Sezóna 1950-51 - divoké výsledky - 15 zápasů a skóre 97:97

Tuto sezónu zahájilo mužstvo HDBS 8.11. 1950 přátelským zápasem se Slávii Karlovy Vary a prohrálo jej 4:13. Po tomto úvodním zápase následovalo pět tréninkových utkání s těmito výsledky: 17.11. 1950 HDBS - Spoj. Karlovy Vary 7:6, 20.11. 1950 HDBS - Likos Chodov 3:5, 01.12. 1950 HDBS - Kraslice 9:3, 08.12. 1950 HDBS - Osvobození 16:6 a 15.12. 1950 HDBS - Doprava Karlovy Vary 5:2. Ještě před Vánoci roku 1950 byla odstartována mistrovská soutěž. Mužstvo HDBS mělo hned v prvním kole velmi silného soupeře a to Slavii Karlovy Vary. Nebylo divu, že vysoko prohrálo 1:12.
Dne 13.12. pak následovalo přátelské utkání s Dopravou Karlovy Vary, ve kterém HDBS zvítězilo 9:2. O tři dny později 26.12. 1950 se hrálo další mistrovské utkání s mužstvem Chomutova, které skončilo vítězstvím hostí 1:17. Jako předposlední mistrovské utkání se v této sezóně zápas s Jimlínem. Skončil rovněž porážkou HDBS 1:6. I poslední mistrovský zápas s SONP Kladno dne 7.1. 1951 mužstvo prohrálo 0:9. Z výsledků je zřejmé, že soupeři byli nad síly mužstva HDBS. Přesto však celková bilance po zbývajících třech přátelských zápasech s Mariánskými Lázněmi, které skončilo prohrou 3:6, dále s Nejdkem prohrou 6:7 a konečně s Loktem vítězstvím 10:2, soudě dle vyrovnaného brankového poměru 97:97, na tehdejší poměry dobrá. Z patnácti zápasů jich naše mužstvo 7 vyhrálo, 8 prohrálo.

Sestava sezóny

Oplt Miroslav
Hybš Havránek
Hodinka Tichý
Kšanda Hora Kučera
Vakrman Javorský Žoček (Pokorný)
Friedrich Sergejev Svoboda Mir.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.