Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary

Václav Benák

Narozen 30. srpna 1978, Plzeň

Reprezentace:

mládežnické výběry šestnáctiletých až dvacetiletých
přípravné zápasy a turnaj Eurohockey tour seniorů

Úspěchy:

Mistr švýcarské ligy 06/07
Nejproduktivnější obránce extraligy 07/08
Český reprezentant

Kariéra:

Sokolov, Sparta, Písek, České Budějovice, Plzeň, Znojmo, Skalice (SVK), Plzeň, Davos, Pardubice

Osobnosti HC Baník Sokolov - Václav Benák
foto: internet

Na vlastní nátlak ho v šesti letech přihlásila na hokej matka. Začínal v Sokolově, kde se hokejovému řemeslu učil do svých patnácti let. Talentovaného obránce si všimla pražská Sparta, kam ze Sokolova přestoupil a působil až do dospělosti. Teprve šestnáctiletý (v roce 1994) hrál poprvé extraligový zápas. Zkušenosti má ze všech mládežnických reprezentačních výběrů, od reprezentace šestnáctiletých až po reprezentační výběr dvacetiletých. Největším úspěchem bylo 5. místo na Mistrovství Evropy osmnáctiletých v ruské Ufě.

Během let strávených v organizaci Sparty oblékl také dres několika prvoligových klubů. Po odchodu z hlavního města hrál v Písku, pak jeho kroky směřovaly do Českých Budějovic a Plzně.

Během působení v západočeské metropoli na začátku sezóny 2001-2002 ho klub poslal na hostování do Písku. Po čtrnácti dnech se mu ozval znojemský manažer Dočekal. „Jednání bylo velmi rychlé, proběhlo ze dne na den a v průběhu sezóny už jsem oblékal dres Orlů,“ vybavuje si opora zadních řad svůj přestup do Znojma. Ani Znojmo se nestalo jeho jediným působištěm, v sezóně 2005-06 si vyzkoušel slovenskou extraligu. V dresu týmu HK36 Skalica se mu herně dařilo, což se projevilo čtvrtým místem v kanadském bodování klubu. Celkem 28 bodů za 10 branek a 18 asistencí je na obránce výborná vizitka. Na sezónu 2006/07 se vrátil opět do Čech a do dresu HC Lasselsbergeru Plzeň. V Plzni Benák vydržel dalších pět sezon, které pro něj byly víceméně úspěšné. Za své výkony si Václav u plzeňských fanoušků vysloužil hlasy do ankety o Allstars tým Plzně 2001 - 2011. Benák se tak dostal do vybrané společnosti Dušana Salfického, Josefa Řezníčka, Petra Vampoly, Martina Straky a Tomáše Vlasáka. V sezoně 2006/2007 si Václav Benák odskočil do švýcarské ligy, kde se stal mistrem s týmem Davosu. V sezoně 2007/2008 se stal Václav nejproduktivnějším obráncem extraligy a mj. si vysloužil pozvánku do reprezentace. V té odehrál Benák devět zápasů. V dalších ročnících sice Benák ubíral ze své produktivity, ale stále byl nedílnou součástí plzeňské obrany. Až v roce 2011 skončila Benákovi v Plzni smlouva a od nového ročníku extraligy bude Václav působit v Pardubicích. Zde začne již svou 17. extraligovou sezonu.

Václav se učil řezníkem-uzenářem, obor však kvůli hokeji nedokončil. Má o tři roky starší sestru, která hrávala basketbal, ale v současné době žije v Anglii a už se žádnému sportu aktivně nevěnuje. Ve volném čase si rád zahraje fotbal nebo zajde na ryby.

HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Zápasy - DOMA
Zápasy - VENKU
Tréninky od 16.9. do 22.9.
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Stará garda HC Baník Sokolov po roce přijala pozvání do Kyjeva a ve dnech 26.9. - 29.9. zamíří do hlavního ukrajinského města, aby obhájila prvenství z minulé sezony. S týmem premiérově vyrazí i brankář Petr Hruška a do pole budou připraveni tři kvalitní pětice. Držme tedy Staré gardě palce.

Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
Zápasy na ledě soupeře - ZÁŘÍ 2019
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde