Ml. celky finančně podporuje město Sokolov

David Hruška

Narozen 8. ledna 1977, Sokolov

Reprezentace:

ME osmnáctiletých 1995
MS dvacetiletých 1997
přátelská a pohárová utkání seniorů

Úspěchy:

Mistr extraligy 95/96, 96/97, 97/98, 02/03, 07/08
Nej. střelec extraligy 01/02, 08/09
Český reprezentant

Kariéra:

Sokolov, Red Deer Rebels (WHL), Petra Vsetín, HC Opava, SK Kadaň, HC Přerov, Becherovka K. Vary, Chemopetrol Litvínov, Havířov Panthers, Kloten (Švýcarsko), Slavia Praha

Osobnosti HC Baník Sokolov - David Hruška
foto: internet

S hokejem začínal v rodném městě, prošel všemi věkovými kategoriemi a už coby sedmnáctiletý mladík hrál za mužstvo dospělých Baníku Sokolov tehdejší národní ligu. V roce 1994 v národním dresu sedmnáctiletých se David Hruška prosadil na turnaji čtyř ve Švédsku, kde skončil na čtvrtém místě v bodování turnaje s dvěma góly a třemi přihrávkami. V roce 1995 byl draftován Ottawou jako 131. v pořadí. V létě roku 1995 odešel do kanadského Red Deru, kde polovinu ročníku poznával juniorskou WHL, po návratu působil ve Vsetíně, ovšem trvalejší příležitost v našlapaném kádru nedostal. Hostoval v Sokolově, Přerově a Opavě, později odešel do Plzně, ale za Keramiku vinnou administrativních obtíží nenastoupil a hokeji se věnoval jen příležitostně. V roce 1999 přešel do Karlových Varů, o rok později zase do Litvínova, odkud byl v listopadu 2001 uvolněn na hostování do Havířova, kde se stal nejlepším střelcem extraligy a zároveň nejslušnějším hráčem extraligy. Závěr sezóny prožil ve švýcarském Klotenu, jarní přípravu na další sezónu však zahájil již jako hráč Slavie.

Od nejlepšího střelce se možná ze začátku očekávalo více gólu, ale rozhodně nezklamal. Svého kroku odejít do Slavie nemusel litovat, ve skvělé partě našel pohodu nejen pro hokej. Na cestě za mistrovským titulem upoutal statečným výkonem, kdy v play-off nastupoval se zlomenou rukou, kterou chránila jen dlaha se sádrou. Kanonýrské vlohy a pověst šikovných rukou začal potvrzovat především ve své druhé sezóně v Edenu, kdy se dostal do útoku po bok Beránka se Supem. Se svými novými parťáky si rychle porozuměl, navíc se sedli skvěle i jako kamarádi mimo led. Spolupráce fungovala takřka ideálně a vytvořili jeden z nejlepších útoků v extralize. V utkání s Kladnem ke konci základní části si “Hrouda“ připsal nejrychlejší hattrick v životě, když v závěru utkání během tří minut a tří vteřin především díky jeho třem gólům Slavia otočila zápas. Dařilo se mu i v play-off. Už teď je jisté, že se Vladimíru Růžičkovi důvěra ve schopnosti Davida Hrušky vyplatila. Pověst “rebela“ (mnohdy neoprávněná) byla tak už kdesi v prachu.

I v dalších sezonách patřil David mezi základní stavební kameny Slavie, kde v sezoně 2007/2008 získal již svůj pátý mistrovský titul a celkem s tímto pražským týmem má Hruška i tři stříbrné medaile. V sezoně 2008/2009 se stal David Hruška podruhé nejlepším střelcem extraligy za 31 gólů a zahrál si i v hokejové Lize mistrů. V dalším ročníku pak skončilo úspěšně působení Hrušky ve Slavii, když po 35 zápasech byl David uvolněn do ambiciózního Chomutova, kde měl pomoci s postupem do extraligy. To se Davidovi prozatím nepovedlo, v sezoně 2010/2011 se však díky hostování v Karlových Varech vrátil do extraligy a znovu patřil k nejlepším. Ve 34 zápasech za Energii zaznamenal Hruška 19 gólů a 13 asistencí. V lednu 2011 pak následoval návrat do Chomutova, se kterým hrál neúspěšné finále první ligy s Ústí nad Labem. V Chomutově bude David Hruška působit i nadále. Davidovi také v současné době chybí pouze 3 extraligové branky na metu 250 gólů a členství v klubu kanonýrů.

Krátké zprávy
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
...více informací o akci najdete ZDE. 
... najdete ZDE.
... tímto děkujeme Koupališti Michal za útočiště. Foto ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
...více ZDE.
Více podrobností ohledně nové sezony, přípravných utkání a prodeje permanentek připravujeme...
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).