Kronika sokolovského hokejového oddílu

Díky vedení hokejového klubu HC Baník Sokolov, především díky panu Karlu Makovcovi a panu Korelovi, jež poskytli historické kroniky o sokolovském hokeji, můžete nyní i vy pročítat stránky skutečné historie tohoto klubu a dovědět se tak něco více o našem hokeji. Chtěli bychom vám zprostředkovat všechno nejdůležitější co je v kronikách uvedeno, a to sestavy, fotografie, úspěchy ale i neúspěchy, prostě vše co k tomu patří. Jednotlivé stránky budou pro lepší přehlednost členěny dle let a budou zde přibývat postupně, tak je zpracujeme. Záznamy o některých sezónách jsou velmi skoupé na informace a někdy úplně chybí, takže je zde jen to co se dalo skutečně zjistit.
Poděkování patří také do Teplic, odkud nám Bc. Pavel Nohál poskytl řadu chybějících údajů, převážně výsledků jednotlivých utkání a tabulek.

Jan Procházka

Historie bude průběžně doplňována. Vzhledem k množství údajů žádáme o trpělivost. Historické údaje jsou dostupné na http://old.hcsokolov.cz/.

Děkuji za pochopení, Tomáš Bouda

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.