8.5. 2019 | A-tým | Adam Bagar | Převzato: hokej.cz
Chance liga bude mít 58 kol

Výkonný výbor Českého hokeje schválil nový herní model Chance ligy v následujícím ročníku 2019/20. V základní části, která skončí 7. března 2020, sehraje každý z účastníků celkem 58 utkání.

O novém systému rozhodovaly samy kluby, které hlasovaly pro tři možné varianty. Ve hře bylo rozdělení do dvou skupin či nejjednodušší varianta, že by se hrálo čtyřkolově každý s každým. Šestnáctce účastníků Chance ligy se však nejvíc líbila ta poslední.

30 kol, pak dalších 28 nadstavby

V první části soutěže se týmy utkají dvoukolově, po 30. kole pak spolu budou hrát mužstva na prvním až osmém místě čtyřkolově o co nejlepší pozici do play off a mužstva na deváté až šestnácté příčce rovněž čtyřkolově o dvě místa do předkola play off.

Sedmý s desátým a osmý s devátým si to rozdají na tři vítězná utkání. Čtvrtfinále, stejně jako semifinále a finále se pak bude hrát na čtyři vítězná utkání. Vítěz Chance ligy, který si vybojuje přímý postup do extraligy, bude znám nejpozději 29. dubna 2020.

Soutěž bude ještě nesestupová

Na základě rozhodnutí, schváleného v březnu 2017 s perspektivou juniorského mistrovství světa v Česku a přijatého s platností pro tři následující ročníky, bude druhá nejvyšší soutěž v sezoně 2019/20 ještě nesestupová. Nováčky jsou Chomutov a Sokolov.

Účastníci Chance ligy 2019/20

Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, LHK Jestřábi Prostějov, HC Stadion Litoměřice, HC Frýdek-Místek, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov.

...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.