Sezóny 1946-47 a 1947-48 - problémy s hřištěm

V roce 1946 bylo s velikými obtížemi vybudováno první kluziště v Dolním Rychnově zásluhou obětavých hráčů a funkcionářů. Činnost byla však nepravidelná a slabá, na což měly největší vliv přírodní podmínky na Sokolovsku, které v krátké době pracně zřízený led doslova „sežraly“. Tak se stalo, že kluziště byla postupně budována na různých místech - například na hřišti u Ohře, na tenisových dvorcích u lomu Bohemie, na důlní propadlině dolu Antonín nebo přímo na rybníčku v městském parku, dnešních Husových sadech.
Určitou pravidelnost v možnosti trénování a sehrání zápasů přineslo teprve vybudování zimního stadionu v Karlových Varech. Dojíždění na tréninky a zápasy však kladlo mimořádné nároky na obětavost hráčů a funkcionářů, neboť se konaly převážně v pozdních večerních hodinách a návrat domů se často přetáhl přes půlnoc. Ráno před pátou se však muselo vstávat a jít do zaměstnání. Výhody v zaměstnání tehdy neexistovaly.
Tyto potíže snad byly příčinou ochabnutí zájmu funkcionářů o činnost v oddíle, který prakticky hrál všechny zápasy mimo Sokolov. V té době a to až do roku 1955 ležela veškerá tíha řízení oddílu (od roku 1948 již pod názvem TJ HDBS) na jediném člověku. Byl to Miroslav Svoboda, kterého láska k hokeji a láska ke sportu vůbec udržovala na tomto osamoceném „postu“ a tím prakticky udržel svou obětavostí při životě oddíl, který dal základ dnešnímu oddílu HC Baník CHZ Sokolov.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.