Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
6.5. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Vydařená sezona sokolovské mládeže

Vydařená sezona sokolovské mládeže

V uplynulé sezoně došlo v klubu k mnoha změnám, a ty se týkaly také mládeže. Cílem klubu je vychovávat nejen dobré hokejisty, ale také slušné lidi.

Trenér má v životě hráče důležitou roli a v klubu jsme si toho plně vědomy. I proto vzniknul „Manuál trenéra“, kterým se všichni trenéři na Baníku řídí. Tento manuál klade důraz na hodnoty, které by měl trenér svým svěřencům předávat a dle kterého by hráči měli ctít kulturu klubu.

Během sezony klub uspořádal pro mládež velké množství akcí, počínaje zapojení hráčů A-týmu do letní přípravy, dny mládežnických týmů s A-týmem či tréninky s osobnostmi jakými jsou Radek Duda či například Martin Frk. Klub uspořádal také hned několik seminářů na téma mládeže. Do Sokolova mj. dorazil Filip Pešán, přední český trenér či Filip Raptopulos, který absolvoval s žáky tréninkové jednotky, při kterých děti vtáhl do dění a prezentoval svůj trénink formou her. Do Sokolova se také vrátila mládežnická reprezentace i s naším odchovanec Jiřím Ticháčkem. Dvě slečny z našeho klubu – Pavlína Horvátová a Vivien Šmajdová se pak ve svých kategoriích taktéž dostaly do národního týmu. Úspěch pak měl jak příměstský tábor, tak akce nedělní Baníček, při které si díky klubu VK ČEZ Karlovarsko hráči vyzkoušeli i jiný sport. Vydařily se i nábory, při druhém z nich přišel na akci „Pojď hrát hokej“ dokonce rekordní počet hráčů.

Sezona u mládeže byla úspěšná. Junioři postoupili do finálové skupiny, starší žáci svou soutěž dokonce vyhráli a mladší žáci dokonce dokázali postavit dvě mužstva. Mladší družstva pak sbírala zkušenosti a hokejem se především bavila.

A v nastaveném směru chceme pokračovat. Budeme znovu klást důraz na dodržování našich hodnot a toho, aby z mladých hráčů vyrůstali nejen dobří hokejisté, ale především dobří lidé. Jsme rádi, že po letech obsadíme v žákovské kategorii všechny ročníky a velkým přínosem bude příchod trenéra Marka Brzobohatého. Plánujeme také další akce, zaměřené nejen na hokejové dovednosti, ale na různé životní situace, které mohou během dětství a dospívání nastat.

Sezonu baníkovské mládeže pak zhodnotil Petr Holejšovský, šéftrenér mládeže:
„V sezóně, která byla pro náš klub díky postupu A-týmu do Chance ligy mimořádně úspěšná, jsme i na poli mládežnických soutěží hráli velmi důstojnou roli. Ve všech soutěžích, ve kterých jsme měli své zastoupení, jsme herně i výsledkově byli pro ostatní týmy velmi těžkými soupeři. Jsem velmi rád, že všichni naši hráči od základny až po juniory hráli svou soutěž a nemuseli jsme pouštět nevyužité hráče do jiných klubů. V soutěži MŽ jsme měli dokonce přihlášené dva týmy a díky tomu byli všichni hráči této kategorie plně využiti a hráli víc než v jakémkoli jiném týmu. To je pro jejich výkonnostní růst velmi důležité a jsme pevně přesvědčeni, že v nadcházející sezóně se jejich herní využití plně projeví.

Výsledkově se velmi dařilo týmu SŽ, který v této soutěži celkově zvítězil. V příští sezóně budeme po dlouhé době hrát ročníkovou žákovskou ligu, a i díky tomuto úspěchu pevně věřím, že i v těchto těžkých soutěžích budeme hrát výraznou roli.

Kategorie 3.-4. třídy a základny hrály formou turnajů řadu zápasů, a i v těchto utkáních jsme ukázali, že nám v klubu roste řada talentovaných hokejistů.

Velmi bych si přál, aby se z kategorií dorostu a juniorů vyprofiloval hráč, který bude mít šanci proniknou do našeho A-týmu a hrát tam důležitou roli. Každý hráč těchto kategorií má díky postupu do Chance ligy obrovskou příležitost hrát profesionální soutěž a třeba se někdy posunout tam, kam se dostali jiní odchovanci našeho klubu, jako byli Tomáš Vokoun, David Hruška, Radek Duda, Venca Benák a jiní.

Závěrem bych chtěl poděkovat ostatním trenérům a spolupracovníkům, kteří se v uplynulé sezóně naplno věnovali mládeži a popřál jim hodně elánu a nadšení do dalších sezón.

Krátké zprávy
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).