Skrutek, Badinka Dom., Badinka Dan., Husa, Schreinemachers, Bystřický, Šafařík, Horský, Mišovic

Petr Jíra

Mladší žáci prohráli další kolo nadstavby

Mladší žáci poprvé v sezóně 2015/2016 podlehli Pirátům

V sobotu dne 27. února 2016 jsme v rámci devátého kola Ligy mladších žáků přivítali, na našem ledě v Sokolově, od 10:00 hod, družstvo z HC Piráti Chomutov. Obě dvě mužstva se do sebe zakousla s vervou a energií hned od začátku. Obě družstva předváděla rychlý hokej od branky k brance. Oba brankáři předváděli, že jsou osobami na svém místě. Je nutné uznat, že brankář hostí měl té práce méně, neboť domácí mužstvo málo střílelo, ale šancí měli obě mužstva velké množství. Ale jak třetina začala, tak i skončila.

Druhá třetina začala podobně, jako skončila ta první. Rychlý hokej od brány k bráně, domácí přidali střelbu, nasazení obou družstev se ale nezměnilo. První zápis do gólové statistiky učinili hráči Baníku. Ve třicáté minutě, tedy v polovině utkání, se po pěkné přihrávce od Pavlíny Horvátové, která směřovala před branku do puku opřel Sam Ondrejka a puk prošel za hostujícího brankáře, 1:0. Již za necelou minutu, tedy ve třicáté první minutě bylo ale srovnáno, když naší chyby dozadu využil soupeřův hráč, 1:1. Jako by polovina utkání znamenala, že se hráči dohodli, že budou padat branky. Ve třicáté druhé minutě se rozehrávalo v našem obranném pásmu. Puk se dostal do rohu na hokejku Šimona Albrechta. Ten nacvičeným signálem vybídl Petra Holejšovského dlouhou přihrávkou do středního pásma za obránce soupeře. Petr si najel s pukem na holi do pásma před brankáře a střelou nad rameno skóroval, 2:1. Jako by se opakovala situace po prvním gólu. Soupeř se hned ve třicáté třetí minutě dostal do našeho pásma, kde se natlačil do naši brány. Brankáři se podařilo první střelu zlikvidovat. Puk ale ve skrumáži vypadl před bránu a útočník domácích u něj byl dřív než naši obránci a podařilo se mu jej dorazit do polo odkryté klece, 2:2. Srovnání nás mrzelo, ale nesložili jsme zbraně, hrálo se dál. Ve třicáté sedmé minutě jsme za prohřešek proti pravidlům hráli oslabení a soupeř toho využil bezezbytku. Soupeř po minutě využil chyby v obraně, kdy se obráncům nepodařilo rozebrat si hráče soupeře, kteří se natlačili do našeho pásma a dobrou souhrou se jim podařilo dostat puk do naší brány, 2:3. Hráli jsme v plném počtu a snažili jsme se poctivou hrou odčinit utržený gól. Soupeř ale dobře bránil a tak se třetina již dohrála bez změny stavu.

Po úpravě ledu jsme šli do hry se změnami v sestavě. Hrálo se na čtyři obránce a šest útočníků. Hned na začátku jsme místo tlaku šli do čtyř. Oslabení jsme ustáli a nadechovali jsme se k obratu, když se soupeři podařilo po naší ztrátě puku v útočné třetině, dostat se do protiútoku. Hráč si ve čtyřicáté šesté minutě zajel za rozhozenou obranu, kdy se již obránci nepodařilo dostat se před soupeřova útočníka, který sice tísněn, ale vystřelil na naši bránu. Trefil se do místa kam brankář již nedosáhl, 2:4. Do konce utkání však bylo ještě dost času a proto bylo družstvo nabádáno, aby hrálo dál svou hru a trpělivě čekalo na svou šanci. Důležité je, aby již soupeř neskóroval. Hned po obdržené brance jsme dostali šanci jednoho hráče v poli navíc. Přesilovka nám ale vůbec nevyšla, nevystřelili jsme na soupeřovu bránu. Útočníkům se nedařila spolupráce s obránci, jako by na sebe zapomněli. V padesáté třetí minutě byl ale oslaben Baník. Hra ve čtyřech se nám podařila a soupeř, který se snažil, svou výhodu nevyužil. Pár vteřin po srovnání počtu hráčů na hřišti jsme, snad z přemíry snahy, byli posláni opět do čtyř. Horší to bylo po minutě hry v oslabení. To Nás rozhodčí za další „přemíru snahy“ poslal do tří. Dvojnásobné oslabení jsme po taktické stránce zvládli velice úspěšně, neměnil se stav obdržených branek. Do konce hry zbývalo cca. dvě a půl minuty, hráči Baníku se snažili zatlačit soupeře do jeho obrany, ale nedařilo se to. Spolupráce se nedařila, málo jsme stříleli. Bylo vidět snahu o změnu stavu ze strany domácích, ale dnes pravděpodobně nebylo baníkovcům přáno utkání srovnat nebo vyhrát. Přesto bylo vidět jak se družstvo snažilo a že předvedlo pěkný výkon. V dnešním utkání byl vidět pěkný hokej na obou stranách, ke kterému všem aktérům utkání blahopřeji.

Další utkání nadstavbové části Ligy mladších nás čeká za týden, v sobotu dne 5.3.2016, opět na našem ledě v Sokolově, kde od 10:00 hod přivítáme HC Energii Karlovy Vary. Přijďte podpořit fanděním nejen Mladší, ale i Starší žáky HC Baník Sokolov.