkání. Smůla byla, že se tak dělo na straně soupeře, který využil hned svou druhou přesilovou hru. Smůla byla, že minutu po první brance dal soupeř i druhou. Nikdo ale neskládal zbraně a bojovalo se jako by stav byl nerozhodný. Družstvo se hecovalo a na začátku čtvrté čtvrtiny prvního dějství se podařilo Šimonovi Albrechtovi svižnou střelou od mantinelu snížit stav na rozdíl jednoho gólu. V závěru třetiny náš tlak otupil rozhodčí, který pískl „podražení nepodražení“ ze strany baníkovského hráče, ale oslabení jsme ustáli a třetina skončila 2:1 pro domácí.

Po krátké přestávce se šlo na druhou třetinu, kterou jsme začali v krátkém oslabení. Po tomto si Baník vytvořil slušný tlak, ze kterého plynuly i fauly soupeře. V páté minutě jsme hráli svou první přesilovou hru, která ale gólem neskončila. V deváté minutě se ale podařilo po nenápadné akci celé řady dorazit Martinovi Čechovi puk do brány po nastřelení kotouče obráncem na bránu a bylo vyrovnáno. Hned nato jsme hráli další přesilovou hru, ale bez většího úspěchu. Ve třicáté třetí minutě se před bránou soupeře ve skrumáži dostal k volnému puku Adam Sobotka, dopravil jej do brány a Baník se dostal do těsného vedení 2:3 z pohledu Chomutova. Zbytek třetiny se dohrával v rychlém tempu, kdy Baník se dostával díky bruslení do mírného tlaku, kterého bylo třeba využít a tak byla sestava stažena na dva útoky. I přes tlak se ale nepodařilo jít do trháku a odskočit soupeři ve skóre.

Po úpravě ledu se šlo k poslední části hry. A světe div se, hned po patnácti vteřinách šel Baník do čtyř za „krosček“. I ve čtyřech byli ale baníkovci zdatnými bojovníky a oslabení ustáli v klidných částech kluziště. Po oslabení se srovnaly naše útočné řady, kdy se nám podařilo hrát dobře dozadu a soupeře trápit v útocích. Dobrým bruslením baníkovci nutili soupeře k nedovoleným zákrokům, kdy ale písknuto bylo až podražení ve čtyřicáté sedmé minutě a Baník hrál svou třetí přesilovku. Dnes nám ale nebylo přáno dát v přesilové hře nějaký gól a proto i tato početní výhoda zůstala nepotrestána. V padesáté první minutě ale trestal rozhodčí přestupek na straně Baníku za hákování. Začátek oslabení jsme rozehráli dobře, ale následně poté co se soupeř dostal do našeho obranného pásma si bránící hráči Baníku špatně rozebrali hráče a ve snaze jeden druhému pomoci nechali hráče s pukem vystřelit a ten prostřelil pod víko našeho brankáře a bylo srovnáno - 3:3. Do konce utkání bylo ale stále ještě moře času. Hra šla dál a baníkovci si opět vytvořili tlak do domácí obranné třetiny. Několikrát se stalo, že mezi domácí obránce proskočil hostující útočník, ale vždy byla hra přerušena, většinou pro „ofsajd“. Jako by domácím pomáhala podivná moc shora. V padesáté šesté minutě se to ale povedlo a Pepe Rybár šel sám na bránu soupeře, byl ale zezadu zahákován a rozhodčí musel nařídit trestné střílení. Pepe se dobře rozjel, pěkně vystřelil, ale pouze těsně vedle brány. Nevadí, stále je dost času do konce. Po dalším rozehrání, ještě stále v padesáté šesté minutě, se hnal soupeř do naší obranné třetiny. Jel bok po boku s naším obráncem, ten mu plácl z boku do hole, až mu odskočil do rohu hřiště a bylo písknuto sekání. Šimon Albrecht si šel sednout na dvě minuty. Do oslabení jsme šli odhodlaně a po celou dobu jsme soupeře nehodlali pustit do žádné akce, ze které by mohl skórovat. Podařilo se nám oslabení ustát bez obdržené branky a po jejím skončení jsme se snažili nadechnout k závěrečnému náporu. Podařilo se nám hru přenést do soupeřova obranného pásma a dokonce několikrát ohrozit i jeho branku, ale bez zásahu. Konec utkání se dohrál na naší části hřiště, ale pouze v levém rohu. Z utkání si vezeme opět bod za remízu, ale s pocitem dobře odvedené práce. Všem děkuji za odvedený výkon a doufám, že si jej přeneseme do dalšího utkání.

Jako další na nás čeká dne 23.01.2015 soupeř HC Stadion Cheb, kterého přivítáme na domácím ledě od 10:00. Zvu proto všechny fanoušky mládežnického hokeje, aby přišli naše mladší žáky podpořit.