Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
22.9. 2019 | Projekty | David Prachař
Mládež si vybírala svoje PATRONY

Mládež si vybírala svoje PATRONY

V projektu PATRON TÝMU došlo v průběhu tohoto týdne k první reálné události. Jednotlivé kategorie si vybírali z řad hráčů „A“ týmu svého PATRONA pro sezónu 2019 – 2020. Jak jsme již uvedli, PATRONŮM budou patřit měsíce listopad, prosinec a únor. PATRONI se „svou“ kategorií se aktivně zúčastní tréninku na ledě, tréninku mimo led, s PATRONEM pobesedují a stanou se členy trenérského týmu.

Nejmladší kategorie ZÁKLADNA si vybrala odchovance HC Baník Sokolov a jednoho ze 3 nejstarších hráčů „A“ týmu, čerstvého třicátníka, obránce PETRA PŘINDIŠE.

Petr Přindiš: „Jsem nesmírně rád, že si mě vybrala naše nejmladší kategorie. Vynasnažím se o to, abych klukům náš sport co nejvíce přiblížil a rozhodli se i třeba díky mému PATRONÁTU u hokeje nejen zůstat, ale tuto hru i milovat. Mně to určitě přinese to, že si udělám pohled na práci s dětmi.“

Tým ročníku 2011 si pod vedením svých trenérů „ukázal“ na odchovance a kapitána HC Baník Sokolov, útočníka a jednoho ze 3 nejstarších hráčů, třicátníka TOMÁŠE ROHANA.

Tomáš Rohan: „Velmi s mi líbí myšlenka takového propojení s mládežnickými kategoriemi. Jako malému hokejistovi mi vždycky udělalo strašnou radost, když k nám do tréninku někdo podobný přišel. Byl to pro nás velký zážitek a já se vynasnažím podobný zážitek udělat i našim malým hráčům. Věřím, že mně samotnému to pomůže v rozvoji komunikace s dětmi.“

Mladým klukům ročníku 2010 se nejvíce zamlouval ve volbě PATRONA tým odchovanec HC Baník Sokolov, 22 – letý útočník MICHAEL ČEJKA.

Michael Čejka: „ Věřím tomu, že má účast v projektu PATRON týmu přinese kluků i zábavu, nezbytnou pro každou kolektivní hru a mně umožní účast poznávat zkušenosti v práci s dětmi.

Poslední „přípravková“ kategorie, kluci z ročníku 2009 se shodli na jménu dlouholetého obránce HC Baník Sokolov PATRIKA MICHÁLKA.

Patrik Michálek: „Já si myslím, že jde o pěknou akci a těším se na setkání s mladými kluky. Když se mě zeptají, určitě jsem připraven jim pomoci a třeba i některé věci, jak se říká, odkoukají. Já vlastním trenérskou licenci „C“ a myslím, že i mně to může přinést poznatky tímto směrem.“

Nově mají možnost naše žákovské kategorie hrát nejvyšší možnou soutěž v ČR žákovskou ligu. Hráči té mladší poloviny si vybrali za svého PATRONA odchovance HC Baník Sokolov, útočníka MATĚJE ZADRAŽILA.

Matěj Zadražil: „ Jsem velmi rád, že si kluci ukázali na mě. Vynasnažím se svůj čas s nimi strávit tak, abych jim co nejvíce svou přítomností pomohl v jejich rozvoji. Pro mě to bude jedna z prvních zkušeností s prací s dětmi a moc se na to těším.“

Starší polovina našich žáků si vytvořila myšlenku, že se PATRONEM stane 22 – letý obránce HC Baník Sokolov PETR VODIČKA.

Petr Vodička: „Mojí účast spojuji s tím, že udělám maximum pro to, aby si kluci něco z mé účasti odnesli. Já zpětně budu pohled, jak to asi chodilo, když jsem byl v jejich věku já. Těším se, že si udělám i svůj pohled na perspektivní a talentované hráče.“

Nejstarší kategorií, která si v letošní sezóně vybrala svého PATRONA, je kategorie dorostu. Ta dospěla společně k názoru přivítat ve svých řadách útočníka JAKUBA VRÁNU.

Jakub Vrána: „Svoje zvolení beru jako ocenění své práce, vážím si toho. Věřím, že kluci uvidí v mé přítomnosti to, co obnáší být hráčem 1. ligy. Chci jim předat to, na co se zaměřujeme v tréninku A týmu a věřím, že jim dopomůžu k jejich rozvoji.“

Krátké zprávy
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).