30.4. 2019 | B-tým | Tomáš Bouda
Ivan Říha: Vytvořili jsme dobrou partu

B-tým ve své premiéře skončil na třetím místě v Karlovarském kraji. Jak první ročník béčka hodnotí manažer týmu, vedoucí týmu, trenér, kapitán, obránce i útočník v jedné osobě, Ivan Říha?

Jak jsi spokojen se sezónou B-týmu?
Jsem velice spokojen. Věřil jsem, že ji zvládneme, ale nečekal jsem, že to bude až tak v pohodě. Samozřejmě byly momenty, kdy jsem se na to chtěl vykašlat, ale hned následovaly ty momenty, za které to stojí.

Jakým způsobem vznikal kádr?
Oslovil jsem kluky, kteří se mnou působili v áčku nebo jsem je znal z působení na Baníku. Mladší ročníky jsem dokonce i trénoval ve svých trenérských začátcích. Zájem hrát za béčko byl veliký. Všichni ti kluci sice nemají hokej na prvním místě kvůli studiu, práci a rodině, ale hokej mají prostě rádi. Všichni jsou z našeho kraje, prošli Sokolovem při svých kariérách, a to byl pro mě impulz béčko nastartovat. Kdo jiný by měl za béčko hrát?

Co všechno obnášelo řídit B-tým?
Noooo, toho nebylo úplně málo, ale taky mi s tím někteří lidé pomáhali.
Největší zádrhel byl asi vždy den před zápasem, když někdo zavolal, že nemůže na zápas. Vždy se to nějak vyřešilo hlavně i díky spolupráci s juniory.

Jaký byl nejhezčí okamžik celé sezóny?
Těch bylo hodně. Například, když jsme vyrazili v nejhorším možném počasí ve 12 lidech na odložený zápas do Domažlic. Nikdo, ani domácí nečekali, co se stane. Sice v prvních minutách jsme byli jako na kolotoči, ale díky skvělému výkonu Kuby Frčka v bráně bylo skóre téměř celý zápas vyrovnané. Cca 2 min před koncem třetí třetiny jsme prohrávali 3:1 a domluvili se při time-outu, že zkusíme power play. 1:38 před koncem třetí třetiny jsme dali na 3:2 a 1 sekundu před koncem jsme vyrovnali. Propukla neskutečná radost, ale to ještě nebylo vše. Vyhráli jsme i nájezdy a odvezli si z Domažlic 2 body.
Celkově power play byla naše silná stránka, povedlo se nám v sezoně 4krát vyrovnat ve hře bez brankáře. Tyto momenty jsou nezapomenutelné.

Co říkáš na úroveň soutěže?
Úroveň je opravdu dobrá. V soutěži hrají hráči s plno zkušenostmi z 2.ligy, někteří i z 1.ligy, ze zahraničních angažmá a z juniorských extraligy. A myslím, že úroveň této ligy dále poroste.

A jaké jsou plány do další sezóny?
Nebudu dávat nějaké přehnané cíle. Chci, aby béčko odehrálo další sezónu, minimálně tak jako tu loňskou, abychom se hokejem bavili a měli z toho radost.