Krutil, Sýkora, Křepelka, Hampl, Piegl, Husa "A", Pinkas (Gajda)

Lang, Skořepa "A", Dlouhý, Ouřada, Kloz "C", Všetečka, Chalupa, Hujer, Pokorný, Gardoň, Malínek, Malát

Jan Šťastný

Ve vyrovnaném utkání Sokolov přidal další domácí výhru

Kolín, který do dnešního utkání ani jednou nepřišel nazmar na venkovním kluzišti, přijel do Sokolova s cílem prodloužit svoji fazonu. Ve vyrovnaném utkání ale nakonec dokázal ke konci zápasu vstřelit rozhodující branku Baník, a ukončil tak tažení Kolína.

1. TŘETINA

Kolín, který má letos rozhodně nejlepší venkovní bilanci se prezentoval již z úvodu utkání kvalitní útočnou hrou. Na počátku páté minuty mohl první gól vsítit Skořepa, ale jen těsně minul pravou tyč. Jenže o necelou minutu později se hosté už radovali. Po sérii odrazů se puk příhodně dostal k Janu Klozovi, který zblízka propálil Habala na přední tyči. V sedmé minutě se dostal do první vážné situace i Sokolov, ale Málek si dokázal poradit s pokusem na vyrážečku. Ve zbytku třetiny pak Kolín měl stále mírně navrch, ale nové šance již hra nenabídla.

2. TŘETINA

Do druhé třetiny Sokolov nastoupil o poznání živějším způsobem než v případě prvního dějství. Aktivním pohybem si dokázal tvořit postupné příležitosti. V čase 24:02 se dostal Adámek do breaku když vystihl rozehru Kolína a chytře mířenou střelu do betonů Málka pak dorážel do odkryté brány Otakar Šik. A mohlo být ještě veseleji o necelé tři minuty, ale Csamango již na Málka nevyzrál.

3. TŘETINA

Nejen zbytek druhé třetiny, ale také poslední část zápasu se odehrávala v duchu soustředěné hry. Více musel ukázat rozhodně Habal, který čelil několika kvalitním šancím Kolína. Také Málek se ale nenudil a s postupem zápasu se tlak Sokolova zvyšoval. První kritická chvíle utkání přišla na počátku 49. minuty. Faul Kolína totiž mohl v trestném střílení potrestat Matyáš Adámek, ale Málek byl i tentokrát proti. Nic ale nezmohl v čase 56:04! Radim Šalda po Osmíkově nahrávce napřáhl na útočné modré a parádní střelou nad beton propálil vše co mu stálo v cestě.

V posledních minutách se Sokolov mohl o své nově získané vedení ještě bát. Vzrůstající tlak Kolína vyústil v několik nepříjemných situací před Habalem, ale domácí brankář předvedl výborný výkon. Na úplném konci se ještě mohli radovat hráči Sokolova, když dopravili puk do odkryté brány. Přezkoumání od rozhodčích ale bohužel zjistilo, že se tak stalo těsně po poslední siréně utkání.

Sokolov tak pokračuje ve výborné domácí bilanci a dokázal utnout venkovní tažení Kolína. O to důležitější vítězství to je pro Baník díky tomu, že se rozhodně nerodilo lehce. Oba týmy předvedli stabilní a soustředěné výkony pozvednuté a spolehlivé brankáře. A pokud se nemůžete dočkat dalšího utkání, tak se těště! Již v pondělí 21.10. od 18:00 dorazí na led Sokolova HC Stadion Litoměřice.