Ústí n/L - Most 6:6
Litvínov - Louny 4:9

Křešimír Schildhabel, Petr Polesný

Mladší žáci bodovali proti Energii

Další kolo nadstavby sehráli mladší žáci proti Energii, i když výkon nebyl chvályhodný, poděkování si kluci vysloužili

Další utkání nástavby Ligy mladších žáků jsme odehráli na domácím ledě dne 05.03.2016 v době od 10:00 hod. Přivítali jsme tentokrát vrstevníky ze stále ještě extraligového celku HC Energie Karlovy Vary. Do utkání jsme lépe vstoupili my, jako domácí jsme se hned v první minutě ujali vedení po střele Petra Holejšovského, 1:0. Od začátku se hrálo svižně a kombinačně, především na straně baníkovců. Soupeře jsme moc nepouštěli do naší obranné třetiny. Snažili jsme se hrát co nejdál od naší brány a nechtěli jsme nechat soupeře střílet. Přesto se soupeři podařilo ve čtvrté minutě najet na osu a vystřelit vyšší střelu. Do této střely šel obránce společně s centrem, který se však střely evidentně bál a otočil se proti ní bokem. Střela se otřela o jeho dres, změnila dráhu letu a zapadla za připraveného brankáře domácích, 1:1. Jak je ale zvykem zbraně se skládají až po zápase. Proto také v páté minutě došlo na další změnu stavu skóre. A byl u toho opět Petr Holejšovský, který pohnul stavem na stranu Baníku, 2:1. Hrálo se dál, kdy soupeř se moc nedostával ke kotouči. Většinou se kombinovalo v pásmu hostí, neboť  domácím obráncům se dařilo držet modrou čáru. Při jednom střídání v deváté minutě se povedlo obranné dvojici dokonce vsítit gól, kdy od modré vystřelil na bránu Šimon Albrecht a Matyáš Beran sjel dobře před brankáře a prostrčil puk pod gólmanem, 3:1. Hra běžela jako dosud, ale bylo znát, že mladí baníkovci málo bruslí. Toho se soupeř snažil využít nacvičenými signály. jeden takový se jim povedl ve čtrnácté minutě, kdy útočník proskočil mezi našimi obránci a řítil se na bránu. Dobruslil jeden z křídelních útočníků, snažil se před něj natlačit, ale ouha pád a podražení útočícího hráče donutili rozhodčího fouknout do píšťalky. Nebylo nic divného, že arbitr nám předvedl „panenku“. Bylo to „záchranný faul“. V následném nájezdu se našemu brankáři podařilo sice soupeře částečně vytlačit mimo osu, ale přesto útočník ještě zakončil střelou přes beton brankáře do horní části brány, 3:2. Hra se rozjela a domácím se podařilo hned v patnácté minutě dostat puk do soupeřovi obranné třetiny. Martin Čech poslal puk směrem k bráně a Richard Horváth jej pohotově uklidil do klece hostujícího brankáře, 4:2. Posledních pět minut první třetiny se dohrálo v poklidu, bez provinění proti pravidlům a bez změny stavu utkání. Šlo se k tabuli.

U tabule trenéři přednesli co se jim na závěru třetiny nelíbilo, kde vidí chyby a šlo se do hry. Již z prvních dotyků s pukem bylo vidět, že je něco jinak než v první třetině. Méně bruslení, méně kombinace. jako by se vytrácel „týmový duch“. Vypadalo to, jako by změna strany hřiště hráčům vadila, jako by se báli o výsledek. Nejhorší bylo, že se vytrácela kombinace mezi hráči přesto, že na toto upozorňovali trenéři u tabule. Je jedno kdo vstřelí gól, hraje celý tým. „Individualismus“ se ihned odrazil ve hře a soupeř toho využil. Ve dvacáté čtvrté minutě se po chybě našich hráčů dostal soupeř do šance a snížil stav na rozdíl jednoho gólu, 4:3. Po vstřeleném gólu se dlouho hrála „nemastná“ hra, při které se hrálo většinou ve středním pásmu bez šancí. Jediné co mohli diváci v této části zápasu vidět bylo stěhování některých domácích hráčů na trestnou lavici. Během krátké chvilky byli vyloučeni tři domácí hráči, kteří šli do soubojů, ale nebruslili u toho. Třikrát podražení. Naštěstí jsme oslabení ustáli bez ztráty. Nicméně to byl soupeř, který využil rozhozených útočných řad domácího celku. Ve třicáté šesté minutě se hostím podařilo stav utkání vynulovat, 4:4. Na střídačce domácích nastalo rušno. Hřímali trenéři, hřímali i hráči. Poprvé ve druhé třetině se ozvali „tahouni“ týmu směrem k ostatním, že nechtějí utkání prohrát a musejí se všichni snažit. Asi se to ujalo a hned ve třicáté sedmé minutě se podařilo Samovi Ondrejkovi zvrátit stav utkání opět na stranu Baníku, 5:4. Do konce třetiny se již neměnilo skóre ani účet trestů.

Při úpravě ledu si spolu hráči na šatně promluvili, slovo si vzali i trenéři. Všichni se snažili o změnu obrazu hry. Avšak po rozjezdu hry byl na projevu některých hráčů vidět strach, snad o výsledek hry, snad ze zátěže. Ve čtyřicáté páté minutě se však podařilo Josefu Rybárovi vsítit do brány hostí gól a posunout tak domácí blíž k vítězství, 6:4. Hra po vstřeleném gólu však moc krásy nepobrala. Kombinace minimální, jako by se hráči rotací báli, tak je raději nedělali. Na některých bylo vidět, že si chtějí dát gól sami a hráli jako „koncoví“ hráči. Kdyby toto předváděl soupeř budiž, ale mladší žáky HC Baník Sokolov takový projev hry nikdo neučí a nevyžaduje jej po nich. Hra ale nešla nikomu. To bylo vidět při snížení stavu utkání v padesáté sedmé minutě. Soupeř si ve svém pásmu vzal puk a projel, sledován nejprve našimi útočníky, poté našimi obránci a nakonec i brankářem, celé hřiště a střelou po zemi mezi nohy gólmana vstřelil pátý gól hostí, 6:5. Vhazovalo se ve středovém kruhu a přišla chvíle našeho centra. Snad ve snaze odčinit účast při předchozí vstřelené brance, rozehrál Richard Horváth puk směrem do útočného pásma, ten si dobruslil, natlačil se do pásma a z levého kruhu prostřelil brankáře hostí, 7:5. Byla to rána jak z partesu, kdyby nebyla v bráně síť, puk by se asi zasekl do mantinelu. Na tento zásah již hosté odpověď nenašli a tak již závěr utkání nebyl zdramatizován. Skončil tak vítězstvím domácího celku. Jako konstatovali trenéři, k vítězství blahopřejeme, k výkonu jsou ale takové výtky, že bude nutné na nich zapracovat na tréninku.

Příští utkání nás čekají hned o víkendu 12. a 13.3.2016, kdy nejprve v sobotu zajíždíme do dalekého Ústí nad Labem a hned v neděli na náš led dorazí hráči z Loun. Na domácí utkání tak srdečně zvu všechny fanoušky mládežnického hokeje. Přijďte v hojném počtu, jde o poslední domácí utkání žákovské ligy v sezóně 2015/2016.