Kronika sokolovského hokejového oddílu

Díky vedení hokejového klubu HC Baník Sokolov, především díky panu Karlu Makovcovi a panu Korelovi, jež poskytli historické kroniky o sokolovském hokeji, můžete nyní i vy pročítat stránky skutečné historie tohoto klubu a dovědět se tak něco více o našem hokeji. Chtěli bychom vám zprostředkovat všechno nejdůležitější co je v kronikách uvedeno, a to sestavy, fotografie, úspěchy ale i neúspěchy, prostě vše co k tomu patří. Jednotlivé stránky budou pro lepší přehlednost členěny dle let a budou zde přibývat postupně, tak je zpracujeme. Záznamy o některých sezónách jsou velmi skoupé na informace a někdy úplně chybí, takže je zde jen to co se dalo skutečně zjistit.
Poděkování patří také do Teplic, odkud nám Bc. Pavel Nohál poskytl řadu chybějících údajů, převážně výsledků jednotlivých utkání a tabulek.

Jan Procházka

Historie bude průběžně doplňována. Vzhledem k množství údajů žádáme o trpělivost. Historické údaje jsou dostupné na http://old.hcsokolov.cz/.

Děkuji za pochopení, Tomáš Bouda

Osmnáctiletý brankář Patrik Hamrla, který v minulé sezoně nastupoval i za Baník, byl draftován do NHL. V pořadí jako 83. si mladého brankáře vybral tým Carolina Hurricanes. V minulosti byl ze stejné pozice draftován například Lukáš Mensator.
Fotografie ZDE
Hokejová reprezentace do 20 let se v následujícím týdnu utká postupně dvakrát s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. Do nominace se dostali i hráči, které známe z našeho dresu - brankář Jan Bednář, obránce Jiří Ticháček a útočníci Tomáš Urban, Jakub Konečný a Lukáš Stehlík. Zranění z posledního tréninku bohužel nepustí do hry útočníka Michala Guta. První zápas sehrají naši mladíci v pondělí 19. července ve 14 hodin.
Komise rozhodčích Karlovarského hokeje pořádá od 28. do 29. 8. 2021 kurz pro získání licence rozhodčího. Veškeré potřebné informace, kontakty a přihlášku najdete na webu Karlovarského hokeje.