Peroutka, Holčák, Král, Sedlák, Kocourek, Chromý

Bednařík, Bartoš, Pišta, Hornych, Prokeš, Vohnout, Hodek, Peck

Lukáš Bednařík

Mladší žáci porazili Most

Mladší žáci předvedli dobrý výkon na domácím ledě proti Mostu a právem si připisuje body

V sobotu dne 20.2.2016 jsme od 12:15 hod na domácím ledě přivítali soupeře ze severočeského Mostu. Na tohoto soupeře jsme narazili v prvním kole nadstavby Ligy mladších žáků, kdy na jejich ledě v Mostě jsme vybojovali remízu 3:3 a měli jsme proto důvod k tomu, abychom na svém ledě předvedli výkon, po kterém by jsme tentokrát brali všechny body. Od počátku utkání bylo vidět, že hráči Baníku jsou na soupeře dobře připravení a nehodlají o body v domácím prostředí přijít. A hned od počátku si šli baníkovci za svým cílem. Hned ve druhé minutě se povedla pěkná souhra Radku Sobotkovi s Pepou Rybárem, který prostřelil brankáře hostí, a to i přes tvrzení „že mu to nesedlo“, 1:0. Hra poté běžela dál, více ze hry měli domácí. Soupeř se snažil, ale nemohl se přes baníkovské hráče prosadit. Až v patnácté minutě se podařilo soupeři, po závaru před naší bránou, nalézt volný puk a dorazit jej do brány, 1:1. Hned v šestnácté minutě se ale Radku Sobotkovi podařila opět spolupráce s Pepou Rybárem a ten opět dostal Baník do vedení, 2:1. Na vyloučení v první třetině však vyhráli hosté, kteří pykali třikrát oproti jednomu trestu domácích. Třetina ale vyzněla lépe pro domácí celek.

Po úpravě ledu jsme vstoupili do hry lepším pohybem než soupeř, kterému dělalo dobré bruslení domácího celku problémy a plynula z toho vyloučení. Proměnit se nám je ale nedařilo. Přesto se soupeři z ojedinělé akce podařilo ve dvacáté čtvrté minutě srovnat skóre na 2:2. Baník ale hrál svou hru, založenou na bruslení a rotacích v rozích. Ve dvacáté osmé minutě se tak podařila pěkná akce celé řadě, kdy obránci neopustili modrou útočnou čáru. Puk poté putoval od Petra Holejšovského k Samu Ondrejkovi a Ondrovi Kvasňovskému, který zvrátil vedení opět na stranu Baníku, 3:2. I přes to, že utkání řídil jen jeden rozhodčí, dalo se říct, že se hraje celkem čistě. Hosté zahráli dvakrát v šesti, což rozhodčí postřehl a tak bylo faulů ve hře minimum. Baníkovští hráči ale soupeře přehrávali v dovednosti v kombinaci mezi sebou, obránci drželi modrou čáru a kombinovali s útočníky. Soupeř v polovině utkání vyměnil brankáře. Baníkovští hráči si ale vytvořili tlak do brány hostí, který ve třicáté šesté minutě přetavil Petr Holejšovský, po nahrávce Matyáše Berana, v úspěšný zásah, 4:2. Ve třicáté osmé minutě navíc Venda Pašek našel dobrou přihrávkou najetého Vendu Eismanna a ten nedal brankáři šanci, 5:2. Konec třetiny se pak dohrával v početní výhodě domácích, která se přenášela do třetí třetiny.

Do poslední části jsme vstoupili opět pozorně, kdy jsme se snažili hrát co nejdál od naší brány, v obraně jsme se snažili nepropadat a nedávat tak soupeři šance. Přesto se soupeři podařilo ve čtyřicáté páté minutě opět snížit na 5:3. Odpověď ze strany Baníku ale přišla vzápětí ve čtyřicáté sedmé minutě, kdy Pavlána Horvátová zavezla puk po pravé straně do útočného pásma, kde našla přihrávkou Petra Holejšovského, který prostrčil puk pod brankáře do brány, 6:3. V této chvíli se na ledě, ale především na lavičce hostí, začalo jiskřit. Nejen že se přitvrdila hra do těla, ale začali létat nevybíravé výrazy ze strany realizačního týmu hostí směrem k rozhodčímu. V padesáté minutě rozhodčí upozornil celou hráčskou lavici Mostu, aby se uklidnila, což nepomohlo a proto byl uložen menší trest. V nastalé hře v oslabení, tedy v padesáté první minutě, se po naší chybě dozadu podařilo soupeři snížit stav utkání na 6:4. Hosté ucítili šanci na zdramatizování utkání a začali hrát tvrději u mantinelu. Domácí borci se ale této hry nezalekli a hráli stále svou kombinační hru. Na začátku padesáté sedmé minuty ale došlo hned k několika sporným situacím, ze které ale nakonec nejhůře vyšel hlavní trenér hostujícího mužstva. Ten neunesl situaci a začal vulgárně napadat rozhodčího a agresivním chováním v rozhodčím vyvolal pocit, že jej hodlá napadnou. Byl mu proto udělen vyšší trest a následně i trest ve hře a byl vykázán mimo prostory hráčských lavic. Hra se rozběhla v početní výhodě domácích, ale záhy byla přerušena. Hosté se dopustili opět provinění proti pravidlům, kdy úderem vedeným na hlavu, byl k zemi poslán Sam Ondrejka, který se v pravém rohu velmi těžko zvedal z ledu. Hosté byli tedy posláni do tří. Při hře pět proti třem se podařilo, v padesáté osmé minutě, po levé straně, ujet Ríšovi Horváthovi, který zvýšil náskok Baníku na 7:4. Hra se rozehrála pět na čtyřem, ale soupeř neunesl emoce a opět fauloval a šel zpět do tří. V poslední šedesáté minutě se podařilo ještě ujet Pepčovi Rybárovi a zkompletovat tak svůj dnešní hatrick, 8:4. Baník tak od začátku dnešního utkání šel za svým cílem a odnesl si zaslouženě plný bodový zisk.

Další utkání nás čeká v sobotu dne 27.2.2016 opět na našem domácím ledě, kdy nás poctí návštěvou extraligoví Piráti z Chomutova. Přijďte fandit a vytvořit k utkání žákovských kategorii skvělou atmosféru.