Kordule, Kuťák "A", Bernovský, Ton, Eberle, Costa, Chlubna, Koláček, Hauser, Plos, Vitouch, Sihvonen, Pajer

Jaroslav Nedvěd, Daniel Tvrzník

Tomáš Mariška, Václav Eismann, David Fečo

Baník zahájil Maxa ligu vítězstvím

Baník v úvodním kole Maxa ligy zvítězil na ledě Litoměřic 2:3 po třetinách 1:1, 1:1, 0:1. Za hosty skóroval dvakrát David Kofroň a jeden gól přidal Tomáš Vracovský. Po neúplném prvním kole je tak Baník jediným týmem se ziskem plného počtu bodů.

Do Litoměřic odcestoval Sokolov bez Štěpána Csamanga, ale s několika posilami z Karlových Varů. V dresu domácích pak nastoupilo hned několik bývalých hráčů Baníku, kteří v utkání hráli významnou roli.

Úvodní chvilky byly ve znamení převahy domácího týmu, do výraznější šance se ale Litoměřice nedostaly. Počáteční nápor Stadionu přerušilo vyloučení Costy. Sokolovu se přesilová hra příliš nedařila, během ní však vyslal Vracovský do sóla vyslal Šika, který ale Michajlova nepřekonal. Postupně se do útočných akcí stále více zapojoval hostující Baník, který přebíral iniciativu.

Na konci 10. minuty byl ale vyloučen Kern a domácí tuto přesilovou hru v jejím závěru využili. Puk se před Hamalčíkem odrážel, nejrychleji zareagoval Jan Bernovský, jenž ho pohotově uklidil za brankáře Sokolova – 1:1. Následovala přesilovka pro Sokolov a tentokrát byla mnohem nebezpečnější. Kofroň a Vracovský byli ještě neúspěšní, ale v posledních vteřinách početní výhody přišlo vyrovnání. Šik pronikl do útočné třetiny po levém křídle a krásně naservíroval puk Tomáši Vracovskému a ten nemýlil – 1:1. Závěr prvního dějství pak patřil Baníku, ale stav se do konce první třetiny již neměnil.

Nástup do druhé dvacetiminutovky byl opět ve znamení náporu domácího týmu. Navíc ve 22. minutě poslal Litoměřice do vedení Petr Hauser, který se prosadil střelou zpoza kruhů – 2:1. Za nedlouho bylo srovnáno. Při hře 4/4 zapracoval na brankovišti Procházka, Klejnova střela se odrazila k Davidovi Kofroňovi, který poslal puk za záda Michajlova – 2:2.

Poté měl velkou šanci litoměřický Koláček, Hamalčíka ovšem nepřehodil. V dalších minutách měl více ze hry Baník, Michajlov musel být v pozoru a několikrát podržel svůj tým, skóre se tak neměnilo. A to ani na druhé straně, kde v závěru třetiny měli domácí několik náznaků šancí. Druhá třetina herně patřila Baníku, stav byl však stále remízový.

Jestliže úvody předchozích třetin byly ve znamení tlaku domácích, ve třetí části tomu tak nebylo. Postupně se však začala utahovat smyčka před Hamalčíkem a domácí si vytvořili stálou převahu. Hosté ovšem obětavě bránil, bojovali o každý kotouč a klid jim dodával Petr Hamalčík, který chytal s velkou jistotou. Z tlaku se pak Sokolov vymanil nejlépe jak mohl. Nejprve zahrozil Kopta a zanedlouho poté Procházka přehrál za bránou obránce a krásnou přihrávkou našel Davida Kofroně, jenž z pravého kruhu naprosto přesně našel odkryté místo a poslal Baník do vedení – 2:3.

Domácí tak museli poprvé v utkání dotahoval ztrátu a snažili se vystupňovat svůj tlak. Baník ale stále poctivě pracoval a držel své vedení. Blízko vyrovnání ale byl v 57. minutě Hauser, jenž z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyč odkryté branky Baníku.

Dvě minuty před koncem odvolali domácí Michajlova a zkusili hru v šesti. Baník odolával a čas pro domácí ubíhal. Největší příležitosti pak přišly až v úplném závěru. Ale Štibingr trefil břevno a vyrovnání nepřinesla ani závěrečná nebezpečná situace na brankovišti. Baník se tak mohl radovat ze zisku tří bodů.

V Litoměřicích se hrál zajímavý hokej. První třetina byla vyrovnaná, v té druhé měl navrch Baník. Rozhodnutí mělo přinést poslední dějství, kde sice domácí byli lepším týmem, ale Sokolov vydařenou akcí strhnul vítězství na svou stranu a obětavou hrou, i s přítomností štěstí, tři body ubránil.

Vítězství z Litoměřic je nejlepší pozvánkou na středeční zápas, ve kterém bude Baník hostit ambiciózní tým ze Zlína, ve kterém působí Jaromír Kverka či Jan Pohl. Za Berany pak nastupuje i Vítek Benda. Atraktivní duel začne ve středu 18. 9. od 18:00.