Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary

David Hruška

Narozen 8. ledna 1977, Sokolov

Reprezentace:

ME osmnáctiletých 1995
MS dvacetiletých 1997
přátelská a pohárová utkání seniorů

Úspěchy:

Mistr extraligy 95/96, 96/97, 97/98, 02/03, 07/08
Nej. střelec extraligy 01/02, 08/09
Český reprezentant

Kariéra:

Sokolov, Red Deer Rebels (WHL), Petra Vsetín, HC Opava, SK Kadaň, HC Přerov, Becherovka K. Vary, Chemopetrol Litvínov, Havířov Panthers, Kloten (Švýcarsko), Slavia Praha

Osobnosti HC Baník Sokolov - David Hruška
foto: internet

S hokejem začínal v rodném městě, prošel všemi věkovými kategoriemi a už coby sedmnáctiletý mladík hrál za mužstvo dospělých Baníku Sokolov tehdejší národní ligu. V roce 1994 v národním dresu sedmnáctiletých se David Hruška prosadil na turnaji čtyř ve Švédsku, kde skončil na čtvrtém místě v bodování turnaje s dvěma góly a třemi přihrávkami. V roce 1995 byl draftován Ottawou jako 131. v pořadí. V létě roku 1995 odešel do kanadského Red Deru, kde polovinu ročníku poznával juniorskou WHL, po návratu působil ve Vsetíně, ovšem trvalejší příležitost v našlapaném kádru nedostal. Hostoval v Sokolově, Přerově a Opavě, později odešel do Plzně, ale za Keramiku vinnou administrativních obtíží nenastoupil a hokeji se věnoval jen příležitostně. V roce 1999 přešel do Karlových Varů, o rok později zase do Litvínova, odkud byl v listopadu 2001 uvolněn na hostování do Havířova, kde se stal nejlepším střelcem extraligy a zároveň nejslušnějším hráčem extraligy. Závěr sezóny prožil ve švýcarském Klotenu, jarní přípravu na další sezónu však zahájil již jako hráč Slavie.

Od nejlepšího střelce se možná ze začátku očekávalo více gólu, ale rozhodně nezklamal. Svého kroku odejít do Slavie nemusel litovat, ve skvělé partě našel pohodu nejen pro hokej. Na cestě za mistrovským titulem upoutal statečným výkonem, kdy v play-off nastupoval se zlomenou rukou, kterou chránila jen dlaha se sádrou. Kanonýrské vlohy a pověst šikovných rukou začal potvrzovat především ve své druhé sezóně v Edenu, kdy se dostal do útoku po bok Beránka se Supem. Se svými novými parťáky si rychle porozuměl, navíc se sedli skvěle i jako kamarádi mimo led. Spolupráce fungovala takřka ideálně a vytvořili jeden z nejlepších útoků v extralize. V utkání s Kladnem ke konci základní části si “Hrouda“ připsal nejrychlejší hattrick v životě, když v závěru utkání během tří minut a tří vteřin především díky jeho třem gólům Slavia otočila zápas. Dařilo se mu i v play-off. Už teď je jisté, že se Vladimíru Růžičkovi důvěra ve schopnosti Davida Hrušky vyplatila. Pověst “rebela“ (mnohdy neoprávněná) byla tak už kdesi v prachu.

I v dalších sezonách patřil David mezi základní stavební kameny Slavie, kde v sezoně 2007/2008 získal již svůj pátý mistrovský titul a celkem s tímto pražským týmem má Hruška i tři stříbrné medaile. V sezoně 2008/2009 se stal David Hruška podruhé nejlepším střelcem extraligy za 31 gólů a zahrál si i v hokejové Lize mistrů. V dalším ročníku pak skončilo úspěšně působení Hrušky ve Slavii, když po 35 zápasech byl David uvolněn do ambiciózního Chomutova, kde měl pomoci s postupem do extraligy. To se Davidovi prozatím nepovedlo, v sezoně 2010/2011 se však díky hostování v Karlových Varech vrátil do extraligy a znovu patřil k nejlepším. Ve 34 zápasech za Energii zaznamenal Hruška 19 gólů a 13 asistencí. V lednu 2011 pak následoval návrat do Chomutova, se kterým hrál neúspěšné finále první ligy s Ústí nad Labem. V Chomutově bude David Hruška působit i nadále. Davidovi také v současné době chybí pouze 3 extraligové branky na metu 250 gólů a členství v klubu kanonýrů.

HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Zápasy - DOMA
Zápasy - VENKU
Tréninky od 16.9. do 22.9.
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Stará garda HC Baník Sokolov po roce přijala pozvání do Kyjeva a ve dnech 26.9. - 29.9. zamíří do hlavního ukrajinského města, aby obhájila prvenství z minulé sezony. S týmem premiérově vyrazí i brankář Petr Hruška a do pole budou připraveni tři kvalitní pětice. Držme tedy Staré gardě palce.

Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
Zápasy na ledě soupeře - ZÁŘÍ 2019
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde