7.2. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Čtvrtá třída se zúčastnila turnaje na otevřeném stadionu v Plané nad Lužnicí

Naši hráči ročníku 2013 se zúčastnili úžasného dvoudenního turnaje "Winter Hockey Days", který se konal v Plané nad Lužnicí. Hrálo se na otevřeném stadionu, který byl nově pouze zastřešen, takže se oba dny nesly v duchu NHL Winter classic. Turnaj měl naprosto špičkovou úroveň po organizační, zábavné, pestré i hokejové stránce. Kluky kromě zápasů proti velmi těžkým soupeřům čekalo také slavnostní zahájení, slavnostní nástup se světelnou show, dovednostní disciplíny na suchu i na ledě a možnost shlédnout exhibiční utkání "Sigi" teamu (Horst Siegl, Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek atd.).

Všechna utkání se konala v tempu, které v našich krajských soutěžích rozhodně nepotkáme. I přes to jsme v prvních dvou utkáních dokázali soupeře přehrát a porazili jsme jak Třemošnou, tak i Tábor. Poté jsme se utkali se Slavií Praha, jedním z favoritů a jedním z nejsilnějších týmů v našem ročníku 2013. Ostudu jsme rozhodně neudělali a kluci dostali možnost získat obrovské zkušenosti.

Den poté pokračoval dovednostními soutěžemi na suchu, kde byla připravena soutěž ve střelbě na přesnost a klání ve stickhandlingu. Kluci měli možnost opět vyzkoušet si něco nového. Po dovednostech na suchu se šlo postupně na led, kde byla připravena soutěž o nejrychlejšího bruslaře v závodě na jedno kolo. Kluci opět dostali možnost se předvést před zaplněnou tribunou, kdy postupně jedno kolo všichni zajeli.

Po dovednostech nastoupili na led hráči "Sigi" teamu proti legendám místního týmu Plané nad Lužnicí. V první přestávce této exhibice se konalo slavnostní zahájení s nástupem zúčastněných týmů, přičemž vše doprovázela světelná show. Celkově další úžasný zážitek pro kluky.

Druhý den nás čekal nejtěžší možný start. Čekal nás zápas proti obhájci titulu, pozdějšímu vítězi i tohoto ročníku a také již na první pohled suverénní Jihlavě. Tento zápas byl vrcholem i naší výkonnosti. Kluci předvedli zápas na hranici, nebo spíše až za hranicí svých možností. V poslední třetině jsme dokonce sahali po senzační remíze, nakonec jsme obrali Jihlavu alespoň v samostatné disciplíně - nájezdech. Na kluky jsme byli patřičně hrdí, i když oni sami nesli porážku těžce.

Poslední dva zápasy na turnaji nám již nevyšly optimálně. Prohráli jsme proti lvům ze Slaného, kteří ovšem také předvedli hlavně po bruslařské stránce velmi vyspělý výkon. Turnaj jsme končili zápasem o konečné 7. místo, kde nás čekala Hvězda Praha. Ta tahala za delší konec provazu a nakonec naše kluky porazila.

Kluky musíme za celkový výkon a dojem na turnaji určitě pochválit. Hráče jsme postavili před naprostou TOP úroveň soupeřů a ostudu jsme rozhodně neudělali. Turnaj byl úžasný a pro kluky nezapomenutelný. My trenéři jsme nadšení z možnosti konfrontace s takovými týmy a věříme, že to naše kluky posune zase o kousek dál. Musíme na spoustě věcech pracovat - ať už na ledě, či mimo něj a i to nám turnaj skvěle ukázal.

Ještě musíme zdůraznit individuální úspěchy našich hráčů. V dovednostní soutěži střelby na přesnost se nečekaně skvěle vedlo našemu Tobiáši Matějkovi, který dostal ocenění, když se dostal mezi TOP 3 hráče v této disciplíně na celém turnaji. Pavel Bakura byl zase oceněn direktoriátem turnaje, když byl vybrán do All-star týmu celého turnaje.

Ve stickhandlingu a rychlosti na jedno kolo se shodně v našem týmu nejvíce dařilo Vojtovi Krásovi.

Celkové pořadí turnaje:

1.HC Dukla Jihlava

2.HC Střelci Jindřichův Hradec

3.HC Slavia Praha

4.HC Rytíři Kladno

5.HC Lev Slaný

6.HK Mountfield Hradec Králové

7.HC Hvězda Praha

8.HC Baník Sokolov

9.HC Benátky nad Jizerou

10.HC Tábor

11.HC Meteor Třemošná