7.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Třetí třída se zúčastnila dvoudenního turnaje v Tachově

V posledním měsíci sezóny vyjela naši třeťáci, čili hráči převážně ročníku 2014 na pěkný dvoudenní turnaj do Tachova. Na turnaji jsme se utkali s týmy, které v našem Karlovarském kraji nepotkáváme. Také se zase a znovu potvrdilo, že kvalita našeho kraje je v porovnání s ostatními kraji podprůměrná, neboť všichni soupeři se kterými jsme hráli byli lepší, než týmy z našeho kraje. Výjimkou jsou pouze Karlovy Vary.

Do turnaje jsme v sobotu vstoupili velmi dobře a dokázali jsme porazit tým Kralup a poté také velmi dobrý tým ze Slaného. Možná nás tyto dvě výhry na úvod turnaje ukolébaly, neboť Vimperk nás v dalším zápase přebruslil a dokázal porazit. Sobotní den jsme zakončili soubojem s týmem Skuteč. Zápas to byl velmi atypický, neboť výškový průměr našeho soupeře byl asi o 25 cm vyšší. V hokejových a individuálních dovednostech jsme byli lepším týmem, ale síla a předbrankové souboje šli za naším soupeřem. Výsledkem byla celková remíza. První den byl celkově hodnocen pozitivně a tým byl pochválen.

V neděli jsme začínali zápasem s Varnsdorfem. V zápase jsme nehráli dobře, bruslili jsme velmi ospale. Paradoxně nám však i tento výkon stačil na výhru. Po obědě se vydal celý tým na teambuildingovou aktivitu, kdy jsme vystoupali až na rozhlednu Vysoká, někteří hráči dokonce překonávali své obavy a strachy. Celkově pěkně strávená chvíle, po které nám jen nepoděkují pračky maminek, neboť cesta po sjezdovce dolů se neobešla bez pádů. Následovali poslední dva zápasy turnaje. Nejdříve jsme narazili na domácí tým, proti kterému jsme byli opět lepší, ovšem zápas jsme nedotáhli, nechali si vstřelit několik laciných branek a nakonec jsme v posledních vteřinách zachraňovali remízu. Čekal nás tedy velmi těžký úkol v posledním zápase. To znamenalo bodovat, protože dvě zbytečné remízy nás stály důležité body ve vyrovnané tabulce. Soupeřem nám však byl tým Rokycan, který herně na turnaji dominoval a byl neporažen. Kluci předvedli jeden z nejlepších výkonů na turnaji, když jsme byli Rokycanům herně naprosto vyrovnaným soupeřem, neproměnili jsme spoustu šancí a prohráli pouze o tři branky. Zde také platí, tak jako u všech dětských zápasů, že i když jsme výsledkem přišli o "medaili", tak za výkon jsme tým hodně pochválili, ocenili a v dlouhodobém horizontu vývoje dětí je určitě příslibem.

Vyrovnaností turnaje jsme se z možného třetího místa dostali minitabulkou týmů s osmi body až na místo páté. Jsme ovšem spokojeni, neboť jsme klukům dodali další dva dny plné hokeje, zkušeností a také sedm vyrovnaných zápasů proti týmům, které běžně nepotkáváme. Direktoriátem turnaje byl oceněn náš hráč Šimon Bílek jakožto nejlepší hráč turnaje.

Sestava: Dočkal - Radaušer, Bílek, Gabčo, Gabčo, Terek, Bílek, Pech, Bartůňková

Realizační tým: Hubáček, Pech, Jarošová