Mimořádné tresty: Proti týmu Sokolova nařízeno trestné střílení, Boháč neproměnil

Klestil (Panec)

Černý, Havran, Kanov, Hájek, Heršálek, Hlaveš, Kolomý

Kellner, Boháč, Seidl, Kratzer, Matušík, Mařík, Blažek, Březina, Zayml, Pechánek, Šimák, Kratochvíl

Na jihu Čech Baník těsně prohrál

Ve druhém kvalifikačním utkání prohrál Baník na ledě Tábora nejtěsnějším rozdílem 2:1 po třetinách 1:1, 1:0 a 0:0. Jedinou branku Sokolova vsítil v oslabení Tomáš Sýkora.

Bouřlivá, ale přátelská atmosféra panovala na velikonoční pondělí v ochozech táborského stadionu. Ze Sokolova přijelo hokejisty podpořit zhruba 80 fanoušků, kteří srdnatě bojovali s přesilou domácích. Náboj tak měl nejen souboj na ledě, ale také v hledišti.

Po úvodním oťukávání přinesla větší vzruch druhá minuta, kdy se Csamangó individuální akcí prodral před obránce, ale na Klestila nevyzrál. Zanedlouho byl vyloučen Martin Rohan a domácí tým si zahrál první přesilovou hru. A tu dokázal využít. Ránu Maříka tečoval Jan Březina šťastně do protipohybu Hrušky a Tábor vedl – 1:0.

Baník měl brzy velkou šanci na vyrovnání, když domácí šli během chvíle do tří. Po ráně Tomáše Rohana z mezikruží již svítilo i červené světlo za bránou Klestila, jenže hlavní rozhodčí rozpažil, neboť puk měl pod sebou fantastický Klestil. Gólman Kohoutů lapil i příležitost Tvrdka, jenž se zjevil před bránou zcela sám.

Ve zbytku první třetiny se hrál vyrovnaný hokej, nejblíže pak ke gólu měl Flek, který pálil v dobré příležitosti, avšak neúspěšně.

V 16. minutě putoval na trestnou lavici Tomáš Rohan a domácím se naskytla šance na zvýšení vedení. Jenže vše dopadlo úplně jinak. Švec v útočném pásmu při napadání skvěle zapracoval, vybojoval puk u mantinelu a ještě stačil sjet clonit před Klestila. Puku se chopil Tomáš Sýkora a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Remízový stav ale nemusel trvat dlouho, neboť Hrušku v 17. minutě zachránilo břevno po střele jednoho z táborských hráčů. Stav se nakonec v první třetině již neměnil.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil Sokolov v oslabení, ale dokázal se ubránit. Jenže ve 23. minutě David Kellner nahodil puk z rohu kluziště na Hrušku, od něhož se kotouč smolně odrazil za brankovou čáru – 2:1. Málokdo v tu chvíli tušil, že tento, pro hosty nešťastný okamžik, rozhodne celé utkání.

Následně se vylučovalo na obou stranách a Baník dokázal ubránit i přesilovou hru domácích 5 na 3. Ve 34. minutě pak přišly okamžiky Sýkory, který dvakrát nebezpečně pálil, ale výborného Klestila nepřekonal. Ke konci druhé třetiny si hosté vypracovali obrovský tlak, když nejprve Flek krásně našel Vránu, poté se Švec dostal sám před brankáře, ale domácí gólman svůj tým znovu podržel. A to i vzápětí, když v dobrých pozicích stříleli Švec, Šik či Dobřemysl. A když Klestil koncem hole vytěsnil nad bránu i Flekovu střelu, odcházeli domácí do kabin s vedením 2:1.

Třetí třetina začala ve čtyřech na obou stranách, ale ani jeden tým se neprosadil. Tábor si byl dobře vědom svého těsného náskoku, pozorně bránil a čekal na svou příležitost. Baník se snažil o vyrovnání a nebyl daleko. Ve 47. minutě gól doslova visel na vlásku, když Tomáš Rohan pálil do břevna a Flek neumístil puk do polo odkryté brány.

Baník se snažil útočit a hra se čím dál tím více stěhovala na polovinu domácích. Pokračoval boj o každý kus ledu a hosté se pokoušeli najít skulinu v defenzivě Tábora. Jenže v 51. minutě se za obranu Sokolova dostal Boháč, byl faulován a pískalo se trestné střílení. S bekhendovým pokusem Boháče ale neměl Hruška větší problém a puk jistě chytil.

V 53. minutě pak domácí zadáci přeci jen zachybovali, když zapomněli na Fleka, jenž se řítil sám na Klestila, ale domácí gólman se rozhodl, že již žádný puk za svá záda nepustí a hostujícího střelce vychytal.

Následně měl Baník k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ale ani tu nevyužil a čas pro hosty nelítostně utíkal. Dvě a půl minuty před vypršením třetí třetiny se sokolovští trenéři rozhodli pro power-play a poslali do hry šestého hráče. Jenže dvě minuty před koncem se k puku dostal Matušík, který již měl před sebou pouze Šika a prázdnou bránu. Domácí hráč vystřelil, ale Šik skvělým zákrokem špičkou brusle dokázal puk ještě ztečovat na tyč a zabránil tak jasnému gólu. Zanedlouho Tábor znovu pálil na prázdnou bránu, ale tentokrát přestřelil. V poslední minutě se Baník dostal do útočné třetiny, ale neujaly se pokusy Martina Rohana, gólem neskončil ani závar před bránou Klestila, a když neposedný puk tři vteřiny před koncem přeskočil Dobřemyslovu hokejku těsně před střelou do z velké části odkryté brány, mohli se domácí radovat se zisku tří bodů.

Domácí tým podal velmi dobrý a bojovný výkon. Baník však rozhodně nebyl horším týmem. Západočeši svého protivníka vysoko přestříleli (22:41), měli i více větších příležitostí, jenže v bráně Tábora stál skvělý Klestil, který má hlavní zásluhu na vítězství Husitů. Kvalitní zápas skončil úspěchem pro domácí tým, čímž se situace v kvalifikaci ještě více zamotala.

Všechny týmy se srovnaly na třech bodech a v průběžném pořadí tak vede zatím Přerov, avšak pouze díky jedinému vstřelenému gólu navíc. Ve středu pokračuje kvalifikace v Táboře, který se utká s Přerovem. Baník následně v pátek zajíždí na horký led Přerova. Kvalifikaci poté ukončí vzájemný duel Baníku a Tábora v neděli 12.4.2015 od 17.30 na sokolovském zimním stadionu.

Za pondělní utkání zaslouží absolutorium fanoušci obou týmů, kteří vytvořili skvělou atmosféru a navíc ukázali, že i v takto vyhrocených utkáních to jde i bez jakýchkoliv náznaků vzájemného nepřátelství.

Všem přítomným sokolovským fanouškům pak celý tým i klub děkuje za skvělou podporu.