3.10. 2019 | A-tým | Kamila Ströerová
Fanouškům patří velké poděkování, hlásí Kverka

V zápase s Kadaní si Jaromír Kverka zapsal čtyři body na své konto. V tabulce kanadského bodování mu patří druhé místo. “Jsem rád, že proti Kadani nám to tam napadlo. I klukům a mám za ně velkou radost,” sděluje Kverka po utkání s Trhači.

Jardo, do utkání jste vstoupili neuvěřitelně aktivně, bruslivě. Byl to záměr, nebo vaše hra vyplynula z vývoje utkání?

Nám už nic jiného nezbývalo. Naposledy jsme vyhráli proti Frýdku Místku. Do utkání jsme šli s cílem vyhrát. Od první minuty bylo jasné, že si jdeme za vítězstvím. Za naši rychlost může naše práce na trénincích, kde jsme se tomu hodně věnovali. Všechno jsme dělali v rychlosti a naplno. Jsem rád, že jsme si to přenesli také do zápasu.

Vstřelili jste rekordní počet branek v sezoně, jak na tento výkon navážete?

Doufám, že nám to vydrží. Půjdeme zápas od zápasu a budeme se snažit dávat góly. Samozřejmě víme, že to nevyjde vždy, ale jsem rád, že proti Kadani nám to tam napadlo. I klukům a mám za ně velkou radost.

Čtyři využité přesilové hry, výborná bilance v utkání…

Na to, jak jsme se v přesilových hrách trápili, tak jsme tu smůlu zlomili. Jsem za to moc rád. Budu se opakovat, ale doufám, že se nás to bude držet, i proti papírově silnějším soupeřům.

Jan Bednář v brance Baník několikrát podržel, co na výkon talentovaného gólmana říkáte?

Honza Bednář přišel a je na něm znát, že je na rozhraní extraligy a chytá výborně. Klobouk dolů před ním. Na druhou stranu si myslím, že i naši ostatní brankáři jsou super. Ať je v bráně kdokoliv, tak zachytá výborně.

Působila na vás derby atmosféra?

Na mě osobně moc ne. Diváci ale určitě ano, byli opět fantastičtí. Krásně fandili. Patří jim velké poděkování.

Na co se budete soustředit v dalších zápasech?

Nyní nás čeká Ústí nad Labem v sobotu. Měli bychom hrát stejně, jako jsme hráli teď. Hodně bruslit, napadat a dělat všechno v rychlosti. A hlavně se snažit vyhrát.

V zádech máte podporu vašich fanoušků, co říct k jejich neutichající podpoře?

Jsou bomba! Byl jsem naprosto nadšený, když jsme hráli proti Prostějovu. Sice jsme dostali devět gólů, ale oni nám přesto pořád fandili. Dnes jsme jim to vrátili tím, že se nám podařilo vstřelit tolik branek. Snad byli také nadšení!

Díky za rozhovor!