Pala, Osina, Zbořil, Kudělka "C", Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek

Goiš, Sedlák "A", Dostálek, Šebek, R. Procházka, D. Šťastný, Sakrajda, Kolář "A", Popelka, Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Dočkal

Baník zahájil kvalifikaci výhrou nad Přerovem

Baník vstoupil do kvalifikace o první ligu vítězně. Na domácím ledě dokázal porazit Zubry z Přerova 2:1 po třetinách 0:1, 1:0, 1:0. Góly domácích zaznamenali Petr Přindiš a Václav Dobřemysl.

Téměř tři tisícovky natěšených diváků shlédlo sobotní bitvu o první ligu. Od začátku na zimním stadionu panovala skvělá atmosféra a k vidění byl také velmi kvalitní hokej, především pak od domácích borců.

Odpočatější Baník vlétl do utkání velmi aktivně a hned v úvodu zaměstnal hostujícího brankáře Martina Vojtka. Baník si brzy vybojoval i přesilovou hru, ale ta zůstala nevyužita. Postupně se hra vyrovnávala a i hosté vyzkoušeli pozornost sokolovského gólmana Petra Hrušky. V 10. minutě byl vyloučen i první hráč na domácí straně, ale početní výhoda přerovských netrvala dlouho. Aktivní Flek s Tomášem Rohanem vybojovali faul a hrálo se ve čtyřech. V 11. minutě nebyl Baník daleko od gólu. Teč Kuběny pořádně vystrašila Vojtka, jenž o puku vůbec nevěděl, naštěstí pro něj v síti neskončil.

V dalším průběhu první třetiny dominovaly především pozorné obrany a ani jedno z mužstev se do šancí nedostávalo. Baník byl o něco aktivnější ve střelbě, ale Vojtek se překvapit nenechal. Na konci 18. minuty přišla druhá přesilovka Přerova a tentokrát ji hosté dokázali využít. Nejprve přišlo varování, když Procházka a po něm Šebek nevyužili velké šance, ale nakonec se Zubři radovali. Baník v oslabení nedokázal vyhodit puk z obranného pásma, přišla tvrdá střela Kudělky, kterou ještě Hruška vyrazil, ale na dorážku Davida Šebka již byl krátký – 0:1. První gól padl 14 vteřin před koncem první třetiny a byl pořádným povzbuzením pro do té doby nepříliš výrazný Přerov.

Do prvních vteřin druhé třetiny vstoupil lépe Přerov a Goiš vydařenou střelou po buly trefil tyč. I na druhé straně však gólmana zachránila branková konstrukce, neboť rozjetý Švec napálil břevno. Ve 23. minutě se dočkal i domácí tým, který rozradostnil velmi solidně zaplněné ochozy. Tomáš Rohan nahrál na modrou čáru na Petra „Psa“ Přindiše, který prostřelil Vojtka a bylo srovnáno – 1:1.

Po vyrovnání pokračoval boj o každý kousek ledu a hokej měl pořádný říz. Baník byl ve svém snažení o něco iniciativnější a svým pohybem dělal soupeři problémy. Při vyloučení přerovského Dostálka se ocitl v šanci Kuběna, ale poskakující puk do odkryté brány neumístil. Dobrou příležitost si vypracoval i Dobřemysl, ale pálil nad bránu. V závěru druhého dějství si zahráli hosté ještě přesilovou hru, ale stav se již neměnil. Do šaten tak odcházeli soupeři za stavu 1:1.

Na začátku třetí části byl vyloučen Šimon Kratochvíl a odstartoval tak sérii vyloučení a to především na přerovské straně. Baníku se ale v přesilových hrách nedařilo přidat druhý gól a to ani v dlouhé početní výhodě 5 na 3. Ve 49. minutě byl ale vyloučen hostující Zbořil a tentokrát přišel trest. Martin Rohan vyvezl puk od brány, našel rozjetého Václava Dobřemysla, který se dostal před obránce a svůj nájezd zakončil úspěšně – 2:1. Baník šel do vedení a tribuny burácely nadšením. Ihned po vhazování se do další šance dostal Flek, ale skóre se tentokrát neměnilo.

Hosté po inkasovaném gólu zvýšili obrátky, ale Baník srdnatě bojoval a hrál velmi obětavě. A to i v oslabení po vyloučení Sýkory. Sokolov se ubránil a hostům rychle ubíhal čas na vyrovnání. Navíc v 57. minutě úplně zbytečně fauloval Sakrajda, obdržel trest na pět minut + do konce utkání a Přerov si tak situaci velmi zkomplikoval.
Baník se v přesilové hře nikam nehnal a především se snažil utkání kontrolovat. Horko ale bylo v ochozech, kde pořadatelská služba musela řešit několik konfliktů u sektoru přerovských fanoušků.

Na ledě si byl Baník dobře vědom svého vedení a snažil se především neudělat chybu. Jenže ta nakonec přišla půl minuty před koncem, ale Osina ve velmi dobré příležitosti netrefil bránu. Poslední sekundy zápasu si Sokolov již pohlídal a mohl slavit vítězství v napínavém zápase.

Baník tak v kvalifikaci vybojoval první tři body a to zcela zaslouženě. Domácí byli lepším týmem na ledě a svou bojovností zanechali velmi dobrý dojem. Z vítězství se mohly radovat i tři tisícovky diváků, kteří našli cestu na zimní stadion.

Kvalifikace pokračuje již v pondělí, kdy Sokolov zajíždí na horký led Tábora, který je zatím bez bodu. Na jihu Čech však Baník čeká velmi kvalitní soupeř a těžké utkání. V pátek hraje Sokolov odvetu v Přerově a kvalifikaci zakončí doma v neděli 12.4.2015 od 17.30 proti Táboru.