Černý "A", Krisl "C", Cubo, Hryciow, Pěnčík, Němec, Hanák

Březina "A", Mácha, Jáchym, Číp, Indrák, Pechanec, Chludil, Zabusovs, Němec, Hradil, Kratochvíl, Pšurný

Michal Mikeska

Přerov pokořen a Baník zůstává v čele Maxa ligy!

V sobotním utkání uvítali hráči Sokolova soupeře ze vzdáleného Přerova. S kvalitním moravským klubem si domácí dokázali poradit výsledkem 3:1 po třetinách 1:0, 1:0 a 1:1. Se 14. body tak borci Sokolova stále drží první místo Maxa ligy!
1. TŘETINA
Do zápasu vstoupily oba kluby poměrně vyrovnanou hrou, ve které měl lehce navrh domácí Sokolov. Ten oproti předchozím kolům dokázal lépe chytit začátek utkání a vyhnul se zbytečným vyloučením. Už v průběhu sedmé minuty z toho mohl těžit Vojtěch Tomeček, který jen díky výbornému zákroku brankáře hostí neslavil úvodní gól utkání. V čase 18:41 se ale mohli domácí radovat. Při přesilové hře dokázal rozvlnit síť za Němečkem Jan Kern, který šikovně tečoval prudké Turečkovo nahození od modré čáry

2. TŘETINA
Druhé dějství se odehrávalo z velké části pod taktovkou Sokolova. Už po dvou minutách Adam Křemen rozezvučel pravou tyč a jen o dvě minuty později si stejně počítal Otakar Šik během další nabídnuté přesilové hry. Série nevyužitých šancí s troškou smůly ale nemusela Sokolov mrzet. Ten nejen, že dokázal skvěle bránit, ale navíc dokázal vsítit další branku. V čase 37:27 tentokrát Tomáš Pulpán zakončoval za záda hostujícího golmana poté, co Kern dokázal zachytit neúspěšnou rozehru Přerova a dobře načasovanou přihrávkou nabídl Pulpánovi prázdnou branku.

3. TŘETINA
Tlak Přerova sílil a vyústil v nepřehlednou situaci ve 45. minutě. Z ní nakonec dokázal také Přerov vsítit branku, která byla následně přezkoumávána pro vhození puku do branky. I po přezkoumání ale u rozhodčích situace obstála a Joshua James Mácha tak v čase 44:41 snížil na 2:1. Při následném pokusu o tlak se ale Přerov dopustil dvou zbytečných faulů a nabídl tak Sokolovu nadějnou přesilovou hru 5 na 3. A tou Baníkovci nepohrdli! Trpělivou kombinaci v čase 47:35 zakončoval ránou z první Tomáš Vracovský, kterému přesnou křižnou přihrávkou nabil Otakar Šik. Ve zbytku utkání pak Sokolov sebejistě držel svůj dvoubrankový náskok a nepovolil Přerovu další snížení stavu. A to i navzdory vyloučení v 54. minutě i navzdory tomu, že Přerov zkusil hru v šesti.

Sokolov dokázal obstát i v další zkoušce a po šesti kolech s výbornými 14 body drží prozatímní 1. příčku letošního ročníku Maxa ligy. Za zmínku stojí dvě využité přesilové hry, čímž Sokolov navázal na parádní bilanci z ledu Jihlavy, kde rovněž přesilové hry hrály důležitou roli u rodícího se výsledku. Další utkání odehrají borci Baníku na ledě Slavie Praha ve středu 2.10. od 18:00.