Goiš, Sedlák, Dostálek, Popelka, Šebek, D. Šťastný, Sakrajda, Procházka, Kolář, Š. Kratochvíl., Blinka, Málek

Petr Dočkal

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Sen se rozplynul, Baník prohrál na nájezdy

Drama až do konce, to byl páteční zápas v Přerově. Baník držel těsné vedení 1:0 až do 51. minuty, kdy domácí srovnali. Rozhodnutí nakonec přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnější Přerov, jenž tak může slavit postup do 1. ligy.

Skvělý hokej, výborná atmosféra a bojovný duch všech účastníků utkání. To byly hlavní body klíčového utkání kvalifikace o 1. ligu v Přerově, kde hostoval HC Baník Sokolov. Bohužel pro sokolovské a jejich příznivce byli šťastnější domácí „Zubři“, kteří vybojovali potřebný bonusový bod v samostatných nájezdech a stali se účastníky 1. ligy pro sezónu 2015/2016. Baník v Přerově prohrál po samostatných nájezdech 2:1.

Sokolovští nic nenechali náhodě a k rozhodujícímu duelu sezóny odcestovali o den dříve, aby se na utkání mohli co nejlépe připravit a koncentrovat. Zápasu se bohužel nemohl aktivně zúčastnit tahoun mužstva Tomáš Rohan, který si z utkání v Táboře přivezl tříštivou zlomeninu ukazováku levé ruky. Do utkání jako takového vstoupili lépe hosté a hned v prvních minutách si vytvořili několik solidních příležitostí. Ve druhé minutě se po chybě domácí obrany dostal k puku Vaněk, ale jeho zakončení nebylo úspěšné. O několik minut později si skvěle poradil matador v přerovské kleci Vojtek s Csamangovou bombou. Na ledě byla k vidění kvalitní hra obou celků s výborně pracujícími obranami. V polovině 15. minuty skvěle forčekovali v útočném pásmu Tvrdek s Markem Švecem a ten napodruhé překonal Vojtka – 0:1. Do konce první dvacetiminutovky měla obě mužstva několik možností ke změně skóre, ale žádná se neujala.

Do druhé periody nastoupili aktivněji domácí hokejisté, ale přes dobře organizovanou obranu sokolovských se do koncovky jen těžko prosazovali. Velkou příležitost ke srovnání skóre měli Zubři ve 33. minutě, když hosté špatně vystřídali a nabídli domácím zhruba padesátivteřinovou početní výhodu pět na tři. Svou chybu však hned napravili skvěle odehraným oslabením a domácí prakticky nevystřelili na branku. A protože se neujaly ani další střelecké pokusy na obou stranách, zůstal i po 40ti minutách výsledek 0:1 pro hosty.

V poslední dvacetiminutovce základní hrací doby byli více nebezpeční domácí hokejisté, které skvělé místní publikum hnalo za vyrovnávacím gólem. A měli několik slibných příležitostí, obrana hostů však pracovala na jedničku. Domácím se ale podařilo skvěle využít snad jediné chyby hostů ve středním pásmu, když si nerozuměli Vaněk se Schusserem. K puku se dostal David Šťastný, po levém křídle se dostal do obranného pásma Sokolova a přízemní střelou pod lapačku Hrušky za obrovského nadšení domácího obecenstva vyrovnal – 1:1. Baníkovci hlavy nesklopili, ale v 52. minutě si situaci zkomplikovali pětiminutovým vyloučením Šika plus do konce utkání za vražení na hrazení Sedláka. Přerovští se usadili na dlouhé minuty v obranném pásmu hostů, puk však za Hruškova záda nedotlačili. Dobře sehrané oslabení naopak povzbudilo hosty, kteří v závěru zahrozili v obranném pásmu domácích. Po šedesáti minutách byl stav utkání tedy 1:1.

V pětiminutovém prodloužení si mužstva při hře 4 na 4 stav pohlídala a tak o vítězi utkání a veledůležitém druhém bodu měly rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii překonal Vojtka Flek, domácí Janota byl neúspěšný. Do dalšího pokračování nájezdů domácí trenér poslal na led brankáře Slováka. A Vaněk neproměnil, naopak domácí Dostálek ano. Třetí sérii neproměnili domácí Kudělka a sokolovský Vrána. Ve čtvrté se pořadí otočilo a začínal Sokolov – Flek však neproměnil. Za nepopsatelného jásotu domácího publika pak svým nájezdem poslal Zubry do 1. ligy David Šebek a ukončil toto výborné představení obou týmů.

Asi těžko hodnotit, kdo byl lepší, představily se zřejmě dva nejlepší týmy celé 2. ligy. Baníkovci odjížděli smutní, avšak za své účinkování v celé sezóně si zaslouží uznání.

Kvalifikace se dohrává v neděli 12.4. od 17.30 na ZS v Sokolově, když Baník bude hostit HC Tábor. Bohužel toto utkání již z hlediska kvalifikace nic neřeší. Velké díky všem příznivcům, kteří vážili tak dlouhou cestu a podpořili svůj celek přímo na stadionu v Přerově a i všem ostatním, kteří drželi palce u přímého přenosu na internetu či na onlajnech.