Petr Neč ml.

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci opět porazili Energii

Mladší žáci porazili Energii i v nadstavbě

Čtvrté kolo nadstavby ligy mladších žáků jsme odehráli netradičně v pátek na ledě rivala z nedalekých Karlových Varů, kde jsme od 17:00 změřili síly s mladšími žáky HC Energie Karlovy Vary. Vzhledem k marodce jsme do utkání vstupovali se dvanácti hráči. Do brány dnes nastoupil od začátku Pepa Schmid. Věděli jsme, že to bude další z náročných utkání. Domácí klub se vyznačuje dobrým bruslením a také střelbou. Od začátku se hrálo dost rychle, hodně se bruslilo a útok střídal útok. Ze začátku se hrálo docela čistě, první trest padl až po polovině první třetiny, kdy na trestnou si šel odpočinout náš hráč za podražení, které vyplynulo z nebruslení se soupeřem. Hru v oslabení jsme odehráli dobře a neinkasovali jsme. Přesto šel v patnácté minutě do vedení soupeř, když zakončil pohotově jeden ze svých výpadů, pěkně do horní části brány. Přesto do této chvíle měl více ze hry Baník. Ve zbytku třetiny jsme soupeře zavřeli do jeho třetiny a tlačili jsme se do brány. Z přemíry snahy jsme ale v samotném závěru udělali další faul, tentokrát kolenem, za což jsme byli do poslední minuty oslabeni. Třetinu jsme ale dohráli bez obdržené branky.

Jak první třetina skončila, tak druhá začala - tlakem Baníku. A to i přes to, že jsme hráli v oslabení. Hned z buly totiž zatáhl Petr Holejšovský po levé straně, natlačil se do brány a nekompromisní střelou do horního růžku brány zavěsil a srovnal tak stav na 1:1. Po srovnání skóre se začalo ve hře trochu víc jiskřit. Nejprve na naší straně opět za podražení ve dvacáté osmé minutě, kdy toto oslabení jsme odehráli bez obdržené branky. Hra se nám dařila, byli jsme víc na puku a soupeř nevěděl, jak nás přehrát. K tomu, aby se dostal do hry, si začal pomáhat nedovoleně. Ve 33. minutě šel poprvé ven domácí hráč za nedovolené bránění. Přesilovku jsme rozehráli celkem dobře a po minutě hry se po kombinaci Šimona Albrechta a Matyáše Berana podařilo Matyášovi vstřelit branku, 1:2 z pohledu hostí. Hned na to jsme se dopustili přestupku proti pravidlům a za podražení jsme šli do čtyř. Následně ve hře čtyř proti pěti hrál soupeř s přílišným počtem hráčů v poli a vylučovalo se znovu. 34. minuta se tak hrála čtyři na čtyři, změna skóre ale nenastala. Následně ve třicáté osmé minutě narazil Šimon Albrecht ve středním pásmu Petru Holejšovskému, ten prohodil puk do útočného pásma, kde si jej i dojel. Následně Péťa našel přihrávkou před bránou Adama Sobotku a ten zavěsil třetí gól Baníku. Ke konci třetiny se nám ale nevedla kombinace, čehož využil soupeř. Nejprve ve 39. minutě a poté ve 40. se soupeři podařilo srovnat stav skóre na 3:3.

V přestávce promluvili trenéři, nabádali ke klidu a aby kluci nepanikařili. Začátek třetí třetiny jsme nastoupili odhodlaně a tlakem do soupeřova obranného pásma. Ve 43. minutě jsme ale ve snaze nepřijít o kotouč hákovali v útočném pásmu a hráli jsme opět v oslabení. Přesilovku jsme odehráli s přehledem a bezprostředně po jejím skončení, ve 45. minutě, se podařilo po kombinaci s Pepou Rybárem poslat opět Baník do vedení Radku Sobotkovi, 3:4. Hrálo se dál. Baníkovci kombinovali a soupeři začaly téct nervy. Na ledě se přitvrzovalo, ale rozhodčí hru nechávali. Domácí stále více užívali hokejky k osekávání než ke hře s kotoučem. Ve 49. minutě se podařila dobrá kombinace po ose Venca Eismann, Pepé Rybár a Sam Ondrejka, kdy posledně jmenovanému se podařilo prostřelit soupeřova gólmana, 3:5. V 50. minutě již rozhodčí nevydržel nedovolenou hru domácích a za sekání vylučoval. Přesilovka se nám ale moc nevyvedla, puk jsme honili jinde než před bránou soupeře. Po skončení navíc v 53. minutě opět faul – podražení na naší straně. Soupeř asi ucítil šanci na snížení stavu a tak se vrhl do hry po hlavě. Jediné, co z toho ale domácí vydolovali, byl trest pro domácího hráče. Jednalo se o vyšší trest za vražení Martina Čecha na hrazení a domácí borec s číslem pět se šel předčasně osprchovat. Chvilku se proto hrálo ve čtyřech a poté začala dlouhá přesilovka Baníku. Trenéři nabádali, aby hráči nebláznili, že gól dát již nemusíme, hlavně nesmíme řádný dostat. Ještě v přesilové hře v 57. minutě se podařila sólová akce Matyáši Beranovi, který zvýšil vedení Baníku na tři góly, 3:6. V padesáté osmé minutě jsme ale opět zahráli nedovoleně a za podražení jsme si šli odpykat trest na trestnou lavici. Soupeř přesilovku nevyužil, ale v poslední minutě se mu přesto podařilo vsítit jeden gól, který již jen kosmeticky upravili stav na 4:6. Před závěrem utkání udělil rozhodčí ještě jeden trest a to na straně Energie, kdy hráč č. 24 neunesl výsledek utkání a zahrál úder loktem poté co jej obránci Baníku připravili o kotouč. Dnešní výhru mladších žáků HC Baník Sokolov podtrhl svým výkonem brankář, který kryl mnoho nebezpečných střel.

Přeji všem, aby si bojovný výkon přenesli do dalšího utkání, které nás čeká již zítra 30.01.2016, kdy na domácím ledě přivítáme od 10:00 soupeře HC Slovan Ústí nad Labem.