Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary

Erich Künhackl

Narozen 17. října 1950, Citice

Reprezentace:

SRN

Úspěchy:

211 mezistátních utkání
3x Olympijské hry
10x mistrovství světa
4x mistr Německa
131 branek v reprezentaci
Bronzová medaile na OH 1967 v Insbrucku
Nejlepší střelec MS 1978 a OH 1984
774 zápasů v Bundeslize
8x střelec ligy
1 431 kan. bodů (724 branek, 707 přihrávek)
22 zápasů ve kterých vstřelil více jak 4 branky
Rekord kan. bodování Bundesligy - 155 (83+72)
1997 uveden do Síně slávy IIHF
2000 zvolen hokejistou století

Kariéra:

Sokolov, Niederbayern, Landshut, Köln, Olten (Švýcarsko)

Osobnosti HC Baník Sokolov - Erich Künhackl
foto: internet

Erich Kühnhackl se narodil 17. října 1950, jako syn německých rodičů v Citicích, v tehdejší ČSSR. Již brzo byl rozpoznán talent tohoto velkého středního útočníka, což vedlo k tomu, že byl ve svých sedmnácti letech připraven nastoupit do 1. mužstva druholigového Baníku Sokolov. Tři dny po vstupu sovětských vojsk do Československa směla rodina Kühnhacklů vycestovat do Německa. Tehdejší Kühnhacklův juniorský trenér František Vrkoč, byl dobrým přítelem trenéra Landshutu Karla Guta, který mu poskytl kontakt na Niederbayern a následný odchod do Landshutu. Ještě v roce 1968 odstartoval v EV Landshut tento 1,96 m vyskoký útočník svou výbornou kariéru, s četnými národními a mezinárodními rekordy, které vyvrcholili v roce 1976 na olympiádě v Insbrucku, kde získal bronzovou medaili. Svůj hokejový život jako hráč prožil v Landshutu, Kölnu, a Oltenu (CH). Poslední mistrovské utkání absolvoval za EV Landshut po jednadvaceti aktivních letech 26. Února 1989 proti Kölner EC. Již předtím, v roce 1985 však ohlásil svůj odchod z národního mužstva. Své poslední utkání odehrál „dlouhán“ 1. září 1989 za EV Landshut proti výběru Evropy. Tržba z tohoto utkání šla na dobročinné účely. Pak si Erich Kühnhackl zkusil trenérskou dráhu. Byl asistentem (1989 pod Karlem Gutem) a hlavním trenérem (1990) u EV Landshut. Stejně tak byl asistentem (1989 pod Xaverem Usinnem) a hlavním trenérem (1989) u německého národního mužstva. Od roku 1990 do roku 1992 byl jako placený trenér zaměstnán u DEB (německý hokejový svaz). V této době absolvoval své studium na diplomovaného trenéra a 23. září 1992 obdržel, po složených zkouškách, trenérský diplom. Jako juniorský trenér německého svazu se od roku 1992 do roku 1999 staral národní mužstva do 18 let a do 20 let.

V německém hokejovém svazu byl zodpovědný za výuku a školení trenérů, a postavil se na lavičku jako asistent trenéra německého národního mužstva-naposledy po trenérem Georgem Kingstonem. Mezi roky 1999-2002 se Erich Kühnhackl postaral o rozruch se svým pilotním projektem „German Team“ (německý tým). Tento tým se nazýval Erding Jets a byl složen jen z německých hráčů a hrál Oberligu, později druhou německou Bundesligu. Dobrý tucet hráčů, které v této době trénoval zvládlo skok do Německé hokejové ligy (DEL). Mimo to, že byl jako hokejový expert u televizních stanic Premiera, DSF a Sat 1, věnoval se tento „německý hokejista století“ své nadaci, kterou přivedl na svět v září 2001. Tato nadace podporuje peněžními a věcnými dary německé hokejové mládí.

Erich Kühnhackl, pyšný otec tří dětí: Kristina (*1974), Kevin (* 1979) a Tom (* 1992), žije se svojí manželkou Sylvií stále v Landshutu. Jeho záliby jsou tenis, motocross, golf a samozřejmě lední hokej, kterému tento hráč s číslem 14 vděčí za mnoho.

HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Tréninky 11. 11. - 17. 11.
Zápasy - VENKU
Zápasy - DOMA

Odkaz
Tréninky 04. 11. 2019 - 10. 11. 2019
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde