Götzl, Fischer, Fiala, Bartl, Krejčí, Suja, Slušný, Sič, Veselý

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci na ledě v Lounech remizovali

Z Loun vezou mladší žáci bod

V šestém kole nadstavby Ligy mladších žáků jsme zajížděli do dalekých severočeských Loun, kde jsme od 10:15 nastoupili proti mladším žákům HC Slovan Louny. K utkání jsme nastoupili odhodlaně a již v kabině jsme si řekli, že budeme hrát zodpovědně, bez zbytečných chyb. Budeme se tlačit do soupeřovy brány a hlavně nebudeme panikařit při obdržené brance. Hned od začátku jsme na soupeře vletěli a snažili se tlačit do jeho brány. Bylo ale vidět, že soupeř se také nechce nechat a i domácí tým se snažil hrát svou nacvičenou hru. První, kdo se ale zapsal do listiny střelců, byl Pert Holejšovský, který ve čtvrté minutě rozjásal příznivce Baníku, když po přihrávce Šimona Albrechta dopravil puk až do brány domácích, 0:1. Poté se hrál rychlý hokej na obě strany. Byli to ale domácí, kteří museli něco změnit na své hře. Nedařilo se jim totiž projít před našeho brankáře, kdy většinou zafungovala naše obrana. Pokud už ale k bráně dopravili puk, zmařil jim šance náš gólman. Po polovině první třetiny tak domácí tým změnil taktiku. Mezi modrou a červenou čarou stále čekal připravený útočník a čekal na dlouhou přihrávku. Dařilo se nám tento taktický tah pokrýt a domácí se tak do šancí dostávali pouze sporadicky. Domácí tým ale hodně přitvrdil muziku, kdy hrál do těla a sudí utkání to tolerovali. První třetina se tak dohrávala v režii baníkovců a skončila 0:1.

Do druhé třetiny vletěl lépe soupeř, který si čím dál víc pomáhal hrou tělem nebo rukama. Bylo zřejmé, že tento zápas bude hodně bolet. To, co hráči domácích mohli ve hře použít, bylo baníkovcům zakázáno. To předvedli arbitři hned ve 25. minutě, kdy za napadení šel na trestnou náš obránce. Domácí rozehráli přesilovou hru, natlačili se do brány a náš obránce ve snaze zabránit střele tečoval puk před brankářem, kotouč nešťastně přeskočil do naší brány a bylo srovnáno, 1:1. Ve 30. minutě se prosadil domácí hráč po individuální akci a zvýšil vedení domácích na 2:1. Hra domácích byla ale tou dobou již dost za hranicí snesitelnosti a tak i naši borci rozdali pěkných pár hitů. Po upozornění směrem k rozhodčím, aby se jim hra nevymknula z rukou jeden z nich odvětil, že „jeho to přeci nezajímá“. Ale světe div se, začali posuzovat i hru domácích. A tak od 33. minuty až do konce třetiny hráli domácí čtyřikrát oslabení, kdy ve 38. minutě to bylo dokonce dvojnásobně. Baníku se podařilo udělat před bránou domácích závar, puk se dokonce dostal do brány soupeře, ale sudí který stál bezprostředně u brány gól neuznal. Branka tedy v této výhodě nebyla vstřelena a tak se šlo do šaten za stavu 2:1.

V přestávce na čištění ledu si hráči promluvili sami se sebou bez realizačního týmu a šlo se na led. Všichni se hecovali, že se dá výsledek otočit a utkání zdramatizovat. Ve 44. minutě šel nejprve za faul loktem na trestnou lavici náš obránce, kdy toho soupeř využil a po necelé minutě přesilovky vsítil svou třetí branku, 3:1. Ve 45. minutě si ale vzal na hranici našeho obranného a středního pásma puk na hůl Šimon Mlejnek a zavezl ho zleva do útočného pásma. Viděl u brány dobře najeté útočníky a tak jej nahodil na bránu. Puk proletěl mezi hráči a jejich holemi a skončil v bráně, 3:2. Po dalším střídání ve 46. minutě se ve středním pásmu dostal k puku Šimon Albrecht, dostřídávalo se. Najel zleva do pásma, viděl najíždějící útočníky. Z podobného místa jako před ním Šimon Mlejnek nahodil puk po ledě do brankoviště. Puk se ale o nerovnost na ledě odrazil a skončil v bráně, a bylo srovnáno, 3:3. Na soupeřích byla znát únava, ale především frustrace ze ztráty vedení. Hrálo se ale dál. Srovnání stavu vlilo baníkovcům do žil nové síly a nebrali ohled ani na nedovolenou hru domácích, kterým tak arbitři viditelně pomáhali. Soupeř byl ale vývojem utkání viditelně zaskočen a zdálo se, že se o výsledek bojí. Svou hrou se snažil bránit ve vstřelení další branky. Do konce utkání tak byly uděleny ještě dva tresty, na každé straně jeden a utkání tak skončilo remízou 3:3.

Baník na ledě nevyzpytatelných Loun předvedl dobrý výkon za který jim zatleskalo i hlediště. S domácími odehráli slušnou partii a dělba bodů je spravedlivým vyústěním utkání.

Další utkání, předehrávka 10. kola, se uskuteční na ledě soupeře HC Stadion Cheb v sobotu dne 13.2.2016 od 11:30. Přijeďte v hojném počtu fandit našim mladším žákům.