Sezóna 1948-49 - první mistrovská utkání

V tomto roce nastupuje oddíl již pod názvem TJ HDBS k celkem 8 zápasům, z nichž, soudě dle písemných záznamů, bylo 5 mistrovských a 3 přátelské.
chudých písemných záznamů nelze vyčíst dopad jednotlivých mužstev v mistrovské soutěži, která zřejmě nebyla regulérně ukončena. Je však patrno, že mužstvo je pro příští sezónu účastníkem mistrovské soutěže I. třídy.

Mistrovské zápasy

• Šůcha Václav
  • Vakrman
  • Mezera

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.