16.2. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Čtvrtá třída vyhrála turnaj v Teplicích

Naši hráči ročníku 2013 pokračovali o víkendu ve sběru zkušeností s jinými týmy mimo náš kraj a naše svazem pořádané turnaje. Tentokrát jsme přijmuli pozvání na turnaj od Teplických Huskies. Bohužel se účasti na turnaji zřekl tým z Neratovic a tak se hrálo pouze ve třech týmech. Tedy my HC Baník Sokolov a HC Teplice Huskies a HC Stadion Litoměřice.

Hned první zápas proti Litoměřicím nám ukázal, že nás čeká opět kvalita, kterou nám u nás v kraji nemůže nikdo nabídnout. Než se kluci "probudili", tak jsme prohrávali o tři branky. Poté se naše hra zlepšila a také vyrovnala. Několik vteřin před koncem utkání jsme dokázali vyrovnat i výsledkově. V disciplíně samostatných nájezdů jsme byli úspěšnější a připsali si tak celkově bod navíc, který byl nakonec rozhodující.

Druhý zápas proti domácím Teplicím již byl více v naší režii, v zápase jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Samostatné nájezdy dopadly nerozhodně.

V celkovém součtu jsme turnaj opanovali a získali tak zlaté medaile. Pro kluky další dobrá, nová zkušenost a také odměna v podobě medaile. Kluky můžeme za progres v sezoně jedině pochválit a budiž to opět jen motivací k další práci. Trenéři soupeře ještě vybírali dva nejlepší hráče z každého týmu. Ze sokolovského týmu byli vybráni Šimon Benešovský a Daniel Zachar.

Sestava: Benešovský - Bakura, Maurer, Krása, Jurčík, Zachar, Matějka, Bartůňková, Drenka, Kilik, Goga