Štibringr, Žovinec "A", Tomov, Klikorka, Tomek, Tůma, Černohorský

Bernovský, Kuťák "C", Vildumetz, Costa, Eberle, Kordule, Arnošt, Peterek, Chlubna, Ton, Hrabík, Plos (Pajer)

Jaroslav Nedvěd

Dvojicí slepených branek Sokolov rozhodl o výhře nad Litoměřicemi

HC Stadion Litoměřice je již řadu let jedním z nejtěžších soupeřů ligy. Při první odvetě sezony ale Sokolov dokázal potvrdit skvělou formu, a i napodruhé bere proti Litoměřicím tři body. A to hlavně zásluhou dvojice slepených branek a skvěle chytajícího Hamalčíka.

1. TŘETINA

I přes aktivní pohyb Sokolova to byli od začátku zápasu Litoměřice, kdo určoval tempo. Většinu úvodní části utkání se tak hrálo především v obraném pásmu Baníku, ale Hamalčík nemusel řešit žádné výraznější situace. V oslabení po přelomu třetiny navíc dokázali domácímu brankáři pomoct několika skvělými bloky také obránci. Nevyužitá přesilovka pak nejspíš stála za uklidněním hry Litoměřic a k zajímavějším situacím se dostal i Sokolov. Žádné velké vzrušení ale v první třetině domácí fanoušky nečekalo.

2. TŘETINA

Úvod druhého dějství přinesl aktivnější hru Sokolova, ale nedočkali jsme se žádného výrazného tlaku ani z jedné strany. Stále ale měli lehce navrch především hosté. Těsně přes polovinou zápasu ale přišly rozhodující okamžiky utkání. Nejdříve Daniel Kružík v čase 29:10 dokázal z pravého kruhu prostřelit Voleveckého, který nejspíš nebyl plně koncentrovaný na zákrok proti střele z ostrého úhlu. A chvíli na to se mohli domácí radovat podruhé. Hned další střídání rozhodlo o pojišťovací brance Sokolova. Jak Kern, který během dobrého forchekingu získal puk následně prošel mezi třemi obránci Litoměřic a nasadil Voleveckému ukázkový teploměr. V čase 29:46 to tak bylo 2:0.

Pro domácího brankaře tím ale nejhorší část zápasu teprve začala. Následovala dvě vyloučení, kdy si dokázali Litoměřice připravit nepříjemné chvilky pro domácí. Hamalčík ale byl i tentokrát ve svém brankovišti neomylný.

3. TŘETINA

Jak se dalo čekat, tak do poslední třetiny nastoupily Litoměřice ve velkém tempu. Hned z úvodu se musel Sokolov vyrovnat s tlakem hostí, ale těm utíkal čas příliš rychle. To především i kvůli dlouhým herním pasážím, kdy domácí obrana bez přerušení odrážela Litoměřické pokusy o steč. I přes výborné výkony ale Hamalčík přeci jen jednou puk z branky lovit musel. Ex-sokolovský Jan Bernovský uklidil v čase 54:06 puk za záda bezmocného brankáře domácích po přihrávce Kuťáka. V závěrečném tlaku Litoměřice zkusili i hru v šesti, ale ta už nevedla ke změně skóre.

Sokolov tak i ve druhém utkání sezony dokázal porazit Litoměřice a připsal si cenné tři body proti silnému soupeři. Nyní čeká borce ve žlutočerné téměř týdenní pauza. Příští utkání sehraje Sokolov až v sobotu 26.10. od 17:00. Na domácím ledě přivítá poslední Jestřáby z Prostějova.