9.10. 2019 | A-tým | Redakce
Baník se vydává na led pražské Slavie

12.kolo Chance ligy zavede naše borce na horkou půdu stadionu v Edenu, kde své domácí zápasy hraje pražská Slavia.

Mistr ČR ze sezony 2002/2003 a 2007/2008 se po sestupu z extraligy vydal spíše cestou, na jakou spoléhá i sokolovský tým. Staví na mladých odchovancích a hráčích, kteří mají ke jménu Slavia Praha blízký vztah. Proto na soupisce najdeme jména veteránů jako je Jan Novák, Jiří Doležal nebo Martin Šagát a na druhé straně mládí v podobě např. Tadeáše Hejdy nebo Milana Antoše. V brance dostal zatím v 5 zápasech příležitost 18letý Roman Málek a s úspěšností skoro 95% může být asi nejen on spokojený.

Nejproduktivnějším hráčem týmu Slavie a zároveň i nejlepším střelcem je Tomáš Šmerha (5+5). V nedávné minulosti nastupovali za tým z Edenu i Tomáš Vracovský a zejména Jaromír Kverka, který patřil mezi produktivní opory. Zkušenosti v dresu Slavie nasbíral i Petr Přindiš. Zlatým písmem pak do historie Slavie jsou zapsáni i tři sokolovští odchovanci, kteří s pražským klubem vybojovali mistrovský titul. A to David Hruška, Radek Duda a Petr Kukla.

Pikantní bude duel i z pohledu mužů na střídačce. Trenér Miloš Říha patří stejně jako náš Karel Mlejnek mezi asistenty u národního týmu.

HC Slavia Praha je zatím na 8.místě tabulky s vyrovnaným skore 25:25, daří se jí více v domácím prostředí, kde body moc nerozdává. Pro mužstvo Baníku tedy je velikou výzvou středeční zápas dobře zvládnout a pokusit se body z Edenu ukořistit.

Fanoušci, kteří si najdou cestu na stadion, jim k tomu jistě vydatně pomohou hlasitým povzbuzováním, vy ostatní můžete držet palce aspoň na dálku i prostřednictvím online reportáží na netu.

Zápas začíná úvodním buly v 18.00 hodin.

...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.