Salonen, Suhrada, Čáp, Urbanec, Pohl, Riedl, Benda

Paukku, Holík, Kratochvíl, Válek, Kverka, Šlahař, Z. Sedlák, Süss, Gago, Köhler, Sadovikov, Sedláček, Heš

Ján Pardavý

Po výhře nad Zlínem vévodí Baník tabulce Maxa ligy

Druhé utkání a druhá výhra. HC Baník Sokolov válí a zatím mu skvěle vychází vstup do nového ročníku Maxa ligy. Po sobotní výhře v Litoměřicích předvedl skvělý výkon i doma proti Zlínu a po dvou odehraných kolech má na svém kontě plný počet šesti bodů.

Baníku vyšel skvěle vstup do utkání, když už ve druhé minutě využil špatnou rozehrávku hostujícího týmu Ondřej Procházka, jehož do šance vyslal Kofroň. První gól domácí celek nabudil, ale Berani se snažili o vyrovnání. V cestě jim ale stála skvělá obrana Baníku a Habal si připsal první vážnější zákrok až na konci šesté minuty. Hra se i nadále přelévala z jedné strany na druhou, ale větší šanci měl až v poslední minutě první třetiny Otakar Šik, který ale Hufa nepřekonal.

V úvodu druhé třetiny ubránili domácí hráči přesilovku při vyloučení Tomečka a pod tlakem byli i po jeho návratu na ledovou plochu. Berani byli ve druhé třetině velmi aktivní a ve 29. minutě se dočkali vyrovnání. Domácí chybovali při střídání a šli do čtyř. Nabídnutou přesilovku Zlín využil, když puk za záda jinak výtečného Habala tečoval Paukku. Domácí celek ale hrál i po inkasované brance se Zlínem vyrovnanou partii a ve 36. minutě šel opět do vedení, když v oslabení ujel Ondřej Procházka a skóroval podruhé v utkání. Baník tak po dvou třetinách vedl 2:1 a bylo otázkou, zda skvěle rozehraný zápas dovede do zdárného konce.

To se podařilo, neboť Habal v brance Sokolova pokračoval ve výborném výkonu a hostující střelci měli špatně seřízená mířidla. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby zůstal hostující brankář Huf na střídačce a Zlín to zkoušel v šesti. Obrana Sokolova ale závěrečnému tlaku odolala a jednu vteřinu před závěrečnou sirénou upravil na konečných 3:1 opět Ondřej Procházka, který se po zásluze stal nejlepším hráčem zápasu.