• 1:2, 0:1, 2:1
4. kolo   23.9.2024 - 18.00
SK Horácká Slavia Třebíč
PPPSN
Rozhodčí: Josef Barek, Tomáš Micka, Sebastien Hradil, František Pěkný, tresty: 4:1

Stehlík, Kroupa, Bořuta, Mareš, Furch, Vodička, Böhm

Brož, Michálek, Ferda "A", Psota, Bittner "A", Dočekal "C", Svoboda, Malý, Vodný, Jaša, Lichanec, Michalčuk (Kuba)

Vítěznou šňůru Sokolova přerušila Třebíč

Po třech výhrách v řadě Baník našel prvního přemožitele v rámci letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže. O výhru 3:4 se postarala na ledě Sokolova Třebíč, a prodloužila tak tradiční sérii, kdy ze vzájemných utkání body odváží hostující týmy.

1. TŘETINA

V úvodu zápasu si ani jeden celek nedokázal vytvořit jednoznačnou převahu. Sokolov ale již ve třetí minutě šel do oslabení po vysoké holi Kružíka. Následnou přesilovou hru dokázala Třebíč využít v průběhu 4. minuty, když vyraženou střelu Svobody dorazil za Hamalčíkova záda Psota. Druhý gól Horácké Slavie přišel v 9. minutě, když nedůraznou rozehrávku Sokolova dokázal v samostatném úniku potrestat Jakub Stehlík.

Trvalý tlak hostí, který donutil Sokolov k několika zakázaným uvolněním, ale netrval dlouho a domácí publikum se mohlo poprvé radovat ve 14. minutě, když Adam Rulík od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

2. TŘETINA

Po zdařilé druhé části první třetiny Sokolov chtěl na soupeře nastoupit aktivně, ale hned první komplikace ve 22. minutě skončila brankou Třebíče, když nenápadné nahození Martina Furcha propadlo za dobře zastíněného Hamalčíka. Vyrovnaný průběh druhé třetiny bez větších šancí přerušila až vržená hůl obránce Třebíče, která vyústila v trestné střílení. Tomáš Vracovský ale svůj technický pokus nad lapačku Mičána nedokázal proměnit v kontaktní branku.

3. TŘETINA

Na rozdíl od předchozích třetin dokázali domácí borci kvalitně zachytit úvodní minuty a již ve 43. minutě musel Mičán vytáhnout bravurní zákrok proti Šedivého střele. Následná nepovedená přesilová hra ale domácí nemusela mrzet, protože ve 47. minutě si našel nahození Turečka od modré Matyáš Adámek a umístil puk za záda hostujícího brankáře.

A o doslova pár desítek vteřin později bylo na stadionu Sokolova ještě veseleji. Ve 49. minutě totiž dobrým napadáním Kofroň donutil obranu Třebíče k chybné rozehrávce a sám proti Mičánovi si poradil Daniel Kružík. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. V 57. minutě dokázal Tomáš Svoboda využít nabídnutou přesilovou hru a Třebíč tak vsítila vítězný gól.

Sokolov tak po sérii tří výher poprvé okusil hořkost porážky v letošním ročníku Maxa ligy, když padl na domácím ledě poměrem 3:4. Příští utkání sehraje Sokolov na dočasném útočišti Dukly Jihlava v Pelhřimově. Zápas můžete sledovat online ve středu 25.9. od 17:30.