Tomeček, Kindl, Karabáček, Veselý, Kučera, Illéš, Pilař "A", Ekrt, Jenyš, Slanina, Skuhrovec, Jiránek "A"

Martin Janeček

Tomáš Mariška

Baník i po třetím kole zůstává neporažený!

Ve třetím kole Maxa ligy Baník cestoval na led vzdáleného Prostějova a dokázal, že vzdávat se nevyplácí. Nepříznivě se vyvíjející utkání otočil na svou stranu a také po třetím kole jsou borci v černožlutém neporaženi!

1. TŘETINA

Do úvodní třetiny oba týmy vstoupily vyrovnanou hrou, ze které dokázal postupně více aktivity těžit Baník. Vrcholem byla pátá minuta, kdy Jan Kern orazítkoval levou tyč Prostějova. Rostoucí tlak Sokolova ale přerušilo sekání Lubomíra Kupča, které zdařilou tečí dokázali domácí potrestat. V 10. minutě tak Prostějov vedl 1:0 po gólu Jakuba Illéše. Na další faul se přitom nečekalo dlouho, když o dvě minuty později dostal menší trest za podrážení sokolovský Jan Kern.

Druhá přesilová hra Prostějova ale nabídla výrazně odlišný obraz. Nejen, že si Prostějov nevybudoval žádnou vážnou šanci, ale navíc ke konci početní výhody Illéš fauloval kolenem Tomáše Vracovského, za což obdržel trest do konce utkání. Sokolov si ani v pětiminutovém vyloučení Prostějova nedokázal vybudovat žádnou gólovou šanci. Naopak Prostějov ve zbylých minutách dokázal ještě pohrozit, ale v první třetině jsme se další branky nedočkali.

2. TŘETINA

Druhé dějství Sokolov započal řadou nepřesností v rozehrávce a po první polovinu druhé třetiny jsme se nedočkali ničeho významnějšího, než několika zakázaných uvolnění. Ve 29. minutě se dostal Sokolov opět do oslabení, ale Prostějov tuto přesilovou hru nedokázal využít. Stejný scénář se pak opakoval i v případě Sokolova, kdy domácí šli do oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě.

O první opravdu nebezpečnou šanci Sokolova ve druhé třetině se postaral Osmík, který zkoušel ve 37. minutě zakončení na vzdálenější tyč. Střelu z bezprostřední blízkosti ale skvělým zákrokem eliminoval Kavan. Na další pozdvižení pak diváci čekali až do poslední půl minuty, kdy vznikající samostatný únik Prostějova důrazně zastavil Šedivý. Z následného protiútoku pak dvojice Osmík - Tomeček překombinovala nadějnou šanci, když před odkrytou brankou Tomeček nečekal zpětnou přihrávku a situaci přebruslil.

3. TŘETINA

Většina třetí třetiny se odehrávala v duchu série zbytečných faulů na obou stranách. Baník si dokázal oproti předchozím přesilovým hrám konečně vybudovat sérii zajímavých pozic, ale šance Tomečka i Kružíka zůstaly nevyužity. V 55. minutě, kdy už se Prostějov připravoval k finální defenzivě ale přišla rána z čistého nebe. Ondřej Kopta před couvající obranou napřáhl k přízemní střele na vzdálenější tyč, a na tu už byl Kavan krátký.

Srovnání stavu na 1:1 rozproudilo hráče Sokolova a v posledních pěti minutách si dokázal ještě vytvořil zajímavé šance. Žádná z nich ale neskončila brankou a zápas se posunul do prodloužení.

PRODLOUŽENÍ A SAMOSTATNÉ NÁJEZDY

Po úvodní šanci Prostějova se ujal puku Sokolov a dlouho svíral Prostějov v aktivní kombinaci. Ta nakonec vyústila ve faul Kučery na Otakara Šika. Ideální přesilovku 4 na 3 Sokolov nejen že nevyužil, ale v jejím závěru navíc fauloval David Kofroň. I Sokolov ale oslabení přežil a zápas tak rozhodli samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech Sokolov dokázal uspět díky nájezdům Kopty a Kupča, zatím co Habal za svá záda pustil jediný nájezd. Sokolov tak veze z ledu Prostějova dva body a po třech kolech Maxa ligy zůstává neporažen.