Lukáš Mensator

Narozen 18. srpna 1984, Sokolov
Draftován 2002 - Vancouver Canucks (83. celkově)

Reprezentace:

MS osmnáctiletých 2002, 2003, 2004
výběr A mužstva seniorů
MS seniorů 2009

Úspěchy:

Nejlepší brankář extraligy 08/09
Nejuž. hráč playoff extraligy 08/09
Mistr extraligy 2008/2009
Český reprezentant

Kariéra:

Sokolov, K. Vary, Ottawa 67's (OHL), Písek, Ml. Boleslav, Kadaň, K. Vary, Chomutov, K. Vary, Plzeň

Osobnosti HC Baník Sokolov - Lukáš Mensator
foto: internet

Lukáš Mensator se narodil 18.srpna 1984 v Sokolově. Kdo by nevěděl, je to hokejový brankář. Lukáš do Karlových Varů, kde nyní působí, přišel ve 13 letech ze Sokolova, kde začínal s hokejem v sedmi letech. "Za Sokolov chytal táta a jemu také vděčím za hokejové začátky. V Karlových Varech jsem pak měl štěstí, že se nás se Zdeňkem Šmídem ujal trenér gólmanů Adamec. A když si Zdeňka vytáhli do áčka, začal jsem pravidelně chytat za juniory", vzpomíná Lukáš.
Nastupoval téměř ve všech věkových kategoriích hokejové reprezentace. Poté si již vyzkoušel i extraligu. Nastoupil celkem v 13 zápasech a jeho průměr byl 2,97 gólu na zápas. Posléze se vydal nazkušenou do zámoří, kde ho vzal tým z OHL Ottawa 67's. Tu byl vyhlášen za nejlepšího nováčka sezóny.

V roce 2002 byl draftován týmem Vancouver Canucks na 83. místě. V roce 2004/2005 se vrátil domů a postupně hrál za Karlovy Vary, IHC Písek a HC Mladou Boleslav. Poté již odchytal téměř všechny zápasy už jen za Karlovy Vary. Mezi jeho úspěchy patří hlavně titul nejlepšího brankáře na mistrovství světa do 18 let v roce 2002, členství v all-star týmu na témže mistrovství a bronzová medaile z téhož roku. Postupně se Lukáš dostal mezi nejlepší brankáře v republice a byl také zván do reprezentace. V sezoně 2007/2008 vychytal Mensator Karlovým Varům stříbrné medaile v extralize. Po skončení této sezony, byl Lukáš pozván již potřetí do kempu před mistrovstvím světa, do nominace se ale nakonec nedostal. Sezona 2008/2009 byla pro Lukáše asi nejlepší v jeho dosavadní kariéře. S Karlovými Vary získal Mensator mistrovský titul a zároveň byl vyhlášen nejlepším brankářem sezony. Zároveň Lukáš obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče playoff. Lukáš se představil také na slavném Spengler Cupu, kde se dostal do Allstars. Konečně se také podařila účast na mistrovství světa dospělých. Zde v roce 2009 plnil Lukáš roli trojky za Štěpánkem a Pruskem. I v další sezoně si Lukáš zachytal za reprezentaci. V současné době Lukáš ve svém klubu plní roli dlouhodobé jedničky a stále patří mezi českou brankářskou elitu.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.