Sezóna 1950-51 - divoké výsledky - 15 zápasů a skóre 97:97

Tuto sezónu zahájilo mužstvo HDBS 8.11. 1950 přátelským zápasem se Slávii Karlovy Vary a prohrálo jej 4:13. Po tomto úvodním zápase následovalo pět tréninkových utkání s těmito výsledky: 17.11. 1950 HDBS - Spoj. Karlovy Vary 7:6, 20.11. 1950 HDBS - Likos Chodov 3:5, 01.12. 1950 HDBS - Kraslice 9:3, 08.12. 1950 HDBS - Osvobození 16:6 a 15.12. 1950 HDBS - Doprava Karlovy Vary 5:2. Ještě před Vánoci roku 1950 byla odstartována mistrovská soutěž. Mužstvo HDBS mělo hned v prvním kole velmi silného soupeře a to Slavii Karlovy Vary. Nebylo divu, že vysoko prohrálo 1:12.
Dne 13.12. pak následovalo přátelské utkání s Dopravou Karlovy Vary, ve kterém HDBS zvítězilo 9:2. O tři dny později 26.12. 1950 se hrálo další mistrovské utkání s mužstvem Chomutova, které skončilo vítězstvím hostí 1:17. Jako předposlední mistrovské utkání se v této sezóně zápas s Jimlínem. Skončil rovněž porážkou HDBS 1:6. I poslední mistrovský zápas s SONP Kladno dne 7.1. 1951 mužstvo prohrálo 0:9. Z výsledků je zřejmé, že soupeři byli nad síly mužstva HDBS. Přesto však celková bilance po zbývajících třech přátelských zápasech s Mariánskými Lázněmi, které skončilo prohrou 3:6, dále s Nejdkem prohrou 6:7 a konečně s Loktem vítězstvím 10:2, soudě dle vyrovnaného brankového poměru 97:97, na tehdejší poměry dobrá. Z patnácti zápasů jich naše mužstvo 7 vyhrálo, 8 prohrálo.

Sestava sezóny

Oplt Miroslav
Hybš Havránek
Hodinka Tichý
Kšanda Hora Kučera
Vakrman Javorský Žoček (Pokorný)
Friedrich Sergejev Svoboda Mir.

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.